Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak połączyć Wi-Fi Extender Plus Orange z FunBox 2.0 skoro nie nadaje mu IP?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Jak połączyć Wi-Fi Extender Plus Orange z FunBox 2.0 skoro nie nadaje mu IP?

Witam Zakłopotana kobieta

* Od razu zaznaczę że jestem "zielona" w tym temacie

Posiadam FunBoxa 2.0 z tel voip, TV sat. i przy przedłużaniu umowy wzięłam też ten nieszczęsny wzmacniacz Wi-Fi Extender Plus bo mam wifi tylko na piętrze i jeden pokój na parterze a o ogrodzie czy balkonie zapomnij. Z początku w ogóle nie chciał się połączyć, później jakoś się sparował i był widoczny (jako wzmacniacz z ikoną tego sprzętu) w ustawieniach FunBox. Działał tylko z Samsungiem ale działał. Następnie była awaria, nie działał telefon voip. Technik usunął ipv6 z loginu Obojętna kobieta

 

Dokładnie w sylwestra mój FunBox oszalał i przestał nadawać IP smartfonowi Vkworld i staremu tabletowi GoCleaver Zaskoczona kobieta. Pomyślałam że może była jakaś aktualizacja FunBoxa i po prostu te starsze urządzenia mają problem. Kolejno w domu pojawił się nowy iPhone i on też nie dostał IP automatycznie. Ustawiłam im statyczny adres ale w przypadku Vkworld to nie działało, bo on ma zmienny adres MAC, więc co wejście do domu na nowo musiałam to nadać Wściekła kobieta. WiFi w iPhonie zrywa z byle powodu i skacze z ipv4 na ipv6. Teraz wywaliło tego extendera i po jego resecie i sparowaniu (na nim świeci 5GHz czyli niby się sparował) za nic nie chce go pokazać w tym panelu FunBox jako wzmacniacz tylko jako Pc-321 bez nadanego IP. Po kablu ethernet pokazuje go dwa razy: raz jako Extender z ikoną wzmacniacza a drugi ten Pc coś tam i w obu skacze z braku IP na jakieś fe80::a4ad... Nie mogę zalogować się do menu Wi-Fi Extender Plus połączonego po kablu bo nie wyświetla strony wifiextenderplus.local.

 

Zastanawiam się czy ten FunBox się nie zepsuł bo czasem trzeszczy coś jak świerszcze szczególnie z iPhone. Czy Orange wymienia FunBoxy? czy za to się płaci? Dlaczego ten extender nie dostaje IP od FunBoxa? Już pominę stary tablet i VK bo nie korzystam ale iPhone też ma problem z IP i WiFi Extender? Nie ogarniam tego Smutna kobieta 

 

Jeśli to nie wina FunBoxa to jak połączyć tego WiFi Extendera przez WPS na stałe IP? Jakie IP mu nadać? Czy tak w ogóle można? 

 

P.S. Przy okazji którejś z awarii pokazałam tego extendera technikowi, bo chciałam żeby mi wytłumaczył czemu to nie łączy się automatycznie z każdym smartfonem, a on się uśmiechnął i powiedział że to zabawka i tylko do światłowodu się nadaje, że to nie kompatybilne ze wszystkim i w domu z wieloma fazami nie będzie działać. Hm... Sfrustrowana kobieta a pani w Orange tego nie mówiła Kobieta: LOL

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Jak połączyć Wi-Fi Extender Plus Orange z FunBox 2.0 skoro nie nadaje mu IP?

Wszystkie informacje masz zamieszczone na stronie:

https://www.orange.pl/omnibook/wi-fi-extender-plus-obsluga-i-konfiguracja#scrollNav-3

Obejrzyj filmik 

 

i wszystko będzie jasne. Konfiguracja naprawdę jest bardzo prosta.

 

EDIT

Na siłę nie nadawałbym stałego numeru IP dla Extender Plus.

Anonim

Nie dotyczy

Jak połączyć Wi-Fi Extender Plus Orange z FunBox 2.0 skoro nie nadaje mu IP?

@29Sylvia  twój FunBox ma albo usterkę albo bug w oprogramowaniu, ja bym zgłosił go w BOK Orange, podmienią ci FunBoxa, operacja za darmo, można reset do fabrycznych przeprowadzić, ale czy to pomoże, ja wątpię.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Jak połączyć Wi-Fi Extender Plus Orange z FunBox 2.0 skoro nie nadaje mu IP?

Nie pierwszy raz go łączę. Opcja z filmiku w moim przypadku już nie działa bo FunBox sam z siebie nie nada mu IP. Nie rozpoznaje też co to za rodzaj sprzętu jest podłączony. 

 

Reset FunBoxa do fabrycznych odpada bo mam jakieś inne ustawienia od techników przez to że nie działał telefon voip i czekałam tygodnie aby w ogóle połączyło mi wszystko po przedłużeniu umowy Sfrustrowana kobieta Wcześniej miałam własny router bo umowa była bez TV i musiałam oddać cały sprzęt, zaproponowano kupno nowego w sklepie komputerowym. Później przedłużyłam umowę ze zmianą na Orange Love z TV, Voip i abonament na 1 smartfon bo w sumie się opłacało. FunBox 2.0, lepsza jakość rozmów bo voip i miała być szybsza prędkość, po czym okazało się że jednak się nie da, "może później wskoczy szybsza opcja to się zmieni" i tak zostało po staremu do 10 Mb, z tel był problem a do TV potrzebny był talerz. W tym roku miałam 4 awarie Wściekła kobieta Mieszkam na wsi, światłowodu zapewne nie dożyję tutaj. Mapka pokazuje na moim domu do 20Mb/s za to u sąsiada na przeciwko jest tylko 10, u pani w salonie ja mam tylko 10, ktoś wie czemu? Mam jeden bardzo stary komputer, czy możliwe żeby to on blokował tą prędkość? W sensie jego karta sieciowa się nie nadaje?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Jak połączyć Wi-Fi Extender Plus Orange z FunBox 2.0 skoro nie nadaje mu IP?

@29Sylvia  rozumiem, że reset Funboxa odrzucasz... ok, ale sprawdź proszę czy przypadkiem nie masz wyłączonego "parowania przez WPS"... to po pierwsze. Po drugie, zresetuj Wi-Fi Extender Plus. Następnie, po sprawdzeniu czy Funbox ma aktywne nadawanie klucza WPS przez użycie przycisku i zrealizowaniu resetu Extendera ponów próbę. Parowanie urządzeń zrób w miarę blisko, dopiero po tym przenieś Extender do pomieszczenia w którym faktycznie będzie on przydatny.  Swoje doświadczenia z tym urządzeniem opisywałem na forum tutaj.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Jak połączyć Wi-Fi Extender Plus Orange z FunBox 2.0 skoro nie nadaje mu IP?

@Anonim może mieć rację z resetem routera. Czasami są problemy, że coś się przycina i nie chce działać poprawnie. Po restarcie może ustąpić, bądź nie. To już zależy, czy podejmiesz takie rozwiązanie.

Komputer nie powinien mieć wpływu na działanie. Porty w routerze są niezależne.

Na mapkach często mogą podawać, że jest opcja do 20 Mbps. Na tyle może się synchronizować linia, ale potrzeba jeszcze pasma na TV, publiczne WiFi, więc może nie osiągać większych prędkości.

Daleko masz do centrali?