Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

Czy masz Orange love na firmę czy klienta indywidualnego? W drugim wypadku radzę poczytać regulamin ogólny świadczenia usług i nie zdziwiłbym się ograniczeniami.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@ketrasaArtur Dziękuje Jeszcze raz - Twoje informacje będą przydatne dla takiego sieciowego laika jak ja. Trochę muszę się podszkolić, bo ja jestem jeszcze z epoki RS232 - a ze współczesnymi sieciami rzadko miałem do czynienia, Coś tam kumam, ale to za mało, by niektóre sieciowe problemy rozwiązywać samodzielnie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@Kris_Orng pierwsze komputery jakie połączyłem w sieci, to był właśnie RS i do tego modem wdzwaniany. 

Następnie sieci na kabelku koncentrycznym i obecne już na kablu RJ45. Nie jeden zielony otrzymał tutaj pomoc w sprawie sieci komputerowych, więc nie ma czym się martwić tylko pytać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

Chyba nie jestem aż tak zielony, bo w swoim czasie "robiłem w komputerach". Nawet miałem sieciowy epizod instalacyjny tzn. udało mi się wykonać sieć na bazie RS323 z wykorzystaniem oprogramowania systemowego Novell NetWare. I na tym moje doświadczenie sieciowe się zakończyło.  - i dlatego, miedzy innymi, ze współczesnych sieci jestem noga,

W tamtym czasie komputery chodziły pod DOS-em (nie było Windowsów, Mac OS-ów itp.). PC-ty oparte były na procesorze NOVA, dość popularnego w tamtym czasie. Do testowania kontrolera urządzenia zewnętrznego np. drukarki,  trzeba było pisać krótkie programy w assemblerze ww. procesora, które ręcznie wprowadzaliśmy do pamięci operacyjnej z pulpitu operatora. Takie to były czasy i wyzwania - nikt o plug and play nawet nie pomyślał.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@Piotrekk85 Jestem Klientem indywidualnym - czy te ograniczenia zabraniają podłączanie switch-a  do Fly Box-a? Jeśli znasz odpowiedź na to pytanie to odpowiedz - bo idea tego forum jest taka, by siebie nawzajem wspomagać a nie wskazywać źródła, gdzie ewentualnie można znaleźć odpowiedź.

Tym bardziej, że - myśląc racjonalnie -  jaki negatywny wpływ na usługę sieciową Orange, ma rozszerzanie przyłączy Ethernetowych z 4 do 7 - jest to przecież element sieci LAN.

Nikt przecież nie ogranicza ilości urządzeń podłączanych do routera przez WiFi - chyba, że są takie ograniczenia w regulaminie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c


@Kris_Orngnapisał(-a)

Tym bardziej, że - myśląc racjonalnie -  jaki negatywny wpływ na usługę sieciową Orange, ma rozszerzanie przyłączy Ethernetowych z 4 do 7 - jest to przecież element sieci LAN.

Nikt przecież nie ogranicza ilości urządzeń podłączanych do routera przez WiFi - chyba, że są takie ograniczenia w regulaminie.


Rób co chcesz, ale oferta dla klientów indywidualnych jeśli chodzi o internet mobilny ma swoje ograniczenia. W regulaminie są ogólne sformułowania - oczywiście konkretnej liczby tam nie ma, bo nie wiadomo ile urządzeń będzie korzystać jednocześnie. Spotkałem się np. z kilkoma sytuacjami, że ktoś udostępniał internet "całemu osiedlu" - od kilku lat funkcjonują "lejki techniczne" które Orange przy nadmiernym korzystaniu potrafi włączać. 

Moją ideą było to, aby zapoznać się z dokładnie z papierami, które otrzymałeś do umowy. Może się okazać, że zainwestujesz ileś kasy - a Orange "to się nie spodoba". 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

 @Piotrekk85 Dzięki za informacje - myślę jednak, że udostępnianie swojej sieci wielu osobom, chociażby najlepszym sąsiadom, to chyba dość ryzykowane przedsięwzięcie np. z punktu widzenia bankowości i sprzedaży elektronicznej. Technicznie nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie - mój wifi np. w odległości ok 30 m od domu ma niestabilne połącznie.

Ja w tej chwili mam podłączonych 7 urządzeń do WiFi i 2 kablem. Maksymalnie mogę używać 10 urządzeń wifi i 4 kablowe, ale one nigdy nie wykorzystują transmisja Internatowej jednocześnie - myślę że mój współczynnik wykorzystania wynosi 20 - 30% tj. ok. 3 do 5 urządzeń. Mój miesięczny limit wynosi ok. 260  Gb i jeszcze nigdy go nie przekroczyłem, więc chyba lejki mi nie grożą. 

Dołączając switch-a do Fly Box-a chcę zapewnić sobie komfort sabilango łącza internetowego dla laptopa w piwnicy.

I jeszcze jedno - Wydaje mi się, że w Orange Love mam internet domowy o ograniczonym zasięgu, a nie mobilny