Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

Witam.

Sama kamera sprawna sprawdzona w innym miejscu. Prosta instalacja pracuje po wifi i lan. W miejscu przeznaczenia po wifi Ok, natomiast po kablu brak połączenia. Do Funboxa podłączony jest też telewizor po kablu. Wypiąłem telewizor i w to sprawdzone wejście podłączyłem moją kamerę. Nadal brak połączenia. Wykonywane resety kamery i ustawienia pierwotne Funboxa. Na koniec w telefonie na którym przeprowadzana jest konfiguracja połączenia pojawią się kilka komunikatów. Najpoważniejszy to

"włącz lub wyłącz VPN". Konsultanci wraz z technikami rozłożyli ręce. Jedyne na co wpadli to propozycja nowej umowy i światłowód. Ale czy to będzie rozwiązanie problemu. Rzutem na metę jeden z najlepiej znający i próbujący rozwiązać problem zaproponował czat nasz.orange.pl  Czyli społeczność.

Więc w was nadzieja. Proszę o podpowiedzi i sugestie.

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

@Rachol jak podłączysz po kablu, to kamera pobiera numer IP z FunBox-a? Czy na tym samym kablu co kamera sprawdzany był telewizor? Może w kamerze trzeba w ustawieniach wybrać, że komunikacja ma być po LAN i/lub wpisać na stałe adres IP, jeśli kamera nie pobiera go z automatu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

To bardzo prosta konfiguracja wybieram połączenie wifi lub kabel o zatwierdzam OK. Następnie na telefonie wybieram kamera zew. Rodzaj kamery Tapo 310 i wszystko . Brak innych opcji. Łączy lub nie. W moim przypadki nie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

@Rachol skoro port w routerze masz sprawdzony, to zostaje jeszcze sprawdzenie kabla łączącego kamerę z routerem. Może kabelek jest uszkodzony. Wystarczy, że jedna żyła we wtyczce nie łączy i już jest problem.

Jak masz możliwość, to sprawdź kamerę na tym samym kablu, co telewizor.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 10
  • 0

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

Miałem kamerę podłączoną pod kabel telewizora. Aktualnie podłączam na kablu który pracował w moim połączeniu z kamerą w moim domu. U mnie wszystkie połączenia OK. U kolego nadal brak połączenia z kamerą.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24924
  • 210

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

@Rachol 

 

Czy to ta kamera?

https://www.tp-link.com/pl/home-networking/cloud-camera/tapo-c310/

 

Pytam, bo na szybko żadnej innej tej firmy z Tapo i 310 w nazwie nie znalazłem (może zbyt pobieżnie szukałem). Natomiast ta z linku wspiera tylko połączenia WiFi, nie ma funkcjonalnego portu eternetowego.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19445
  • 56242
  • 763

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

@Rachol jak łączysz się z kamerą, aby ją skonfigurować? Przez Bluetooth czy od razu przez WiFi?

Dokumentacja techniczna dotycząca kamerki:

https://www.tp-link.com/pl/support/download/tapo-c310/


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 378
  • 1530
  • 10

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

Pomijając fakt, że na wifi działa, nie masz przypadkiem wyłączonego DHCP na kamerze i IP masz wklepane na sztywno?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57752
  • 697

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

@Rachol  sprawdź ustawienia sieciowe w kamerze. Może IP masz wpisane na sztywno? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2094
  • 10088
  • 83

Kamera Tp Link Tapo 310 po kablu

@Rachol Port sieciowy w kamerze nie ma pewnie diod ale są w FB, jaki jest ich stan po podłączeniu kamery? W menu FB są informacje czy i w jakim trybie zapiął się link.