Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Moc Wi-Fi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Moc Wi-Fi

Witam.

Przychodzę z pytaniem, czy da sie polepszyć moc routera Funbox. Mam Funboxa od ponad pół roku i boli mnie fakt, że wszystko pobiera mi się z prędkością ok. 0.5 MB/s. Czy dałoby się to wzmocnić? Czy lepiej zmienić router lub najlepiej sieć. 

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Moc Wi-Fi

Dokup Router z AP Klient, przez niego udostępniaj wi-fi, będzie szybko, to co masz od Orange niestety do wi-fi się nie nadaje, coś w deseń TP-Link Archer C20 V4, jak po kablu jest szybko to zmiana operatora niepotrzebna.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 2

Moc Wi-Fi

Funboxy 2.0 i 3.0 mają bardzo słaby zasięg Wifi spowodowany specyfikacją urządzenia a nie jego uszkodzeniem mechanicznym. FB3 mają jeszcze gorszy zasięg i problemy z zakresie 5 Ghz. Najlepiej w swoim zakresie dokupić ruter albo wzmacniacz Wifi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Moc Wi-Fi

Mam Funboxa 3.0 na FTTH i nie narzekam zarówno na zasięg wifi jak i na działanie

Anonim

Nie dotyczy

Moc Wi-Fi

Jeśli Funboxa 3.0 w tym samym pomieszczeniu co komputer to po wi-fi można strawić, ale jak kto 2 ściany chce przejść wi-fi i jeszcze dookoła kilka sieci to katastrofa.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 9
  • 2

Moc Wi-Fi

Widać, że pani jedyna szczęśliwa z tysiąca użytkowników działaniem Wifi. Fb 3 działa w pokoju gdzie jest zainstalowany w innym pomieszczeniu albo zasięgu brak lub jest minimalny. Znam przypadki że w jednym pokoju umiejscowiono modem FB3 i dekoder Icu 100 i usługa nie działała prawidłowo.....


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Moc Wi-Fi

@din333 napisał:

Znam przypadki że w jednym pokoju umiejscowiono modem FB3 i dekoder Icu 100 i usługa nie działała prawidłowo.....

To, że ICU100 po Wi-Fi ma problemy z łączeniem i działaniem to nie sprawka FB3.0 a samego dekodera. Winowajcą jest oprogramowanie lub sam sprzęt. Dekoder podłączony po Wi-Fi do Funboxa 3.0 za pomocą np. Orange Extendera działa prawidłowo. Dekoder z extenderem trzeba podłączyć przewodem, a extender do FB3.0 przez Wi-Fi.

 

Ja mam teraz wpięty FB2.0 i również nie narzekam na zasięg w średniej wielkości mieszkaniu. Identyczny sygnał mam na TP-Linku Archer C7.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Moc Wi-Fi

Aktualnie posiadam takiego Funboxa:

Nawet siedzac w salonie prawie przy samym routerze w grach mam ok. 65 ms :/. Niby jest to nawet dobry ping, ale chciałbym uzyskać lepszy. 

Skorzystam z porady pana irka i sprawdze czy to coś da.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 0

Moc Wi-Fi

Osobiście uważam że żadne repeater wifi, ap client nie będzie dobry w żadnej konfiguracji bo po prostu ograniczy Cię. Jak masz możliwość to pociągnij kabel od funboxa i postaw drugi AccessPoint (alledrogo kategoria: router wifi) i podłącz, będzie fajnie i szybko. Funbox działa na LAN 100Mbps to też nie musisz kupować nic drogiego, tani tplink za 50pln załatwi Ci sprawę od ręki. Do tego ustawiasz to samo SSID i hasło co na funboxie i urządzenia przełączają się automagicznie w zależności od zasięgu AP który w danym miejscu jest lepszy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Moc Wi-Fi

@KeRy  gdybyś tak zdradził jaką masz nominalną prędkość łącza, byłoby lepiej odnieść się do problemu.