Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a w sieci w biurze bez utraty przepustowości 2Gb/s?

41 ODPOW. 41

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18433
  • 52701
  • 710

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

@kiezmarski1 chodzi Tobie o wykorzystanie łącza internetowego od Orange, czy zachowanie przepustowości miedzy routerem a switch-em w sieci wewnętrznej LAN?

Jeżeli chodzi o LAN, to na pewno trzeba zastosować urządzenia z portami giga-bitowymi, obsługującymi przepustowość minimum 2 Gbit/s oraz dobrej jakości przewody.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

Standardowo światłowód jest podłączony do Funboxa 6, a Funbox 6 do switch-a przez port 1Gbit/s.

Tym samym na switch-u jest do wykorzystania 1 Gbit/s pytanie czy można zwiększyć tę przepustowość na switch-u do 2 Gbit/s.  


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?


@kiezmarski1napisał(-a)

Standardowo światłowód jest podłączony do Funboxa 6, a Funbox 6 do switch-a przez port 1Gbit/s.

Tym samym na switch-u jest do wykorzystania 1 Gbit/s pytanie czy można zwiększyć tę przepustowość na switch-u do 2 Gbit/s.  



Nie. Nie można.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18433
  • 52701
  • 710

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

@kiezmarski1 FunBox niestety posiada porty 1Gbit/s, więc do Switch-a tylko taką maksymalną prędkość uzyskasz.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

mam w sieci 20 komputerów, 8 ruterów, 3 drukarki, płacę dodatkowo za stały adres IP i nic mi Orange nie pomoże, czy to jest pewna wiadomość?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

@kiezmarski1 

Nie da się uzyskać na jednym porcie więcej niż 1Gbps, więc jeśli wszystko wisi na jednym porcie to tak, to jest pewne.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

a nie mogę użyć jakiegoś innego modemu? albo wpiąć się w router dwoma kablami albo zamówić i zapłacić za coś dodatkowego od orange?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

Ale napisz proszę co masz za usługę. Wersja konsumencka jest jasna, max 2 Gb na dwóch urządzeniach jednocześnie. Aby wyciągnąć z Funboxa 6 a jednym urządzeniu(zgodnym z 802.11ax AX3000) "rejony" 1,6-1,7 Gb/s trzeba upewnić się, że FB6 nadaje sygnał o szerokości kanału 160MHz. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 25
  • 0

Jak podłączyć światłowód 2 Gb/s do switch-a, aby nie stracić prędkości?

Światłowód Pro 2.0 ze stałym adresem IP. Oczywiście rozumiem, że na jednym urządzeniu nie mogę mieć więcej niż 1 Gbit/s ale mam nadzieję że switch nie jest traktowany jak urządzenie tylko jak rozdzielacz sygnału do urządzeń.