Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LiveBox 3.0 jako access point


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

LiveBox 3.0 jako access point

Witam,

na co dzień korzystam z routera FunBox 2.0. Ostatnio w piwnicy urządziłem sobie warsztat i chciałbym tam ustawić router LiveBox jako access point.  Mam do piwnicy poprowadzony kabel Ethernet. Czy jest to do wykonania? A jeśli tak, to jak to zrobić? 

Pozdrawiam

3 ODPOW. 3

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

LiveBox 3.0 jako access point

@Bernkastel7734 

Najlepiej tego po prostu nie robić. Ten sprzęt się może i da zmusić do pracy jako AP po wyłączeniu  wszystkiego co się da (przede wszystkim DHCP), ale konfiguracja będzie bardzo nienaturalna a zysk wątpliwy bo WiFi jest w nim bardzo słabe.

Lepiej zainwestować w jakiś normalny AP.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

LiveBox 3.0 jako access point

@Bernkastel7734 routery LiveBox, czy FunBox nie mają niektórych funkcji. Są przystosowane do działania jako główne i tak są skonfigurowane. Popieram propozycje @j131, kup router do obsługi AP. To nie jest duży wydatek. Łatwiej skonfigurować niż kombinować i tracić czas z routerami Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

LiveBox 3.0 jako access point

@Bernkastel7734Oficjalnie takiego trybu pracy FB3.0 nie ma.

Zastanawia mnie fakt, że masz i FB2 i FB3. Z tego co wiem (może mi gdzieś info umknęło), to FB3.0 również były dzierżawione, stąd pytanie o dwa modemy...ale nie o to w końcu idzie.

Oczywiście wszystko można zrobić (choć z takim pytaniem spotykam się pierwszy raz) tylko po co?

Za nieduże pieniądze są do kupienia routery, które mają tryb AP i nie będzie z nimi żadnego problemu.

Polecam to rozwiązanie. Mniejszy kłopot przy konfiguracji i w działaniu