Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odcina internet po 12h pracy routera.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Odcina internet po 12h pracy routera.

Witam. Posiadam Orange Modem Wi-Fi firmy TP LINK TD-W8950N, który odcina internet dokładnie po 12 godzinach, minucie i 30 sekundach. ( Czas działania systemu: 12:01:30) Poważnie. Pomimo tego, iż na stronie konfiguracyjnej modemu wszystkie statusy są na zielono (sieć zsynchronizowana oraz status: połączony) to internetu na urządzeniach nie ma. Pomaga wtedy restart routera z poziomu tejże strony, bądź też zwyczajne wyjęcie wtyczki z gniazdka. Nie ma znaczenia czy urządzenie jest podpięte przez LAN czy połączone przez Wi-Fi. W obydwu przypadkach nie ma internetu.

Problem w sumie pojawił się znikąd. Pewnego wieczoru ping oraz straty pakietów skoczyły niemiłosiernie (600-800ms oraz jakieś 40% strat pakietów) na kilkadziesąt sekund po czym całkowicie zerwało połączonie. Zrestartowałem więc router z poziomu strony 192.168.1.1 i właściwe od tamtej pory muszę to robić co 12 godzin, minutę i 30 sek. Emotikon: Bardzo szczęśliwy Nie jest to może jakiś wielki problem ale dość uciążliwy i przyznam, że czasem irytuje, kiedy się zapomę i w trakcie jakieś rozgrywki odetnie mi internet. Poza tym żadnych problemów z internetem nie ma. Wystarczy restart i wszystko jest w porządku.

P.S. Przywracałem ustawienia fabryczne i nie pomogło.

 

24 ODPOW. 24
Anonim

Nie dotyczy

Odcina internet po 12h pracy routera.

@Karol23Zobacz to tutaj http://www.orange.pl/kid,4004134906,id,4004813063,title,TPLINK-TDW8950N-aktualizacja-oprogramowania-...

Edit czy w loginie do Neostrady masz /ipv6 xxxxxxxxx@neostrada.pl/ipv6 czy bez ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Odcina internet po 12h pracy routera.

Z ipv6 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Odcina internet po 12h pracy routera.


Karol23 napisał(-a):

Z ipv6 🙂


@Karol23To wykasuj i zapisz tak xxxxxxxxxxx@neostrada.pl


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Odcina internet po 12h pracy routera.

Zrobiłem tak 🙂 A co to zmieni?

Anonim

Nie dotyczy

Odcina internet po 12h pracy routera.

@Karol23Masz tutaj na temat ipv6 opisaną przez kolegę @mabud73


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odcina internet po 12h pracy routera.

Rozłączenia serwisowe mogą następować. Przy neostardzie jest to możliwe.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

Odcina internet po 12h pracy routera.

No coś o tym słyszałem ale nigdy wcześniej tego nie było. A teraz co 12h. To irytujące. Tym bardziej, że jeśli nie zrestartuję modemu to nie będzie internetu dopóki tego nie zrobię.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Odcina internet po 12h pracy routera.

Te ostatnie to może być usterka urządzenia.
Anonim

Nie dotyczy

Odcina internet po 12h pracy routera.

@Karol23Może psuje się  router, ja bym go zresetował do ustawień fabrycznych.