Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick, miej przy tym świadomość, że monter też będzie usiłował Ci wmówić, że nawet Funbox w zestawie z ONT nie da więcej niż 600Mpbs. Jest to sytuacja, która mnie spotkała, podczas instalacji ONT+Funbox3. Nie daj się oszukać. Jest to legenda mająca źródło w obowiązującej w dziale handlowym klikanej siatce doboru zestawów instalacyjnych pod parametry usługi. Tam gdzieś było (bo już chyba nie jest), że do 600Mbps dajemy ONT+Funbox2, a powyżej sam Funbox3. Obrasta to w błędne interpretacje i nadinterpretacje. Ot i cała tajemnica bzdury, powielanej nawet przez dyplomowanych herosów z niepohamowanym parciem na szkło.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick nie widzę powodów dla których zestaw z dodatkowym ONT miałby nagle obcinać prędkość do 600Mb/ sek. ONT to konwerter, a co stoi za nim to również nasza sprawa. Przecież musimy i tak wziąć zestaw ONT+ FB. Przełączać można dynamicznie bo oba urządzenia działają w obu opcjach ( aktywny również ONT w FB). To jaka logika byłaby ( pomijając aspekty organizacyjno techniczne) jakby na samym sprzęcie operatora było raz tak przy samym modemie wpiętym  w linię, a z zewnętrznym ONT inaczej??Co miałoby regulować prędkość przy różnych konfiguracjach sprzętowych wpisanych i zmienianych dynamicznie wedle potrzeb? 

Przecież operator dopuszcza użycie własnego routera ( własnego ONT oczywiście nie i  jest z gruntu logiczne u słuszne) ale i tak wyposaża nas we własny router...Jakoś mi się nie chce wierzyć w takie " manewry" tym bardziej , że u ludzi pracują ich własne sprzęty i osiągają 1Gb/ sek


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@pirenej generalnie Orange powiedziało wprost, że 1 Gb/s można uzyskać tylko z ich routerem FB3.0 lub FB6,  a jeżeli chcę tylko sam ONT to Orange wprowadza ograniczenia do 600 Mb/s.

Z tego co mówisz to wynika, że monter i Orange tak gada aby ludzie brali Internet z ich Routerem? Czyli taki nieczysty chwyt?

@agat13 Tak twierdzi Orange, chcesz 1 Gb? Używaj naszego Routera, chcesz tylko ONT bez naszego Routera? Spoko ale obetniemy Ci łącze do 600 Mb/s.

 

Czyli co? Wynika, że Orange robi nieczyste praktyki? A w rzeczywistości łącze nie jest obcinane?

 

Czy mogę dostać od Orange FB i ONT, oficjalnie używać FB od Orange i samodzielnie później przepiąć się na ONT od Orange?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Postaw sobie łatwe pytanie. Jaką przewagę ma ich router podłączony do zewnętrznego ONT, której nie ma Twój router obsługujący VLANy, z dobrym prockiem? Dlaczego na ich sprzęcie będzie działać, a na Twoim, który wspiera połączenia PPPoE i VLAN ID już nie? Przecież router nie jest identyfikowany po adresie MAC, a nawet jakby był, to przeważnie routery mają klonowanie MAC. Jedyną przewagę jaką ma, to że biorą odpowiedzialność za działanie dzierżawionego sprzętu, a za Twój już nie. W razie problemów na Twoim routerze, masz radzić sobie sam, gdy po podłączeniu dla testu ich sprzętu będzie ok. Tyle i aż tyle.

Do ONT wchodzi Ci sygnał światłowodowy i jest konwertowany sygnał na skrętkę, która idzie do routera, jedynym ograniczeniem tu jest port LAN w ONT, który jest gigabitowy, więc da Ci prędkości do ~950Mb/s.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick jeszcze raz od Orange dostajesz ONT + FB 3.0, później w miejsce FB do ONT wpinasz swój router i działasz a FB ląduje w szafie i tyle.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Oki, miejmy nadzieje, że ograniczenia do 600 Mb/s to fikcja,

Za tydzień lub dwa wszystko będzie wiadome.

Dam znać, może moje wypociny i walka o Internet stanie się dla kogoś cennym źródłem wiedzy 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick Nie przejmuj się tym co mówią. Ja mam prędkość do 1Gbps, zewnętrzny ONT i Funboxa 3, który 5 minut po wyjściu techników wylądował w szafie i leży tam spokojnie do dzisiaj. To "ograniczenie" to jedna wielka zmyłka. U mnie jak panowie technicy przyjechali na montaż to mieli tylko problem z aktywowaniem usługi, bo w ich aplikacji, nie mogli wpisać wprost zestawu ONT + Funbox 3, a zestaw ONT + Funbox 2 miał ograniczenie do 600Mbps. Ale po bojach udało się w końcu i jak ruszyło, to działa do dzisiaj.

Pozdrawiam,

Tony.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT


@Tonynapisał(-a)

U mnie jak panowie technicy przyjechali na montaż to mieli tylko problem z aktywowaniem usługi, bo w ich aplikacji, nie mogli wpisać wprost zestawu ONT + Funbox 3, a zestaw ONT + Funbox 2 miał ograniczenie do 600Mbps.


Dodajmy tylko, że jedyne ograniczenie jakie tu było, to tylko w przepuszczeniu oferty systemowo, a nie ograniczenie prędkości przez ONT czy samego Funboxa 2.0.. 😉


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT


@-brtk-napisał(-a)

Dodajmy tylko, że jedyne ograniczenie jakie tu było, to tylko w przepuszczeniu oferty systemowo, a nie ograniczenie prędkości przez ONT czy samego Funboxa 2.0.. 😉


... o właśnie, to jest precyzyjny i właściwy opis sytuacji, którą ja wcześniej ująłem jako:

 


@pirenejnapisał(-a)

Jest to legenda mająca źródło w obowiązującej w dziale handlowym klikanej siatce doboru zestawów instalacyjnych pod parametry usługi. Tam gdzieś było (bo już chyba nie jest), że do 600Mbps dajemy ONT+Funbox2, a powyżej sam Funbox3.

@mrcoderick, zachowaj spokój, przyjmij ONT+Funbox na stan, a potem zrób swoje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderickNie da rady nie wziąć modemu od Operatora. Czy z ONT czy bez modem jest w "zestawie obowiązkowym". To o ONT trzeba się upomnieć...i czy później założysz go przed modem czy też włączysz sam FB do FTTH to i tak i tak będzie działać. Wtedy zamiast FB spróbuj skonfigurować własny router i po bólu...