Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT w Orange


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

ONT w Orange

@Anonim no dobra a co jeśli ktoś ma Orange FTTH na włóknach innego ISP (umowa BSA) i zamówi pakiet 1000? rozumiem, że dostanie 3.0 ?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

@Anonim masz rację, było na AMA nawet sam @Piotrek94 zadał to pytanie i ekspert udzielił odpowiedzi https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Funbox-6/ONT-czy-mo%C5%BCna-otrzyma%C4%87-razem-z-Funbox-6-skoro-nie-ma-trybu/m-p/250995


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

ONT w Orange

Wiem, że było na AMA. Ale jak wiadomo oficjalne informacje są niekiedy nierzeczywiste, czyli informacje informacjami, a życie życiem. Byłem ciekawy czy komuś udało się to załatwić, np. nieoficjalnie itp.

Oficjalnie mam świadomość, że do Funboxa 6 nie dołącza się ONT. Zastanawiam się jednak jak "zagadać" do technika, aby coś jednak podziałać w tym temacie 🙂


Jeśli jednak się nie uda zastanawiam się co zrobić. Czy brać Funboxa 3.0 z ONT , czy iść w Funboxa 6 ? Internet 600 Mb/s.

Planuję dokupić router w przyszłości po jakimś czasie. Nie wiem natomiast czy będzie on podłączany do Funboxa czy do ONT (kwestia jeszcze do rozważenia).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

ONT w Orange

Piotrek94 Napisał: "Zastanawiam się jednak jak "zagadać" do technika, aby coś jednak podziałać w tym temacie"
tak jak napisał Marcin_FB6 w innym temacie, wg mnie Wystarczy że powiesz podczas podpisywania umowy że u ciebie jest np skrętka przeciągnięta przez mieszkanie i nie życzysz sobie dodatkowych przewiertów a np na klatce jest gniazdo elektryczne żeby podłączyć ONT... i wtedy w szachcie technicznym technicy mogą zostawić ONT a do ciebie idzie skrętka... i tam... podłączyć można modem... ale czy faktycznie tak się da? tj. z FB6... ?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

ONT w Orange

@CyberMycha  da się. Nie wiem jakie dyrektywy mają obecnie technicy, ale jeśli na klatce schodowej w szachów technicznym jest zasilanie, a wejścia przez rurki nie ma, lub administracja nie pozwala na wiercenie czy kabel po zewnątrz, to jest to jedyne rozwiązanie. Ważne, aby dobrze wykonać kabel do lokalu, bo może być problem z prędkością czy synchronizacją


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

ONT w Orange

Ciekawe, dziś czytałem test FB 6 i w artykule jest mowa że można z zewnętrznym ONT...
https://www.tabletowo.pl/orange-funbox-6-wifi6-recenzja-swiatlowod/


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

@nedalnib oczywiście że FB 6 będzie współpracował z zewnętrznym ONT lecz uzyskać go to inna sprawa, piszemy o tym już od dłuższego czasu na forum.

Anonim

Nie dotyczy

ONT w Orange

@nedalnib  oficjalnie tylko FunBox 3.0 z zewnętrznym ONT, FunBox6 niestety nie, ma wbudowany ONT i nie ma obecnie szans na zewnętrzny do zestawu, kombinowanie ze skrętką nic nie da, artykuły bywają bez pokrycia w faktach pisane, może kiedyś ONT będzie dodawany do FunBox6, ale nie prędko raczej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

ONT w Orange

Bardziej wierzę temu co tutaj ludzie piszą niż takim artykułom. Niemniej z tekstu wynika że autor testował FB6 z zewnętrznym ONT. Może miał już taki wcześniej, może "na testy" dostał. Jak by nie patrzeć to w sumie nie żałuję że czytając to forum "załatwiłem" sobie zewnętrzny ONT do mojego obecnego FB3. Jak mawiał klasyk "lepiej mieć" 🙂

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT w Orange

@nedalnib autor testu do którego wstawiłeś link trochę się zagalopował ze stwierdzeniem że każdy może uzyskać ONT w zestawie, niestety tak nie jest. Z artykułu wynika tyle że testujący posiada ONT i dlatego mógł przeprowadzić testy z nim. Do testów jak napisał dostał samego FB 6.