Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki transfer osiągacie na porcie USB 3.0 w Funboxie 6


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 12
  • 0

Jaki transfer osiągacie na porcie USB 3.0 w Funboxie 6

Szanowni, mam prośbę poaktualizacyjną. Bardzo was proszę o sprawdzenie jaki transfer osiągacie przy kopiowaniu i odczytywaniu z pendrive wsadzonym do portu USB 3.0... pen oczywiście USB 3.0. Pozdrawiam 🙂

 

________________
* Wydzielono z tematu Funbox 6 - aktualizacja firmware pytanie – moderator Michał

3 ODPOW. 3

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7668
  • 31

Jaki transfer osiągacie na porcie USB 3.0 w Funboxie 6

pen penowi nierówny. Mogą mieć różne klasy prędkości.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22135
  • 181

Jaki transfer osiągacie na porcie USB 3.0 w Funboxie 6


@Dariooo19napisał(-a)

Szanowni, mam prośbę poaktualizacyjną. Bardzo was proszę o sprawdzenie jaki transfer osiągacie przy kopiowaniu i odczytywaniu z pendrive wsadzonym do portu USB 3.0... pen oczywiście USB 3.0. Pozdrawiam 🙂


IMHO ten port domyślnie jest w trybie USB2.0. Nie mam jak sprawdzić, bo nie mam FB6.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 44
  • 213
  • 0

Jaki transfer osiągacie na porcie USB 3.0 w Funboxie 6


@Dariooo19napisał(-a)

Szanowni, mam prośbę po aktualizacyjną. Bardzo was proszę o sprawdzenie jaki transfer osiągacie przy kopiowaniu i odczytywaniu z pendrive wsadzonym do portu USB 3.0... pen oczywiście USB 3.0. Pozdrawiam .


 

Jako jeden z pierwszych użytkowników otrzymałem Funboxa 6. Mam zainstalowane najnowsze firmware z lutego 2023.

Snap1.jpg

Po aktualizacji nie miałem problemów z "resetem ustawień". Próba wymuszenia aktualizacji do nowszej wersji nic nie daje, trzeba czekać cierpliwie na swoją kolej. Jako dysku sieciowego używam SSD ADATA Ultimate SU650 480GB 2.5" SATA III  link  w obudowie ADATA EX500  link  Transfery dla zapisu 4 GB pliku:

Snap4.jpg

To samo dla odczytu:

Snap3.jpg

To wszystko przy ustawieniach usb 3.0.

Snap5.jpg

 

Transfer jest stabilny i są to wartości maksymalne jakie można osiągnąć na tym urządzeniu. Jednak tylko wtedy gdy używany jest sam port USB a porty LAN są wolne od ruchu sieciowego. W przypadku gdy pobieramy dane przez LAN z pełną prędkością 1Gb/s oraz kopiujemy dane z USB procesor urządzenia "nie wyrabia" i prędkości na USB jak i LAN znacząco spadają.

 

 Snap6.jpg

Wydajność portu USB spada o ~33%, natomiast portu LAN ~50%. Poza tym prędkości nie są stabilne tylko się wahają. Natomiast zakończeniu obciążenia portu USB powoduje że prędkość portu LAN wraca do pierwotnej wartości.

Snap7.jpg

 

Reasumując:

Jeśli ktoś ma znacznie mniejsze wartości transferów dla portu USB 3.0, czyli ~95 MB/s odczyt i 70MB/s zapis oznacza to złą konfigurację portu USB routera, niską jakość podłączonej pamięci (dysk, pendrive), podczas testu porty LAN zostały obciążone lub dowolna kombinacja powyższych. Testowałem port USB pod względem wydajności na wielu pamięciach masowych. Testy pokazały że najlepiej sprawują się dyski SSD o pojemności min. 128 GB. Wersja oprogramowania nie ma tutaj żadnego znaczenia ponieważ wartości odczyt / zapis są praktycznie takie same.