Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT czy Funbox 6.0

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT czy Funbox 6.0

@j131  co do funboxów masz rację, przez pięć lat posiadałem FB 3.0 i jedyne do czego mogłem się doczepić to że nie wszędzie w mieszkaniu docierał silny i stabilny sygnał wifi, poza tym był ok. Na szóstkę przesiadłem się bo mogłem i nie żałuję standard wifi 6 to po pierwsze, po drugie wifi w całym mieszkaniu rozsiewa sygnał mocny i stabilny w każdym zakamarku domu i jeszcze kilka innych rzeczy. Ogólnie na obydwa modemy nie narzekałem i nie narzekam 👍 😊


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

ONT czy Funbox 6.0


@ImToNynapisał(-a)

Znam się trochę na sieciach


Jak się znasz, to bierz ONT + FB. Nic nie ryzykujesz.

 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21546
  • 173

ONT czy Funbox 6.0

@slav72: No właśnie, jedyna odczuwalna różnica między FB3 i FB6 to jak widać znacząco lepsza obsługa WiFi. U mnie to nie jest problem bo rozprowadzaniem WiFi zajmuje się AP który kupiłem zanim jeszcze przeszedłem do Orange. Jego zasięg jest całkowicie adekwatny do potrzeb choć nie ma WiFi6 tylko WiFi5. Jak na razie urządzenia korzystające nawet z trybu ac pojawiają się u mnie sporadycznie, bardzo wątpię żeby jakieś zdolne do ax (AKA WiFi 6) w najbliższym czasie się u mnie pojawiło. Gro ruchu i tak idzie po kablach.

Więc żadnego ciśnienia na upgrade FB nie mam.

Nie wiem jak jest z gabarytami:  czy czasem FB6 nie jest istotnie większy?

No i estetyka: obydwa mają jakiś problem z diodami ale czy nie jest z tym gorzej w FB6?

Problem z diodami zresztą zdaje się dotykać wszystkich orządzeń Orange: raz że świecą jak choinka i nie da się tego wyłączyć, dwa że przechodzą na kolor czerwono-pomarańczowy co jest IMHO lekką paranoją wizerunkową. Już sam znaczek na obudowie i kolorystyka menu nie wystarczą, jeszcze dioda musi być w kolorze firmowym. Osoba odpowiedzialna za tą politykę w Orange powinna się leczyć (IMHO).

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21546
  • 173

ONT czy Funbox 6.0


@pirenejnapisał(-a)

@ImToNynapisał(-a)

Znam się trochę na sieciach


Jak się znasz, to bierz ONT + FB. Nic nie ryzykujesz.

 

 


@ImToNy: dokładnie, nic nie ryzykujesz a zabawa gwarantowana 😀.

Oczywiście ma to sens jeśli chcesz w swój ruter zainwestować albo lokalne okablowanie lepiej pasuje do rozdzielenia ONT i rutera.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT czy Funbox 6.0

Dla mnie wszystkie zmiany poczynione przez Orange podczas projektowania i wyprodukowania FB 6 w stosunku do trójki są na plus począwszy od spraw technicznych poprzez design na pionowym ustawieniu modemu kończąc 👌🙂

Edit.

Diody w szóstce też są delikatniejsze i mniej rażące niż w poprzedniku (mi nie przeszkadzają).


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

ONT czy Funbox 6.0

ja do znudzenia powtarzam: jak światełka przeszkadzają, to nie trzymać na widoku, albo zakleić czarną taśmą.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21546
  • 173

ONT czy Funbox 6.0

@pirenejTrochę off-topic: generalnie się zgadzam i mi osobiście światełka na FB przeszkadzać nijak nie mogą bo wisi sobie w ciemnym kącie. Ale już swiatełko na IWU200 to ani nie kwalifikuje się na zaklejanie bo jednak coś sygnalizuje ani na "nie trzymanie na widoku" bo dekoder musi stać na widoku. A to dopiero jest imponujące światełko. Ale jako się rzekło, to jednak do FB ma się nijak.

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

ONT czy Funbox 6.0

Na dekoder też nie ma potrzeby się gapić. On wszystko wyświetla na telewiorze. Mój IWU jest ukryty gdzieś tam za kwiatkami. Pilota doskonale łapie i nawet nie musi go bezpośrednio widzieć, wystarczy mu to co się odbije od ścian. Daje radę nawet jak go upchnąć za telewizorem na ścianie i byłby tam na stałe, gdyby nie to że ma tam za ciepło.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5377
  • 21546
  • 173

ONT czy Funbox 6.0

@pirenej 😀

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

ONT czy Funbox 6.0

@j131, zainspirowałeś mnie i jednak powróciłem do pomysłu wkitrania IWU za telewizor. Wcześniejsze obserwacje pochodziły z czasu, kiedy nie miałem jeszcze kabelka doprowadzonego w bezpośrednie sąsiedztwo TV i IWU próbował działać na WiFi i to właśnie wtedy zaparkował na podłodze za doniczką. Mając go teraz na kabelku ponownie upchnąłem mydelniczkę pomiędzy TV a ścianą, ma tam jakieś 10 cm prześwitu. Jak na razie działa tak już dwa dni. Sam nie wiem jak on tam łapie pilota, ale daje radę. Dobrze, że się odezwałeś, bo bym o nim zapomniał, a trzeba przecież sprawdzić, czy nie za ciepły.