Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

LIVEBOX - brak połączenia

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

LIVEBOX - brak połączenia

Witam,
mam chyba podobny problem. Livebox 2.0, podłączony po kablu 1 komputer, po wi-fi 2 smartfony (w razie potrzeb używane wi-fi), na stałe falownik od fotowoltaiki, rejestrator monitoringu (z własnym routerem) i tu zaczyna się problem. Póki były tylko 2 smartfony, było OK. Czasami pojawiał sie komunikat "połączono bez internetu", ale po restarcie Liveboxa (a czasem i bez restartu) znów było dobrze. Od czasu podłaczenia falownika i monitoringu są same problemy. Livebox wymieniliśmy na nowy, co chwilę nie ma wi-fi, ustawienie statycznych adresów IP w sieci wi-fi nic nie daje, bo i tak otrzymują inne adresy, od wczoraj znów nic nie ma, tzn. na komórce jest komunikat "połączono bez internetu", a jak wchodzę w zakładkę "zarządzanie routerm" zamiast liveboxa pojawia się tp-link (router od monitoringu). Jak sobie z tym poradzić? Wymienić Liveboxa na inny router? Co jeszcze mogę zrobić?
 
___________
* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

LIVEBOX - brak połączenia

@123dorkaProblemy sieciowe są trudne do rozgryzienia zdalnie.Ostatnio miałem problem, gdyż jedna z kamer śmieciła... Ja bym spróbował wymienić interwencyjnie na FB2. Jeśli nie, to zawsze można kupić TP linka z wejściem ADSL/VDSL (Archer VR400 AC1200), który nie dość że nie jest jakoś bardzo drogi, to jeszcze ma więcej opcji na sofcie.

Tego łobuza bym przywrócił do fabryki i sprawdził czy soft ma najnowszy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12793
  • 52635
  • 604

LIVEBOX - brak połączenia

@123dorkaProblemy sieciowe są trudne do rozgryzienia zdalnie.Ostatnio miałem problem, gdyż jedna z kamer śmieciła... Ja bym spróbował wymienić interwencyjnie na FB2. Jeśli nie, to zawsze można kupić TP linka z wejściem ADSL/VDSL (Archer VR400 AC1200), który nie dość że nie jest jakoś bardzo drogi, to jeszcze ma więcej opcji na sofcie.

Tego łobuza bym przywrócił do fabryki i sprawdził czy soft ma najnowszy


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

LIVEBOX - brak połączenia


@123dorkanapisał(-a)
...
rejestrator monitoringu (z własnym routerem) i tu zaczyna się problem.
....
jak wchodzę w zakładkę "zarządzanie routerm" zamiast liveboxa pojawia się tp-link (router od monitoringu). Jak sobie z tym poradzić? Wymienić Liveboxa na inny router? Co jeszcze mogę zrobić?

Przede wszystkim sprawdzić czy konfiguracja drugiego rutera nie gryzie się z pierwszym. Nie za bardzo rozumiem co to jest "zakładka zarzędzanie routerem", ale jeśli jest to po prostu strona dostępna pod adresem 192.168.1.1 to fakt że pod tym samym adresem mogą pojawiać się dwa różne urządzenia świadczy o błędzie konfiguracji drugiego rutera. Powinieneś przynajmniej sprawdzić jakich adresacji Twoje rutery używają, czy czasem nie tych samych.