Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

Od kilku dni mam zainstalowaną Neostradę VDSL z telefonią VoIP + FunBox 2.0. Zastanawiam się, czy możliwe jest użycie niezależnego telefonu obsługującego VoIP z pominięciem FunBoxa, czy też FunBox jest jedynym urządzeniem, które jest "uprawnione" do obsługi telefonii VoIP Orange.

 

Poboba mi się Siemens Gigaset C530 – obsługuje bramki VoIP, ale nie wiem, czy Orange pozwala na logowanie się wprost do ich bramki. Ta stacja ma niby też gniazdko telefoniczne, więc pewnie w razie czego mógłbym ją podłączyć do FunBoxa jak zwykły telefon analogowy, ale na razie zastanawiam się, czy będzie możliwe logowanie się wprost do bramki VoIP za pomocą własnych urządzeń.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

Wszystkie voipy do ofert pakietowych to mają. Oddzielne voipy (obecnie chyba został tylko Plan dla każdego) tym bardziej.
Nie mam tylko pewności to pierwszej generacji voipa w Orange ale chyba mało kto jeszcze z nich korzysta.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

@mariusz-marioCoś nie działa ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

Zależy jaki voip. Jeśli to voip dodawany do neostrady lub Funpacka (najpopularniejsza opcja), nie powinno być problemów. Z tym, że orange daje Ci tylko dane logowania, a nie świadczy wsparcia w konfiguracji.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

@Anonim Nie, wszystko działa, tylko problem w tym, że FB jest (z powodów okablowania) w takiej części domu, gdzie nie przebywa się cały czas, a telefony również musiałem tam przenieść. Trochę to upierdliwe, że jak się rozładują, trzeba je tam nosić (i nie ma ich pod ręką), dlatego pomyślałem o wspomnianym rozwiązaniu, które ma jedną bazę dla wielu słuchawek, a każda słuchawka ma swoją osobną ładowarkę. Obecnie, w telefonach, które posiadam, ładowarka to jednocześnie baza.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

A masz telefon na Androidzie wolny? może wygodniej będzie użyć apki https://play.google.com/store/apps/details?id=orangelabs.orangeVoip.softbox&hl=pl

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

Zastanawiam się czy telefon w funbox działa tak samo jak neotelefon który używa technologii sip która powoli staje się standardem w świecie telekomunikacji. Jak by to było jedno i to samo czyli technologia sip to zawsze można zakupić urządzenie które nazywa się sip Gateway i to urządzenie zamienia sip voip na zwykły sygnał telefoniczny. To co napisałem powyżej to są tylko moje przemyślenia.

 

Tutaj jest cos przykład takiego urządzenia:

 

http://allegro.pl/vood-322i-zaawansowana-bramka-voip-sip-z-ruterem-i6686987977.html


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Jaki telefon VoIP, żeby pominąć FunBoxa?

Wszystkie voipy do ofert pakietowych to mają. Oddzielne voipy (obecnie chyba został tylko Plan dla każdego) tym bardziej.
Nie mam tylko pewności to pierwszej generacji voipa w Orange ale chyba mało kto jeszcze z nich korzysta.