Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

Chcę się dowiedzieć jakie porty w firewall na funbox 3.0 są udostępnione na poziomie średnim. Chcę otworzyć jeden z portów do zdalnego dostępu, niestety ustawienia użytkownika blokują mi inne porty, które są domyślnie odblokowane na średnim poziomie zabezpieczeń, Chciałbym dowiedzieć się jakie to porty i je dodać do konfiguracji

8 ODPOW. 8

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 324
  • 0

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

Yyy, a dlaczego Funbox miałby blokować jakiekolwiek porty? Orange w domyślnej konfiguracji coś tam blokuje, ale dopóki nie zamierzasz stawiać serwera pocztowego, to raczej bez różnicy...

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

No właśnie po przełączeniu na konfigurację użytkownika i dodaniu 1 portu do openvpn nie mogę zalogować się do usług sieciowych battle.net, xbox, inne... Nie chciałbym wszystkiego sprawdzać co działa co nie, więc stąd prośba o porty jakie powinienem dodać, aby uzyskać konfigurację taką jaka jest na średnim poziomie zabezpieczeń + 1 port, który chcę dodać.

 

Chyba, że konfiguracja, którą dodałem w załączniku jest domyślnie "popsuta"


image.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 324
  • 0

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

Z całym szacunkiem, ale opis problemu jest... hmmm 🤔 dość niejasny... Przynajmniej dla mnie.. Co to znaczy, że dodałeś port do OpenVPN? W ogóle OpenVPN to Sewer wewnątrz sieci?  I jak rozumiem, chcesz się podłączyć do tej sieci ze zdalnego hosta? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1632
  • 8108
  • 63

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

@MajsterTukan Ustaw firewall na średni poziom i przekieruj jeden port dla OpenVPN. Nic więcej nie musisz robić poza ustawieniem DynDNSa.

PS Gdybyś potrzebował dodatkowej pomocy to pisz na priv. Mam FB3 i serwer OpenVPN w swojej sieci.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

Na chwilę obecną tak w uproszczeniu wygląda konfiguracja sieci.

Funbox jest głównym routerem, od niego wychodzą inne routery. Nie chcę ustawiać na funbox dostępu do VPN, tylko podłączyć się przez OpenVPN do wybranego routera.

Całość działa, ale tylko w trybie średnim ustawień zapory sieciowej mogę korzystać z usług wspomnianych wyżej (battle.net, xbox)

@Samotnick , wspominasz o 1 porcie dla OpenVPN i serwerze, ale nie widzę w ustawieniach FunBoxa możliwości wgrania pliku konfiguracyjnego openVPN.

 

Wiem, że może trochę kombinuje jak koń pod górę, ale rozwiązanie działało na własnej konfiguracji zapory, na zaporze średniej nie działa. @atlas_cudow problem który chcę rozwiązać to przepisać listę reguł z ustawień średnich zapory na własną konfigurację oraz dopisać 1 port dodatkowo

mindmap.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

@MajsterTukan 

Skoro działa ci w ustawieniach domyślnych to po co kombinujesz? Co konkretnie ma się z czym łączyć co się teraz nie łączy?

Ręczne ustawianie zapory na FB jest upierdliwe i bez sensu.

FB nie ma wbudowanych żadnych serwerów VPN.

Piszesz wyjątkowo niejasno. Gdzie jest ten serwer OpenVPN: w LAN czy gdzieś w internecie? Skąd dokąd chcesz się łączyć przez VPN i w jakim celu?

Te dodatkowe rutery to są po co? Żeby sobie utrudnić konfigurację, czy mają jakiś cel bardziej przyziemny?

Odpowiedź @Samotnick jest nadal aktualna, czego Ci w niej brakuje? Otwieranie portów dla połączeń przychodzących jest w zakładce NAT/PAT, dopisujesz tam który port chcesz przekierować do serwera VPN w LAN i to wszystko. Reszta zależy od konfiguracji tego serwera. Na czym go postawiłeś i skąd przekonanie że "działa"?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1632
  • 8108
  • 63

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

@MajsterTukan Przekierowujesz jeden port UDP (prawdopodobnie używasz domyślnej konfiguracji z UDP) na router numer dwa i tyle. Zaporą się nie martwisz bo przekierowanie samo doda odpowiednią regułę.

U mnie wygląda to tak jak na zrzucie (używam TCP). Jeżeli nie chcesz bawić się w przekierowanie to ustaw IP routera numer dwa w konfiguracji DMZ. Będziesz miał przekierowane wszystkie porty z wyjątkiem tych ustawionych explicite.

IMG_0456.jpeg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 324
  • 0

Jakie porty są na średnim poziomie zabezpieczeń firewall Funbox 3.0?

Już chyba z grubsza wiem o co Ci chodzi.

1. ConfigVPN wygrasz wtedy, kiedy router robi za klienta, a nie za Serwer. Jeżeli za serwer to Config router generuje. Funbox chyba klienta ani serwera VPN nie ma...

2. Musisz 2 routerowi, na którym masz Serwer VPN zarezerwować IP, w przeciwnym razie Twoje ustawienia będą obowiązywać tylko do utraty dzierżawy IP, lub zrobić mu statyczne IP.

3. Zakładając, że router z VPN ma adres 192.168.1.2 to na Funbox robisz przekierowanie portu na ten adres. Jeżeli to domyślna konfiguracja to przekierowujesz port UDP 1194.