Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki router do ONT HG8010Hv6


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Jaki router do ONT HG8010Hv6

Witam Wszystkich !

Może powielę temat ale mam problem.

Posiadam ONT zewnętrzne od Orange, jest to Huawei HG8010Hv6 i chcę podłączyć bezpośrednio do niego mój router ( nie od orange ) poprzez złącze WAN. Czy jest to możliwe i czy będzie stabilnie pracować.

Jaki rodzaj routera polecacie, chodzi mi o typ i co musi obsługiwać, czytałem tu wiele wątków, ale wiele jest z przed 2 lat, a mi chodzi o bieżące wiadomości. Czy ktoś posiada takie zestawienie, a jeśli tak to jaki konkretnie model routera?

Piszę bo posiadam router Zyxel NBG7815 Armor 5 i niestety nie pracuje z ONT po złączu WAN. Okazało się że nie ma on VLAN i czy to może być przyczyną?

Dlatego bardzo proszę o pomoc i konkretne modele.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

____________

* W temacie doprecyzowałem etykiety - Wiktor

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13323
  • 54634
  • 641

Jaki router do ONT HG8010Hv6


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1795
  • 8704
  • 66

Jaki router do ONT HG8010Hv6

Zyxel kiedyś był Mercedesem wśród modemów a teraz model za 1000 nie obsługuje tagowania (i go nie dodadzą poprzez aktualizację oprogramowania). Jak widać nie zawsze CCC.

Edit: Czy ktoś próbował wstawić pomiędzy ONT a router jakiś switch i jeden port skonfigurować jako tagowany 35 a drugi jako nietagowany?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Jaki router do ONT HG8010Hv6

dzięki za podpowiedź, ale nasuwa mi się kolejne pytanie związane z Vlan i TV. Tak mam pakiet światłowód i TV a mój wybór padł na TP link Archer AX95, czy znajdę gdzieś jak skonfigurować Vlan w tym modelu TP linka. Czytałem post z linku który zamieściłeś ale są tam info ze starszego modelu i z przed dwóch lat, więc mogło się co nie co pozmieniać. Pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13323
  • 54634
  • 641

Jaki router do ONT HG8010Hv6

@RaV72  niestety gotowca trzeba szukać w necie. Tu nikt na takim modelu nie robił doświadczeń 

Podpowiedź: jeśli do IPTV weźmiesz dekoder 4KStream, to teoretycznie powinno ruszyć bez wielkich konfiguracji 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1795
  • 8704
  • 66

Jaki router do ONT HG8010Hv6

@RaV72 W tym wątku staramy się czegoś dowiedzieć https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Czy-znajdę-jakieś-lepsze-urządzenie-do-Wi-Fi-niż-Funbox-3...

Może uzyskasz informację od producenta czy ich urządzenie ma szansę na działanie z IPTV Orange. Możesz też rozpoznać bojem a w razie niepowodzenia zwrócić urządzenie (przy zakupie online).