Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT na aktywnej umowie

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 26
  • 0

ONT na aktywnej umowie

Cześć,

Mam Orange światłowód 1gb/s od jakiegoś czasu i w związku z tym dostałem też funboxa 6.0 (po małej walce ale jednak). Od tamtej pory zacząłem mieć problem z przerywaniem internetu - kiedy grałem na ps4 nagle dostawałem informacje, że kabel ethernet odłączony i po sekundzie informacja, że już podłączony. I oczywiście wywalało mnie z gier. Myślałem, że to problem ze starym ps4 ale niedawno kupiłem ps5 i mam to samo. Próbowałem najpierw naprawić to po stronie ps5, wymienić kable na nowsze itd ale nic nie poskutkowało. Kupiłem sobie nowy router ASUS RT-AX58U ale myślałem, że wystarczy odpiąć funboxa i podpiąć nowy (zupełnie nie znam się na tych rzeczach) ale okazało się, że pod nowy router nie ma nawet gdzie podpiąć kabel od światłowodu. Wobec tego, podpiąłem funboxa 6 do nowego routera ale nie zdało to egzaminu. Dowiedziałem się o czymś takim jak ONT, nigdy wcześniej o tym nie słyszałem. Po rozmowie z konsultantem udało mi się wymusić wizytę techników na jutro ale była to naprawdę trudna rozmowa. Teraz mam do was pytanie bo widzę, że temat ONT w Orange ma wiele wątków - co muszę powiedzieć technikom, żeby zamontowali mi ONT i nie wymawiali się od tego? Nie mogę użyć argumentu o niepodpisaniu umowy bo na to już za późno. Proszę o radę dobrzy ludzie 😅

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

ONT na aktywnej umowie

@MSzramka  moi poprzednicy już podali dwa argumenty. Inne miejsce docelowe i lepszy specjalistyczny router... Możesz też powiedzieć, że w tym miejscu masz słaby zasięg wifi w lokalu i musisz to zmienić. Montaż trwa tyle ile przepięcie kabli plus rejestracja w systemie ( to właśnie jedna niewiadoma). Pamiętaj, że wizyta technika na Twoje żądanie kosztuje tyle ile asysta techniczna -  129zł

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52633
  • 708

ONT na aktywnej umowie

@MSzramka najprościej by było.powiedzueć, że router będzie przeniesiony w inne miejsce, a światłowodu nie będzie można poprowadzić lub nie będzie sięgał. ONT zostanie na miejscu routera, a kabelkiem RJ-45 będzie połączony router w nowym miejscu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 26
  • 0

ONT na aktywnej umowie

Super! Dzięki za odpowiedz.

Ile czasu trwa montaż ONT? 

Anonim

Nie dotyczy

ONT na aktywnej umowie

Co tu dużo pisać, powiedz że potrzebujesz ONT, bo FunBox6 ma sporo ograniczeń i blokuje ci granie na konsoli, masz lepszy router i chcesz z niego korzystać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT na aktywnej umowie

@MSzramka  powiedz to co mówią koledzy lub że masz bardziej zaawansowany router którego potrzebujesz do pracy online.  Montaż ONT trwa chwilę, kwestia odpięcia FB 6 od światłowodu i podpięcia w to miejsce ONT.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

ONT na aktywnej umowie

@MSzramka  moi poprzednicy już podali dwa argumenty. Inne miejsce docelowe i lepszy specjalistyczny router... Możesz też powiedzieć, że w tym miejscu masz słaby zasięg wifi w lokalu i musisz to zmienić. Montaż trwa tyle ile przepięcie kabli plus rejestracja w systemie ( to właśnie jedna niewiadoma). Pamiętaj, że wizyta technika na Twoje żądanie kosztuje tyle ile asysta techniczna -  129zł