Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 3.0 - dysk 6TB

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 0

Livebox 3.0 - dysk 6TB

Witam

 

Czy LB ma jakieś ograniczenie w pojemności dysków pod USB? Dysk j.w. podzieliłem na 3 partycje....i LB go nie widzi. Jeszcze jedna rzecz: wczoraj podłączyłem pod LB dysk 1TB - LB widział wszystko, dzisiaj podłączam....i nie widzi dysku. Dysk sformatowałem, LB przywrócony do ustawień fabrycznych....i to samo, LB pokazuje informację, że wykryto urządzenie USB, jak wejdę w ustawienia USB w LB też widać, że jest podłączone ale na głównej stronie w ustawieniach LB nie widać nic (wczoraj po podłączeniu od razu pokazywało na głównej stronie, że USB jest podłączony).

Ktoś pomoże?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Livebox 3.0 - dysk 6TB

@Wojciech45 można kupić sam dysk sieciowy, nawet z małą pojemnością z wejściem USB. Podłączysz kabelkiem RJ-45 do portu LAN w routerze, a do USB dysk, który masz i będzie dużo stabilniej pracowało, niż z na mało stabilnym USB w routerze. Zrób porządnie, będziesz zadowolony i będzie uniwersalnie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12974
  • 53270
  • 619

Livebox 3.0 - dysk 6TB

@Wojciech45  Czy mnapewno chodzi o Liveboxa? Z reguły sprzęt Orange nie toleruje partycjonowanych dysków. Nie wiem czy zobaczy 6TB...

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 3.0 - dysk 6TB

Pojemne dyski TB wymagają odrębnego zasilania, inaczej będzie problem z ich prawidłową pracą, inna sprawa że LiveBox 2.0 to stary sprzęt (w temacie jest omyłkowo LiveBox 3.0, takowy tylko we Francji dostępny jest)  i te 1TB to max/ 6TB to przegięcie i nie zadziała (może też być problem nawet po podziale na partycje, ja bym zalecił 1TB i zasilanie zewnętrzne, chyba że SSD to zasilanie dodatkowe zbędne, wystarczy to z portu USB, tak na marginesie uszkodziłem w swoim routerze usb dyskiem przenośnym 600GB.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12974
  • 53270
  • 619

Livebox 3.0 - dysk 6TB

@Anonim Livebox 3.0 były przez długi czas instalowany i w Polsce.Działały jednak mało stabilnie i miały problem z softem. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 0

Livebox 3.0 - dysk 6TB

coś w tym chyba jest. Dysk 6TB to Seagate Backup Plus Hub, teraz sobie przypomniałem, że te 1 TB było widoczne po wpięciu dysku w USB tego Seagate'a ( wtedy dostał zasilanie ), po wypięciu z SG i podpięciu bezpośrednim pod router...niestety nic nie widać. Pozostawienie tego w takim układzie nie miało sensu bo 6TB nie było widoczne a tylko 1TB...

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 3.0 - dysk 6TB

@agat13  niewyspany jestem, spok LiveBox 3.0 jest w polskim Orange, LiveBox 4.0 za to we Francji do światłowodu 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 0

Livebox 3.0 - dysk 6TB

@agat13 cały czas uważam, ze mam Liveboxa 3.0 - jak na printscreenie


Bez tytułu.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Livebox 3.0 - dysk 6TB

@Wojciech45  jest ok, to mi się zapomniało, ale przepraszam 😊

Dysku 6TB nie podpinaj, bo nie będzie widoczny, max jaki ewentualnie przyjmnie to 2TB (ale to hipoteza), gwarantowane że 1TB będzie działać, ale musi mieć odrębne zasilanie, nie z portu usb LiveBox 3.0 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 16
  • 0

Livebox 3.0 - dysk 6TB

@Anonim  myślisz, że stacja dokująca np od majfrenda z Ali da radę?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12974
  • 53270
  • 619

Livebox 3.0 - dysk 6TB

@Wojciech45 uważam, że dysk 1TB powinien działać. LB ma na pewno zapas mocy. Nie pamiętam Tylko ktore tam USB było przeznaczone do dysków. Poczytaj specyfikację, bo masz dwa...