Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 20
  • 0

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

Znajomy przekazał nam FB 3.0 który pozostał po sprzedaży mieszkania. Z góry uprzedzam że spytaliśmy się go dlaczego nie zwrócił  skrzynki z powrotem. Sprzęt został spłacony i należności uregulowane.

 

Chcieliśmy go użyć jako router 2.4G/5G w domku letniskowym. Na nalepce ma informacje do logowania 192.168.1.1 i hasło.

Niestety nie da się nawet zalogować. Dioda miga na czerwono i wyskakuje wiadomość że urządzenie nie jest podłączone do światłowodu. Reset fabryczny nie pomaga.

 

Czy ktoś ma pomysł jak to przeskoczyć?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

@AdamGDNwypada dodać że ukryte funkcje FB 3.0 są zarządzane zdalnie, tryb serwisowy dostępny tylko u Operatora na Serwisie, tyle wiem, ba @BORAX  może coś więcej 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

Legalnie się nie da. Ktoś od zaplecza musiałby wbić numer seryjny. A Wasz znajomy może się pewnie za kilka miesięcy spodziewać kary. Nawet opłacenie opłaty za nieterminowy zwrot sprzętu nie powoduje że jest to własność klienta.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

@AdamGDN  Nawet "nielegalnie" się nie da. Funbox jest routerem sprofilowanym do usługi Orange Światłowód i użycie go jako router do innej usługi czy AP nie jest możliwe.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 20
  • 0

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0


@Piotrekk85
Legalnie się nie da. Ktoś od zaplecza musiałby wbić numer seryjny. A Wasz znajomy może się pewnie za kilka miesięcy spodziewać kary. Nawet opłacenie opłaty za nieterminowy zwrot sprzętu nie powoduje że jest to własność klienta.

Gdzieś czytałem że przy przeprowadzce zalecane jest zostawiane routera dla przyszłego abonenta jeżeli poprzedni właściciel wywiązał się ze wszystkich zobowiązań.

Ma to ułatwić podłączenie nowego abonenta. Wystarczy telefon do konsultanta.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

Czasem zostawiane jest ONT, ale nigdy nie Funbox. Choć oba sprzęty by uniknąć kar powinny być zwrócone.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 20
  • 0

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0


@BORAX

@AdamGDN  Nawet "nielegalnie" się nie da. Funbox jest routerem sprofilowanym do usługi Orange Światłowód i użycie go jako router do innej usługi czy AP nie jest możliwe.


Rozumiem że jest sprofilowany ale coś powinno się z niego wyciągnąć, choćby prosty switch.

Ale żeby to zrobić trzeba się wlogować. Przynajmniej na to powinien pozwolić.

Programiści stron internetowych pewnie wiedzą jak to ominąć.

 

Zabiorę go domu i podłącze do swojej sieci. Zobaczymy czy to pomoże.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

@AdamGDN  Prostego switcha też nie zrobisz, testowałem akurat na Funboxie 2.0. Pomimo możliwości wyłączenia serwera DHCP całość zachowuje się niestabilnie. 

O tym zostawianiu sprzętu dla drugiego nigdy nie słyszałem, ani nigdzie nie przeczytałem. Technik za każdym razem przychodzi z nowym urządzeniem.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 20
  • 0

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

Podłączyłem go do mojej sieci świadłowodowej w Gdańsku. Tym razem pomrugało i czerwona dioda zmieniła kolor na zielony. Już nie ma komunikatu że nie jest podłączone do świadłowodu. Ale wyskoczył następny, żeby podać logowanie do neostrady.

Skrzynka idzie na strych albo zaniosę im do salonu jak będą chcieli.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

A kto ma chcieć? Orange to dosyć szybko takie sprawy przekazuje do windykacji. Jest 14 dni od zakończenia umowy na zwrot. Potem zwykle do miesiąca kara za brak zwrotu w terminie. Innych przypomnień to nie ma.

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Logowanie do nieaktywnego Funbox 3.0

@AdamGDN,
jeśli uważasz, że powyższe wpisy okazały się w jakimś stopniu pomocne, to zachęcam do oznaczenia tego "naj" ;-). Dzięki temu o wiele większe grono użytkowników będzie miała okazję się z nim zapoznać 🙂