Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

W mojej sieci pojawiają się nieznane urządzenia o nic nie mówiących nazwach. Co to za cuda? Hasło do sieci mam raczej mocne i bezpieczne.

 

xender_0-1636027963940.png

 

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

@xender najlepiej porównać po adresie MAC jakie urządzenia masz podłączone w swojej sieci. Może to są urządzenia, które kiedyś były połączone z Twoją siecią lub komuś był udostępnione hasło.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

Sprawdziłęm mac lookup,

dwa urządzenia zidentyfikowane, konsola i odkurzacz. Trzeciego nie znajduje w bazie:

https://macvendors.com/

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

@xender Zablokuj ten adres w menu modemu (wyczyść listę urządzeń aktywnych i nie) i zobacz co się nie podłączy do modemu. Jeśli nic, nie przejmuj się. Zerknij za kilka godzin czy się ponownie pojawi. Jeśli tak, zmień hasło do wifi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

Też tak mam po wifi a po kablu nie. Zgłosiłem to do Orange i pani konsultantka prosiła bym pilnie zmienił hasło. Pomogło na chwilę. A zaczęło się po wprowadzeniu nowych sąsiadów którzy tez mają internet z Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

@witek1358 

Możesz co najwyżej zweryfikować, czy masz włączone Darmowe Orange Wifi (coś takiego przynajmniej kiedyś było na FunBoxie). Jeżeli urządzenia tam podłączone się pojawiają to byłoby to dziwne, ale generalnie ok.

 

Niemniej jednak praktycznie nie jest możliwe, aby ktoś włamał Ci się do sieci, a już na pewno nie jak masz hasło. Najpewniej jest to jakieś urządzonko o którym zapomniałeś, jakiś "IoT", zegarek, pralka czy deska sedesowa. Może to być też urządzenie wirtualne, należy dopuścić istnienie takiej możliwości. 

______________

* Wpis poddany edycji – Netykieta –  moderator Kinga


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

Do WiFi najlepiej użyć własne AP nówkę nieśmiganą, a w FB wyłączyć to całkowicie. Nie wiadomo jaki syf można sobie przywlec w urządzeniu, które w niejednym domu już było i z niejednym sąsiadem się wąchało.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

Czy w Orange da się zupełnie wyrzucić Funboxa i dostać jakieś prostsze urządzenie terminujące do światłowodu?

Ten Funbox jest chyba jednak zabugowany. Jeden z tych komputerów widmo nie wyświetla się ustawieniach DHCP, a w ustawieniach wifi nie mogę wejść w dodatkowe opcje i go zablokować...

Obstawiam, że to bugi, ale taki pewien dyskomfort pozostaje 😜


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

@xender  w Orange  oprócz FunBoxów są jeszcze zewnętrzne ONT ale do nich musisz podłączyć albo FunBoxa albo swój prywatny router i nie jest pewne czy taki zewnętrzny ONT otrzymasz. Funbox to jedno z prostrzych urządzeń, urządzenia z wolnego rynku są bardziej rozbudowane i przez to bardziej skomplikowane. Jeżeli uważasz że Twój Funbox jest uszkodzony/zabugowany  to wymień go na inny.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Nieznane urządzenia w sieci wifi Funbox

@xender był już taki temat i osobiście pytałem expertów z Orange o te dziwne urządzenia. To nic groźnego, jeśli się obawiasz... 

Zawsze możesz wymienić modem, który akurat ma jakiś problem z sortem, lub chociaż wrócić dob ustawień fabrycznych. Niestety modemu soe nie pozbędziesz, możesz tyllko zażądać zewnętrznego konwertera ONT i stawiając własny modem z WAN, schować FB do szafy...