Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

 

Witam, infolinię niestety przerasta to pytanie. Sztuczną inteligencję też

 

Nasza sytuacja:

Mamy Neostradę biznes (vdsl)... i musimy mieć modem w funkcji BRIDGE. Funbox odpada. CO już wiemy.

 

Aby to skonfigurować potrzebujemy submask / gateway, ale nikt na infolinii nie jest wstanie nam podać? Może tutaj da się uzyskać tę informację? login / hasło już mamy...

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej

 

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

@Szkoda_slowŻeby skonfigurować na innym modemie niż FB potrzebne jest hasło z loginem Neo, VPI/VCI 0/35. i  VC-Mux Powinno zadziałać. DNS-y 194.204.159.1 i 194.204.152.34

Zerknij tu https://www.orange.pl/omnibook/podlaczenie-i-konfiguracja-modemu-do-neostrady#


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

My ustawiamy w funkcji bridge... potrzebujemy dlatego submask / gateway (nie lokalnej).

 

Niestety są to dane nie do uzyskania (może ich nie ma, wtedy po raz enty infolinia wprowadzi mnie w błąd... i po tygodniu [ bo w końcu zablokowali wypowiedzenie umowy [chociaż mamy na czas nieokreślony] o czym zapomnieli powiedzieć...

 

Kurde w UPC tę informację dostałem w 5 minut... co za tragedia ze jedyna opcją było orange...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

@Szkoda_slowJeśli modem ma być brigdem, to funkcje autoryzacji musi przejąc coś w sieci za modemem...Modemy niektóre mają od razu tą opcję. Powiedz jaka to usługa Orange i do czego ogólnie tego używasz?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

To miał być DSL, ale Pani z infolinii (pech, bo trzy wcześniejsze rozmowy były bez problemu), nie ogarniała... niestety jakimś cudem po rozłączeniu znów mnie połączyło i zamiast raz jeszcze się rozłączyć, dałem jej wypisać zlecenie....

 

No i to chyba jakaś neostrada biznes z funboxem 2.0.

Tutaj już wiadomo, że ten modem odpada. Mamy nowy który obsługuje vDSL i ogólnie internet "działa" ale nie możemy go ustawić jako bridge bo nie mamy maski / gateway i okazuje się, że nie da się uzyskać tych informacji 😕

 

U nas wygląda to tak:

Modem bridge > Serwer > Sieć lokalna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

@Szkoda_slowKoniecznie podaj symbol modemu z naklejki. Znajomy robił to na DMZ (co powinien ten modem udostępniać) lub na przekierowaniu portów (również powinien realizować modem FB)

Cały ruch wtedy idzie na serwer w podsieci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

Wydawało mi się, że odpisałem.

 

  • Producent: TP-Link
  • Model: TD-W9970
  • Kod producenta: TL-TD-W9970

 

Czytałem ten wątek https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-3-0-koniec-z-w%C5%82asnym-routowaniem/td-p/20551 i tam sugerują osobne urządzenie ONT przy światłowodzie, więc może rozwiązaniem było by dostarczenie tego urządzenia przez Ornge... le nei wiem czy przy DSL/neostradzie tak to działa...

"Funbox 3.0 i Funbox 2.0 nie mają trybu bridge.

Korzyść z wzięcia Funboxa 2.0 jest taka, że dostajesz ONT(drugie, osobne urządzenie) do którego podłączasz własny router i na nim konfigurujesz wszystko. Prościej tego nie można napisać."


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

@Szkoda_slow TL-TD-W9970 to modem ADSL/VDSL. Wcześniej pisałeś o VDSL-u. To znaczna różnica. Teraz piszesz o ONT (tylko do światłowodu). To ja już nie łapię...dla Neo xDSL nie ma czegoś takiego jak ONT

Na tym modemie zrobisz DMZ i przekierujesz porty, po co więc kombinować?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 6
  • 0

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

@agat13  TD-W9970 (nie mam dostępu teraz do naklejki).

 

Ja jestem głuchym telefonem 😉 więc usłyszałem odpowiedź:
ale serwer z podsieci musi miec adres lokalnej podsieci, i to nie zadziala...

Mnie to dziwi skąd jest problem z uzyskaniem tych dwóch danych... Do czasu próby ich uzyskania monter / infolinia twierdziła, że wszystko dostanę w sms'ach itd...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53261
  • 618

Neostrada Własny modem w funkcji bridge...

@Szkoda_slowZadziała. Serwer będzie miał adres podsieci, ale cały ruch przychodzący na modem będzie przekierowywany na ów serwer. Dlatego będzie jakby tranzytem przez modem bezpośrednio na serwer szedł