Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

Witam. Mam pytania odnośnie resetowania (przez przycisk) Liveboxa 2.0.

1. Czy po takim resecie, będę mógł po WIFI (zakładając, że hasło sieci powinno ustawić się na WPA + znaki z tabliczki routera) wejść w konfigurację przez 192.168.1.1 ? Czy konieczne jest połączenie przez kabel ethernet i dopiero konfiguracja?
2. Logowanie do konfiguracji ustawi się na admin/admin czy będzie to pierwszych 8 znaków WPA? (bo co wątek to inaczej jest to opisywane) a może jeszcze inaczej?

3. Czy po takim resecie, trzeba na stronie konfiguracyjnej wpisywać login+hasło, aby uzyskać pełne połączenie z internetem czy jest to automatycznie robione?

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

@Shockwave tu masz kolejne odpowiedzi:

  1. Będziesz mógł wejść na dane z etykiety routera po restarcie. Może być przez WiFi, ale zalecane jest przez kabelek. Ja konfigurowałem routery dwoma sposobami. Zależy jak komu wygodniej w danym momencie. Jeżeli po restarcie wystąpią problemy z wejściem na stronę logowania routera, to należy go zrestartować ponownie.
  2. FunBox to wiem, że na pewno się ustawia na hasło 8 pierwszych znaków. Czy LiveBox, pewnie też. Na pewno masz informacje o logowaniu na router napisane na etykiecie routera.
  3. W FunBoxie login i hasło do internetu ustawia się automatycznie. W LiveBox trzeba wpisać niestety ręcznie.

W przypadku braku hasła do internetu zadzwoń się na infolinię: 510 100 100 lub napisz na czacie i poproś o nowe hasło do internetu. Dostaniesz SMS-a z nowym hasłem.

 

Więcej info o konfiguracji LiveBox-a:

https://www.orange.pl/kid,4003059580,id,4003088193,title,Livebox-30-konfiguracja-polaczenia-z-Intern... 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

@Shockwave Chciałbym troszeczkę skorygować info @ketrasaArtur . Obecnie Liveboxy2 same pobierają login i hasło (zmieniono to w sofcie, gdy zaczęto je sprzedawać po 1 Zł do usługi ADSL), ale zalecam cierpliwość, bo to troszkę trwa...;)

W niektórych modelach dalej obowiązuje admin/admin, ale większość już działa na admin/8 znaków z WPA.

Po resecie powinieneś się połączyć po wifi (wedle naklejki, bądź podpowiedzi) i wejść na stronę menu w modemie bez problemu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

Co trwa troszkę? Ten automat pobierający login i hasło? Troszkę to znaczy ile? 5 min czy np do 3H ?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

@Shockwave konfiguracja automatyczna trwa około 5-10 minut. Trzeba czekać, aż zapalą się kontrolki na zielono od Internetu i synchronizacji.

W trakcie pobierania kontrolki będą się świeciły bądź migdały na czerwono aż do zakończenia automatycznego pobierania loginu i hasła.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

@Shockwave Reset, synchro i autentykacja powinno trwać około 5 minut. Po pierwszej synchro, znów straci połączenie i później wstanie na stałe na zielono. Ważne, aby nie nerwowo 🙂

Próbuj...powodzenia


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

Dzięki @agat13 za podpowiedź. Miałem okazję z automatu konfigurować FunBox-a. LiveBox-a nie miałem okazji konfigurować z automatu, a nie wiedziałem, że soft się zmienił. Znaczy się, Orange ułatwia już sprawę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

Dzięki za info ! 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

Dzięki za info !


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Livebox 2.0 - reset i konfiguracja

@Shockwave daj znać, czy udało się uruchomić.