Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki Router zamiast FunBox 3.0


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

Cześć,

Jestem mieszkańcem Warszawy i posiadam światłowod 300mb/s od Orange.

Niestety od samego początku walczę z problemem jakim jakim jest działanie internetu na 2,4 Ghz (problem dość mocno wałkowany na forum). Ostatnio jednak zauważyłem, że ludzie znaleźli sposób podpięcia swojego własnego routera i jestem zdecydowany spróbować.

Wiem, że muszę posiadać ONT od Orange wiem też że, router musi mieć WAN, PPPeo oraz LAN.

Jednak nie wiem jaki model routera polecacie? - nie chce instalować modyfikacji typu WRT, bo nie mam na to aż tyle czasu. Nie posadam, też żadnej telewizji od Orange czy innych usług. Więc konfiguracja byłaby dość prosta. Dzięki z góry za pomoc.

 

 

 

9 ODPOW. 9

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

Ja bym osobiście nie szedł w router włąsny mająć funboxa 3, do 300 mbps się nadaje o ile nie masz w otoczeniu sajgonu zrobionego przez inne routery, ap albo bullety do wifi co działają na wyższym niż dozwolonym zysku.

 

Jeśli nie zależy Ci na zarządzaniu pełnym ruchem, tylko mocnym wifi, to jakiegoś mocnego ap kup tp linka archera ax1500 na przykład.

 

Odpowiedż na Twoje pytanie jak bedziesz mieć ONT od Orange to polecam asusa rt ac68u u sąsiada na 600 mbps robi robote z prawie 20 urządzeniami w sieci, smart homy odkurzacze telefony i komputery, telewizory i konsola


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

Właśnie przed chwila mi zamontowali ONT 😉

 

A ktoś próbował konfigurować Netgeara?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

ile masz kasy na router?

 

asus >>>> netgear nawet w podobnym przedziale cenowym

 

jak chcesz podlaczyc cos taniego to szukaj tagowania vlan jako opcja niezbędna na światłowodzenie z pppoe po ONT

 

Jeśli szukasz dobrego routera i z dobrym wifi to według mnie w cenie do 500 zł ac68u nie ma rywali, deklasuje konkurencje przy cyzm sam kosztuje około 400 zł


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

Router Asus RT-AX55 nie będzie lepszy?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

nie bo nie ma tagowania vlan czyli nie uruchomisz go jako router a jedynie jako AP a wtedy musisz mieć jako router wpięty funbox a ONT bezużyteczny 

 

edit. albo możesz customowy soft wgrać ale pisałeś ze tego chcesz uniknąć


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

Po czym poznajesz, że masz  tagowanie VLAN?

Na specyfikacji urządzenia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

jak umiesz angielski to tu https://www.asus.com/us/Networking-IoT-Servers/WiFi-6/All-series/filter?Category=WiFi-Routers wejdz w learn more dla wybranego routera i tech specs


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 15
  • 0

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

Patrzę na zaproponowany przez Ciebie router: Asusa RT AC68U.

Angielski znam, ale nie widzę informacji 😄

Może coś błędnie tłumacze - ale chodzi o "IPTV : Yes" ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Jaki Router zamiast FunBox 3.0

tak dokłądnie jest to jednoznaczne z tagowaniem vlanów