Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody

@ketrasaArtur @agat13 Po co mam 3 raz iść po Livebox 2.0 skoro ewidentnie coś jest nie tak z aktualizacją tego urządzenia? Drugi router i powtórka z sytuacji. Każde urządzenie dostaje komunikat o aktualizacji, nawet TV - wyświetla się sam komunikat na cały TV, zakrywa wszystko i nie można go wyłączyć. Laptop to samo, smartfony to samo. Jest to uciążliwe i naprawdę nie mam zamiaru jeździć po router który po godzinie znów zepsuje się 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody

@ThreeDog Sugerowałem wymianę na FUNBOX 2.0 (to zupełnie co innego) Obsługuje ADSL i VDSL, ma inny modem inny soft i zupełnie inne wifi (dwuzakresowe). Tylko cyferki (2.0) są takie same.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody

@agat13 Tak, wiem. Na razie próbuję zgłosić wymianę routera ale z botem Maxem na czacie nie jest to w ogóle możliwe a nie chce mnie przełączyć na rozmowę z doradcą...
Niemniej jednak dzięki Tobie za pomoc! Jak wymienię router to dam Ci znać 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody

@ketrasaArtur @agat13 Zgłoszona wymiana, za Funbox 2.0 chcą mi doliczyć 10 złotych miesięcznie bądź wymienić na Livebox 2.0 i brać udział w loterii dobrych routerów... Czy szukać dalej dobrego routera czy macie może numery seryjne których szukać? Czy to doliczenie jest słuszne?

 

 

Pierwszy raz coś takiego słyszę a miałem już internet w innych firmach za 150 złotych i wymieniali mi na routery Cisco z najnowszych serii za darmo...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody

@ThreeDog Tu muszę powiedzieć "niestety"..Przy zakupie modemu Livebox za 1 zł Orange wymienia uszkodzony w ramach gwarancji, ale bez opłaty za dzierżawę sprzętu. Tu, FB2 funkcjonuje TYLKO na zasadzie dzierżawy. Muszą więc doliczyć to, czego nie było przy Livebox-ie.  Możesz się dostosować i płacić mając w tyle głowy, że to nie Twój modem, więc w przypadku jego uszkodzenia (oczywiście nie mechanicznego z Twojej winy) możesz liczyć na darmowa wymianę. Możesz jednak kupić na rynku Swój modem i myślę, że nie będzie większego problemu z jego konfiguracją. Zaleta tego drugiego rozwiązania jest to, że możesz zainwestować w lepszy sprzęt, z lepszym i bardziej rozbudowanym softem

Wybór należy do Twojej kieszeni

P.S. Dodam tylko szybko moje pytanie czy korzystasz z Orange TV? Jeśli tak, to dużego wyboru nie masz...musisz wynająć modem


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody

Jeszcze dochodzi wygoda. W przypadku FunBox-a wystarczy podłączyć, a router sam się z automatu skonfiguruje w przeciągu 5 minut. W przypadku routera z wolnego rynku, trzeba niestety samemu wpisać parametry logowania i odpowiednio skonfigurować pod własne potrzeby.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 11
  • 0

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody

@agat13 Oczywiście wolę kupić coś swojego, podasz coś na PW co zastąpi Liveboxa? Oczywiście tanim kosztem bo niedługo dołączam do światłowodu(który widnieje w umowie i podłączą mi go więc strzelam, że wymienią i router by obsłużył ten światłowód).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Livebox Fun 2.0 - ciągłe miganie niebieskiej diody

@ThreeDog No i tu nie ma prostej odpowiedzi. Jeśli teraz nie korzystasz z Orange TV, to wystarczy zwykly modem z routerem za powiedzmy 200Zł (błagam nie zlinczujcie mnie za rzucenie kwoty z głowy, czyli z niczego). To byłby modem ADSL. Ten modem nie nadaje się zupełnie do FTTH. Nie wiem jaki czas pozostał Ci do instalacji FTTH (jeśli od Orange to połowa zmartwienia, bo zabiorą jeden modem np. FB2, a dadzą inny np. FB3 ), ale po zmianie technologii ten stary będzie do odłożenia na półkę, więc bezużyteczny. Poza tym sprzęt do ADSL różni się zdecydowanie technologicznie od tego dla FTTH ze względu na switch gigabit eth i wifi dwuzakresowe a/c przy FTTH. Modem FB2 już jest jakby kompromisem pomiędzy ADSL, a FTTH, bo współpracuje z obydwoma usługami. Jak widzisz, to skomplikowane. Ja bym wybrał dzierżawę...