Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Modem do neostrady Actina P6344

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Modem do neostrady Actina P6344

Witam, proszę o pomoc przy konfiguracji modemu Actina P6344 pod usługę neostrada 80 Mb/s. Jest to stare łącze telefoniczne, ponieważ nie mam innej możliwości. W tej chwili mam FunBox 2.0 i działa, ale chciałbym mieć trochę lepsze WiFi. Mam drugi modem Actina i wprowadzam wszystkie dane zgodnie z instrukcjami ze strony Orange, ale nie łączy mi z Internetem. Samo WiFi już sobie ustawie, chodzi mi o ustawienie modemu do połączenia z internetem. Czy w ogóle ten modem jest kompatybilny z neostrada? Jest to modem ADSL/ADSL2+. Proszę o pomoc. Dziękuję z góry za każdą cenną podpowiedź.  

 

___________

* W temacie doprecyzowano tytuł i etykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Modem do neostrady Actina P6344

@dwojak W instrukcji ACTINA Cerberus P6344 Instrukcja instalacji i obsługi (d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net) nie ma słowa (ani rysunku) o tym, że ma opcję ADSL/VDSL.

W kilku miejscach piszą w necie o tym, że można go podłączyć do VDSL, ale nigdzie nie ma tego określonego dokładnie.

Z tego co widzę, to ma opcję LAN/WAN na porcie 1 i opcję AP. Można z niego zrobić normalnego AP wyłączając DHCP, więc nad wifi możesz z nim popracować. W instrukcji są opisane ustawienia, więc możesz zweryfikować ze Swoimi..

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Modem do neostrady.

Ten router wspiera twoje usługi, coś żle ustawiłeś... 

VDSL musisz tam ustawić.

https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/pentagram/files/Downloads/20150602132640/ACTINA_Cerberus_P6344...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Modem do neostrady Actina P6344

@dwojak  jeśli Actina obsługuje tylko ADSL ( sprawdzisz w specyfikacji według modelu) to nie ma szans na synchronizację powyżej 24Mb/ sek czyli max dla ADSL I to przy odpowiedniej konfiguracji  portu po stronie Orange.  Modem MUSI mieć obsługę VDSL, aby zapiął się w tej technologii  i działał prawidłowo powyżej 24Mb/sek czyli do 80-ki 

Tego jie przeskoczysz...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Modem do neostrady Actina P6344

W sieci jest że vdsl obsługuje, też wcześniej myślałem że nie, chyba że to inny model @agat13 , 

@dwojak  sprawdź w ustawieniach modemu/ routera czy da się vdsl ustawić, jak nie zepnij oba po portach lan kablem i wyłącz DHCP w tym dodatkowym, niech FunBox 2.0 zarządza siecią i adresacji DHCP, Wi-Fi będzie działać na obu routerach😎


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Modem do neostrady Actina P6344

@dwojak, jaki Annex mają te modele Actina? Szukaj: "Annex A", albo "Annex B". Annex B nie zadziała.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Modem do neostrady Actina P6344

@dwojak W instrukcji ACTINA Cerberus P6344 Instrukcja instalacji i obsługi (d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net) nie ma słowa (ani rysunku) o tym, że ma opcję ADSL/VDSL.

W kilku miejscach piszą w necie o tym, że można go podłączyć do VDSL, ale nigdzie nie ma tego określonego dokładnie.

Z tego co widzę, to ma opcję LAN/WAN na porcie 1 i opcję AP. Można z niego zrobić normalnego AP wyłączając DHCP, więc nad wifi możesz z nim popracować. W instrukcji są opisane ustawienia, więc możesz zweryfikować ze Swoimi..


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Modem do neostrady.

Właśnie nie mogę tej opcji znaleźć. Prawdopodobnie ma tylko ADSL / ADSL2.

 

Właśnie też tak myślałem ale wolałem się upewnić. Na kilku stronach było wspomniane że obsługuje VDSL ale w instrukcji czy na opakowaniu nic o tym nie ma.

 

W ustawieniach nie widzę możliwości włączenia VDSL a w necie też gdzieś wspomniane było że obsługuje VDSL. No nic pewnie będzie to jedyna opcja żeby połączyć oba urządzenia, chociaż chciałem tego uniknąć.

 

Nie ma Annex A.

 

_________

* Scalenie wpisów - moderator Bartłomiej