Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet a tv


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Internet a tv

Witam. Czy majac internet i tv z orange mozliwe jest aby router znajdowal sie np w pokoju do gier a tv znajdował sie np w salonie czy modem i dekoder muszą sie znajdować w jednym pomieszczeniu 

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Internet a tv

Dekoder TV najlepiej połączyć z modemem kablem eternetowym. Limit długości takiego kabla to 100m. Jeśli planujesz połączyć je przez WIFi to po pierwsze przemyśl to jeszcze raz. Po drugie połączyć w sąsiednim pokoju na pewno się uda, ale czy odbiór będzie stabilny to tylko eksperyment pokaże. Dalsze połączenia i przechodzenie przez ściany to już dla WiFi FB6 za duże wyzwanie.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2016
  • 9745
  • 80

Internet a tv

Jest to możliwe o ile istnieją warunki do połączenia za pomocą przewodu ethernetowego lub przy pomocy WiFi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2205
  • 12361
  • 57

Internet a tv

Modem I dekoder nie muszą być w jednym pokoju, ale często po wifi połączenie jest kiepskie i obraz się tnie na TV, chyba że połączysz dekoder z modemem kablem LAN.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Internet a tv

Niby jest w mieszkaniu pełna okablowanie ale wątpię żeby był tam położony kabel ethernet choc niby gniazda są a przecież nie bd ciągnął kabla po ziemi a zależy mi na internecie po kablu 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2205
  • 12361
  • 57

Internet a tv

@Jacekbrzost wepnij kabel z modemu w  istniejącą instalację i sprawdź czy jest internet 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Internet a tv


@Jacekbrzostnapisał(-a)

Niby jest w mieszkaniu pełna okablowanie ale wątpię żeby był tam położony kabel ethernet choc niby gniazda są a przecież nie bd ciągnął kabla po ziemi a zależy mi na internecie po kablu 


Sorry, ale nie wiem o czym piszesz. Jakie okablowanie, jakie gniazdka, dlaczego po ziemi? Internet po kablu? A co ma to do połączenia dekoder modem o które pytałeś?

Może chcesz wiedzieć gdzie ci orange gniazdko światłowodowe ma zamontowac? Czy już masz gniazdko światłowodowe ale nie w tym pokoju?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Internet a tv

W tej chwili korzystam z internetu z Vectry i tv też od nich. Modem mam podłączony w pokoju gdzie znajduje sie komputer a telewizje kablową w salonie. Z tego co się doczytałem tv orange jest internetowa wiec potrzebne jest podlaczenie dekodera do neta co musiałoby skutkować przeniesieniem modemu do salonu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Internet a tv

Vectra to nazwa firmy a nie rodzaj kabla.

Z jakich konkretnie uslug Orange możesz skorzystać pod swoim adresem?

Infrastruktury innej niż światłowodowa raczej do tego nie wykorzystasz. A ta jest kompletnie niezależna od innych kabli. Jeśli w tej vectrze masz niezależnie kablową tv na koncentryku i internet też na koncentryku, to instalacja ta w orange nie będzie wykorzystana. Musisz głębiej rozeznać jakie kable masz w lokalu i ewentualnie gdzie chciałbyś mieć nowe.

Oczywiście że modem i dekoder nie muszą być obok siebie i oczywiście że muszą jakoś być połączone.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Internet a tv

@Jacekbrzost  do tej pory i net i tv były przesyłane po kablach koncentrycznych. Te użyte już raczej przy zmianie dostawcy na Orange nie będą. Trzeba tak ustawić modem, aby dawał jak najlepszy zasięg wifi dla dekodera TV, lub ustawić je jak najbliżej siebie i połączyć kablem ethernet układanym zamiast koncentryka, co bezpłatnie zrobią technicy. 

Mają obowiązek ułożyć kabel pomiędzy modemem, a dekoderem na życzenie klienta 

Oni pomogą zarówno przy ocenie zasięgu wi-fi i podłączeniu po nim dekodera  jak i położeniu kabla ethernet