Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem

Witam mam problem gdy próbuje nacisnąć reset i chce zalogować się w winbox wpisuje 192.168.188.1 login admin i hasło wpisuje poprawnie i nie mogę się zalogować a sieć jest niezidentyfikowana.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem


@Januszbbanapisał(-a)

Witam mam problem gdy próbuje nacisnąć reset i chce zalogować się w winbox wpisuje 192.168.188.1 login admin i hasło wpisuje poprawnie i nie mogę się zalogować a sieć jest niezidentyfikowana.


Żeby to zadziałało to najlepiej żeby komputer był odłączony od wszystkich innych sieci (na czas konfiguracji tego urządzenia).

Instrukcja krok-po-kroku jest dostępna u producenta, cytuję za:

https://help.mikrotik.com/docs/display/QG/Quick+Guide+-+ATL+LTE18+kit#heading-PL-PolskieSzybkaporada

 

Pierwsze kroki:

  • Otwórz drzwiczki portu Ethernet;
  • Włóż kartę SIM do gniazda, układem do góry;
  • Podłącz urządzenie do dołączonego wtryskiwacza PoE za pomocą kabla Ethernet do końca danych + zasilanie;
  • Podłącz koniec danych wtryskiwacza PoE do komputera;
  • Podłącz zasilacz do wtryskiwacza PoE;
  • Otwórz https://192.168.188.1 w przeglądarce internetowej;
  • Nazwa użytkownika: admin; sprawdź hasło na etykiecie;
  • Wprowadź kod PIN, jeśli wymaga tego operator sieci komórkowej;
  • Użyj opcji Sprawdź dostępność aktualizacji, aby zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji. Musisz mieć aktywną kartę SIM z dostępnymi danymi;
  • Urządzenie uruchomi się ponownie;
  • Podłącz ponownie iw menu QuickSet ustaw silne hasło.

Natomiast nie wiem co chcesz osiągnąć wciskając reset, zgodnie z dokumentacją mogą się wtedy dziać różne rzeczy, zależnie od tego jak długo go przytrzymasz:

 

Reset button

The reset button has three functions:

  • Hold this button during boot time until the LED light starts flashing, release the button to reset RouterOS configuration (total 5 seconds);
  • Keep holding for 5 more seconds, LED turns solid, release now to turn on CAP mode. The device will now look for a CAPsMAN server (total of 10 seconds);
  • Or Keep holding the button for 5 more seconds until LED turns off, then release it to make the RouterBOARD look for Netinstall servers (total of 15 seconds);

Regardless of the above option used, the system will load the backup RouterBOOT loader if the button is pressed before power is applied to the device. Useful for RouterBOOT debugging and recovery.

 

Co według tłumacza Google znaczy mniej więcej tyle:

Przycisk resetowania ma trzy funkcje:

    Przytrzymaj ten przycisk podczas uruchamiania, aż dioda LED zacznie migać, zwolnij przycisk, aby zresetować konfigurację RouterOS (łącznie 5 sekund);
    Przytrzymaj jeszcze przez 5 sekund, dioda LED zaświeci się, zwolnij teraz, aby włączyć tryb CAP. Urządzenie będzie teraz szukać serwera CAPsMAN (łącznie 10 sekund);
    Lub Przytrzymaj przycisk przez kolejne 5 sekund, aż dioda LED zgaśnie, a następnie zwolnij go, aby RouterBOARD wyszukał serwery Netinstall (łącznie 15 sekund);

Niezależnie od użytej powyższej opcji, system załaduje zapasowy program ładujący RouterBOOT, jeśli przycisk zostanie naciśnięty przed włączeniem zasilania urządzenia. Przydatne do debugowania i odzyskiwania RouterBOOT.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem


@Januszbbanapisał(-a)

Witam mam problem gdy próbuje nacisnąć reset i chce zalogować się w winbox wpisuje 192.168.188.1 login admin i hasło wpisuje poprawnie i nie mogę się zalogować a sieć jest niezidentyfikowana.


Żeby to zadziałało to najlepiej żeby komputer był odłączony od wszystkich innych sieci (na czas konfiguracji tego urządzenia).

Instrukcja krok-po-kroku jest dostępna u producenta, cytuję za:

https://help.mikrotik.com/docs/display/QG/Quick+Guide+-+ATL+LTE18+kit#heading-PL-PolskieSzybkaporada

 

Pierwsze kroki:

  • Otwórz drzwiczki portu Ethernet;
  • Włóż kartę SIM do gniazda, układem do góry;
  • Podłącz urządzenie do dołączonego wtryskiwacza PoE za pomocą kabla Ethernet do końca danych + zasilanie;
  • Podłącz koniec danych wtryskiwacza PoE do komputera;
  • Podłącz zasilacz do wtryskiwacza PoE;
  • Otwórz https://192.168.188.1 w przeglądarce internetowej;
  • Nazwa użytkownika: admin; sprawdź hasło na etykiecie;
  • Wprowadź kod PIN, jeśli wymaga tego operator sieci komórkowej;
  • Użyj opcji Sprawdź dostępność aktualizacji, aby zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji. Musisz mieć aktywną kartę SIM z dostępnymi danymi;
  • Urządzenie uruchomi się ponownie;
  • Podłącz ponownie iw menu QuickSet ustaw silne hasło.

Natomiast nie wiem co chcesz osiągnąć wciskając reset, zgodnie z dokumentacją mogą się wtedy dziać różne rzeczy, zależnie od tego jak długo go przytrzymasz:

 

Reset button

The reset button has three functions:

  • Hold this button during boot time until the LED light starts flashing, release the button to reset RouterOS configuration (total 5 seconds);
  • Keep holding for 5 more seconds, LED turns solid, release now to turn on CAP mode. The device will now look for a CAPsMAN server (total of 10 seconds);
  • Or Keep holding the button for 5 more seconds until LED turns off, then release it to make the RouterBOARD look for Netinstall servers (total of 15 seconds);

Regardless of the above option used, the system will load the backup RouterBOOT loader if the button is pressed before power is applied to the device. Useful for RouterBOOT debugging and recovery.

 

Co według tłumacza Google znaczy mniej więcej tyle:

Przycisk resetowania ma trzy funkcje:

    Przytrzymaj ten przycisk podczas uruchamiania, aż dioda LED zacznie migać, zwolnij przycisk, aby zresetować konfigurację RouterOS (łącznie 5 sekund);
    Przytrzymaj jeszcze przez 5 sekund, dioda LED zaświeci się, zwolnij teraz, aby włączyć tryb CAP. Urządzenie będzie teraz szukać serwera CAPsMAN (łącznie 10 sekund);
    Lub Przytrzymaj przycisk przez kolejne 5 sekund, aż dioda LED zgaśnie, a następnie zwolnij go, aby RouterBOARD wyszukał serwery Netinstall (łącznie 15 sekund);

Niezależnie od użytej powyższej opcji, system załaduje zapasowy program ładujący RouterBOOT, jeśli przycisk zostanie naciśnięty przed włączeniem zasilania urządzenia. Przydatne do debugowania i odzyskiwania RouterBOOT.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem

@j131 Ja to wszystko już zrobiłem wcześniej i mogłem dostać się do panelu ale coś ustawiłem nie tak w ustawieniach i gdy dałem reset z tyłu routera to nie mogę się zalogować ale też jest  to kiepskie że zrobisz błąd i nie możesz przywrócić do fabrycznych ustawień i się zalogować.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem


@Januszbbanapisał(-a)

@j131 Ja to wszystko już zrobiłem wcześniej i mogłem dostać się do panelu ale coś chyba zrobiłem nie tak w ustawieniach i gdy dałem reset z tyłu routera to nie mogę się zalogować.


I jak mogę Ci pomóc?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem

@j131  Może Ty może ktoś inny co ma takie samo lub podobne urządzenie microtik i będzie wiedział jak przywrócić do ustawień fabrycznych ten router żebym mógł się zalogować.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem

@Januszbba 

Nie mam i nie widziałem, ale instrukcja którą przytoczyłem jest dość jednoznaczna w tym zakresie. Czy ją przeczytałeś? Czy wykonałeś opisane kroki? Jakie były ich skutki (poza tym że "nie działa")?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem

@j131  Zrobiłem według instrukcjii dalej nie mogę się zalogować.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem


@Januszbbanapisał(-a)

@j131  Zrobiłem według instrukcjii dalej nie mogę się zalogować.


Dobra,nie pisz "według instrukcji", tylko napisz po kolei co robisz i opisz co się dzieje. Albo nakręć filmik z tego co robisz i pokaż. Rozumiesz chyba, że prawdopodobnie robisz coś źle? W jaki sposób mam zgadnąć co robisz źle, jeśli nie napisałeś co robisz?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem

@j131  Pierwsze kroki z tego co mi przesłałeś zrobiłem krok po kroku i nie działa za 1 razem robilem tak samo i działało.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

MikroTik ATL LTE18 kit problem z zalogowaniem

@Januszbba 

Jeśli nie napiszesz co konkretnie robisz i co się konkretnie dzieje to nikt ci nie będzie w stanie pomóc. Jakie "pierwsze kroki" masz na myśli? Nie odwołuj się do moich postów, tylko napisz co konkretnie robisz. Zacznij od tego że leży(?) przed tobą wyłączone urządzenie i wyłączony komputer. Co dalej?