Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox w innym pokoju


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Livebox w innym pokoju

Witam jestem posiadaczem pakietu 3w1 (tv, internet, telefon) Chciałbym mieć liveboxa [model 2.0] w innym pokoju a telefon i tv w innym. Wiem że mogę użyć do tego livepluga ,lecz nie wiem w jaki sposób połączyć telefon z modemem ponieważ liveplug ma 1 wejście? Czy jeżeli zakupiłbym 2 liveplugi i podłączył jeden telefon - modem a drugi modem-tv czy nie było by żadnych zakłóceń? Czy ogólnie było by to możliwe do zrobienia a może znacie jakiś inny sposób? 

 

ps: Gdzie mogę zakupić livepluga? czy mogę to zrobić w salonie orange?

Z góry dziękuje za pomoc 

19 ODPOW. 19

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Livebox w innym pokoju

A ile chcesz na to wydać? I czy poradzisz sobie z trudną konfiguracją czy wolisz coś prostego?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Livebox w innym pokoju

Wolałbym coś prostszego ale jeżeli było by jakieś lepsze rozwiązanie. Jestem w stanie wydać ok 300zł


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Livebox w innym pokoju

To liveplug (czy inne transmitery sieciowe) przydadzą się do TV, ale nie do telefonu. Bo zakładam że masz zwykły telefon, a do livepluga trzeba mieć telefon voip z końcówką ethernet (jego konfiguracja też nie jest najprostsza).

W takim budżecie to może warto poszukać też na bardziej technicznych forach jak elektroda rozwiązań:
- może jednak warto przenieść livebox do pokoju z tv, ale zakupić poza orange transmitter sieciowy który od razu emituje sygnał jako wifi lub do livepluga jakis switch ale cięzko znaleźć pasujace urządzenia
- zakupienie jakiegoś taniego telefonu voip w necie (ale na pewno nie będzie to super jakość urządzenia)

Poza tym przed zakupem livepluga czy innych podobnych urządzeń upewnij się że gniazdka są w jednej fazie (obwodzie).

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 2
  • 0

Livebox w innym pokoju

Dobrze że wspomniałeś o fazie w domu niestety lipa 😕 

Mam możliwość założenia 2 gniazdka telefonicznego w tym pokoju w którym chce Liveboxa czy jest jakiś pomysł czy raczej lipa?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Livebox w innym pokoju

Jaki masz dekoder ? samsunga 100 ciu ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Livebox w innym pokoju

To nic nie da, bo telefon i dekoder nie mogą być w innym gniazdku.

Wybacz wścibskie pytania, ale duża jest odległość między pokojami? Z czego masz ściany? Cegły, wielka płyta? A może kabel i dyskretna dziura w ścianie? Ew czy internet potrzebujesz kablowo czy wifi - może jakiś wzmacniacz wi-fi wystarczy lub dokupienie karty wi-fi do komputera stacjonarnego?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Livebox w innym pokoju

@Citi2017 icu to nie jest po on nie działa z livebox 2. I to usługi na miedzi więc ciężko mieć icu nie na światłowodzie.

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Livebox w innym pokoju

do tv  do telefonu musiał byś kupić potrzebna ilość kabla i dyskretnie go schować nic innego nie za bardzo da się wymyślić  🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Livebox w innym pokoju

@Piotrekk85  a to miedzianka  nie pokreślił tego  a z dekoderem whd jak to wygląda ?