Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niezabezpieczony router

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617
Anonim

Nie dotyczy

Niezabezpieczony router

@Fill  dziwny temat założyłeś i dziwna dyskusja tu jest, do konsoli ot tak nikt się nie zaloguje, trzeba hasło wi-fi złamać, standardowo dostęp zdalny jest wyłączony, jak ktoś złamie hasło wi-fi, to i do konsoli też. Skoro jest pełno sieci wi-fi (bo to blok), to szanse na jakieś problemy znikome, danych o obecności intruza nie masz, to wypada czekać, choć ja bym to na luzie potraktował, na przyszłość proponuję poczytać w necie o bezpieczeństwie vs internet, będziesz bardziej rozważny w swoich działaniach.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Niezabezpieczony router

@Filltak jak ja to rozumiem to nie tyle konkretne urządzenia są w ten sposób monitorowane co wychodzący od Ciebie ruch.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Niezabezpieczony router

Należy regularnie aktualizować oprogramowanie routera a także kontrolować ilość podłączonych urządzeń.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Niezabezpieczony router

@DawidOrangezaintrygowała mnie Twoja sugestia. Co konkretnie masz na myśli pisząc o konieczności kontrolowania liczby (bo chyba jednak nie chodziło Ci o ilość) podłączonych do rutera urządzeń?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Niezabezpieczony router

@j131 

 

Kontrolowanie liczby podłączonych urządzenia do routera przewodowych a także bezprzewodowych jest podstawową procedurą weryfikacji bezpieczeństwa sieci. Łatwo można wykryć nieuprawniony dostęp.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Niezabezpieczony router

@DawidOrange

Co do zasady trudno się nie zgodzić, ale w tym wątku właśnie o to chodziło że OP nieopatrznie zresetował ruter i do tej informacji dostęp stracił, pytał co wtedy.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Niezabezpieczony router

@j131 

 

*Liczba 🙂😀.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 20
  • 0

Niezabezpieczony router

@Anonim Problem polega na tym że do wifi w tamtym momencie nie było hasła natomiast do konsoli było domyśle a w całym bloku nie było żadnej innej otwartej sieci... Aby sprawdzić ile potencjalnie osób by się podłączyło pozostawiłem na kilka dni router odłączony od sieci przywrócony do ustawień fabrycznych jednak z zmienionym hasłem do konsoli. I coś co jest dosyć niepokojące to wszystkie połączone urządzenia są tego samego producenta i w większości też ten sam model (jednak z odrobinę inna nazwą [ostatnie 6/8 znaków w nazwie różni oraz posiadają inny adres mac])


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Niezabezpieczony router

@Fill: chyba nie piszesz o "osobach" tylko o urządzeniach? IIRC wiele telefonów w domyślnej konfiguracji połączy się z każdą otwartą siecią, bez pytania żadnej osoby o zdanie. Nic jeszcze szczególnie złego z tego nie wynika, może poza konstatacją, że domyślna konfiguracja jest często patologicznie otwarta.

Nie za bardzo rozumiem czy w tej chwili nadal prowadzisz śledztwo w sprawie domniemanego włamania czy już tylko z ciekawości eksplorujesz obszar z pogranicza socjotechniki i informatyki? Jeśli to pierwsze, to IMHO możesz dać sobie spokój po przeskanowaniu wszystkiego antywirusami. Jeśli to drugie to byloby miło gdybyś się podzielił wynikami, o ile to oczywiście nie tajemnica. 🙂