Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

Dzień dobry,

 

Posiadam Orange światłowód z ONT Huawei echolife hg8010h.

 

Do tej pory używałem Routera RT-AC66U B1 i wszystko działało jak należy.

Zakupiłem Netgear ORBI Pro i nie mogę sobie poradzić z konfiguracją. Internet nie działa.

 

Podłączam router Netgeara bezpośrednio do ONT przez port WAN.

 

poniżej przesyłam link do zdjęć z konfiguracji. Będę wdzięczny za wskazówki co zmienić, żeby zadziałało.

 

 

Orbi Pro

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

hej,

 

mam rozwiązanie.

 

W zakładce VLAN/ Bridge Settings zmieniłem w Switch Settings VLAN Profile na dopisany przeze mnie Internet z ustawionym VID 35.

 

Dzięki wszystkim za sugestie i pomoc!

 

rydzo_0-1683406866102.png

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

Cześć @rydzo 

Zerknij do tego linku  co jest na forum Nasz Orange o tematyce Połączenie ONT i Netgear xr500 https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Po%C5%82%C4%85czenie-ONT-i-Netgear-xr500/td-p/167972

Może coś Ci pomoże ten link.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

@rydzo 

Podany przez ciebie link prowadzi w maliny (404). Wklej po prostu te zdjęcia do postu.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

Dodaję zdjęcia:

 

 

PS czy po stronie ONT można/trzeba coś zmienić?

 

Dzwoniłem do Orange i twierdzili, że cała konfiguracja jest po stronie routera...

 

LAN setup.pngVlan.pngWan setup.pngInternet setup.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

@rydzo  ONT jest niekonfigurowalny. Tylko ustawienia routera zgodnie z wcześniejszymi info spowodują działanie usługi 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

@rydzo 

Przejrzałem pobieżnie instrukcję i zrzuty konfiguracji i niestety nic mądrego nie wymyśliłem. Nigdzie nie znalazłem informacji o obsłudze VLAN na porcie WAN, to co pokazujesz dotyczy tylko VLAN arbitralnie zdefiniowanych przez ruter i używanych przez niego do obsługi LAN. Tymczasem z ONT przychodzi ruch tagowany w trzech różnych, całkiem konkretnie oznakowanych ("VLAN", enkapsulacja 802.1q), ruter powinien to tagowanie rozpoznawać i odpowiednio kierować pakiety. Takie minimum, do obsługi samego internetu, to pakiety przychodzące na port WAN z identyfikatorem "35" powinny trafiać do LAN. Powinno się dać gdzieś to wpisać, ale nie widzę nigdzie pola ani rozdziału w instrukcji. To niekoniecznie oznacza że jest źle, ale nie ułatwia(?) konfiguracji.

Hasło i login do PPPoE na pewno masz wpisane bez literówek? Może warto (dla testów) dodać /ipv4 do loginu? Dostajesz jakiś raport błędu, cokolwiek co by wskazywało na winnego? Może MTU trzeba odrobinę podnieść (tak żeby się ta enkapsulacja zmieściła)? FB3 ma niekonfigurowalne 1540 ustawione jako MTU.

 

PS. Internet jest na VLAN 35, ale ten ruter przydziela identyfikator VLAN35 w swoim LAN, nie wydaje mi się żeby tego identyfikatora używał jako klasyfikatora w odniesieniu do pakietów przychodzących z WAN. Zbieżność tych liczb jest raczej przypadkowa. Oczywiście mogę się mylić.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

bez wgłębiania się w user manual tego urządzenia ciężko zrozumieć te obrazki. Wytężając wzrok można jedynie dostrzec, że VLAN 35 widnieje w wierszu gdzie jest IPTV, a VLAN35 jest właśnie dla internetu, który "nie działa" a nie dla IPTV, dla której jest zarezerwowany VLAN839. Czy w swojej usłudze masz też telewizję?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

@rydzo  internet obsługuje VLAN35

Nawet jeśli nie jesteś pewny loginu i hasła, to wpisz rejestracyjny login:

rejestracja@neosteada.pl

i hasło: rejestracja

Powinieneś dostać IP publiczne i móc wejść na www.orange.pl

To tak dla sprawdzenia 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 1

Konfiguracja NETGEAR ORBI Pro + ONT

Hej,

dzięki za sugestie.

 

MTU mam ustawione domyślnie na największą możliwą wartość, czyli 1492.

Jeżeli chodzi o login i hasło to robiłem przeklejkę z konfiguracji starego modemu, więc błędów nie przewiduje.

 

W tym vlanie mam największy problem, bo nie widzę nigdzie gdzie mógłbym wpisać VID 35.

 

Trochę eksperymetowałem i ostatecznie wpisałem w IPTV VLAN ID 839 (zgodnie z inną sugestią)

Na końcu dodałem pozycję, którą nazwałem Internet i dałem wartość 35.

Niestety nie zmieniło to statusu połączenia.