Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 351
  • 3

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

W ramach pakietu Orange Love wykorzystuję router Huawei 525c (tzw. FlyBox), który w mojej sieci domowej obsługuje w porywach do 10 urządzeń jednocześnie. Wykorzystuję w niej wszystkie 4 złącza kablowe (ethernetowe) a chciałbym podłączyć dodatkowe 2 urządzenia - np. Laptop i Smart TV. Znalazłem w Internecie urządzenie o nazwie "switch przełącznik Netgear GS305 5x Gigabit LAN".

https://allegro.pl/oferta/switch-przelacznik-netgear-gs305-5x-gigabit-lan-8994371894?utm_feed=aa3419... 

Proszę mnie poprawić, jeśli moje rozumowanie jest błędne: Rozumiem, że Netgar switch łączę krótkim kablem ethernetowym z routerem i  w takiej konfiguracji mam do dyspozycji 7 gniazd RJ47 - 3 w routerze i 4 w switchu Netgar. Rozumiem też, że Netgar switch jest zasilany napięciem 5V z routera Huawei - mam tylko wątpliwość, czy Router Huawei wytrzyma to prądowo (nie znalazłem tego parametru w specyfikacji technicznej routera)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@Kris_Orng ten switch będzie odpowiedni do Twojego routera. Do dyspozycji będzie jak napisałeś, 3 porty LAN z routera + 4 porty LAN że switch-a. Żeby miał zasilanie po LAN, oba urządzenia a muszą obsługiwać PoE, nie praktykowane w takim rozwiązaniu. Switch najczęściej wymaga zasilania z zasilacza.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12914
  • 53075
  • 611

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@Kris_Orng takie perpetum mobile widzę po raz pierwszy. Nie liczyłbym na zasilenie tego switcha  z gniazda eth routera, bo po prostu nie wyrobi prądowo. Nie ma w opisie zasilacza, ale pobór prądu znaczny...

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@Kris_Orng  z opisu wynika, że zasilacz wymagany, pewnie w zestawie będzie 😉

Więc nie ma się co martwić 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

Ma gniazdo zasilania i z opisu (chyba) zasilacz w zestawie:

Przełącznik niezarządzalny SOHO serii 300 - GS305 (netgear.com)

PS.

Jeśli jednak nie ma w zestawie to na tym samym serwisie (Allegro) można dokupić za około 10zł 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12914
  • 53075
  • 611

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@slav72 @Anonim  ale o ile dobrze zrozumiałem to właśnie chodzi o to, aby nie miał zasilacza...żeby  siłą  woli i portu eth routera był zasilany...

Z zasilaczem to każdy działa...😁

@Kris_Orng  popraw jak źle rozumuję 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@Kris_Orng ten switch będzie odpowiedni do Twojego routera. Do dyspozycji będzie jak napisałeś, 3 porty LAN z routera + 4 porty LAN że switch-a. Żeby miał zasilanie po LAN, oba urządzenia a muszą obsługiwać PoE, nie praktykowane w takim rozwiązaniu. Switch najczęściej wymaga zasilania z zasilacza.

Anonim

Nie dotyczy

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c


@agat13napisał(-a)

@slav72 @Anonim  ale o ile dobrze zrozumiałem to właśnie chodzi o to, aby nie miał zasilacza...żeby  siłą  woli i portu eth routera był zasilany...

Z zasilaczem to każdy działa...😁

@Kris_Orng  popraw jak źle rozumuję 


Niestety ten switch wymaga zasilania, zasilacz własny lub po lan, czego ten router z tematu nie zapewnia, więc nici z uproszczenia, ale kto wie może router uciągnie, jak nie to się będzie restartować i będzie wiadomo że nie wyrabia prądowo 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 351
  • 3

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

Wydaje mi się, że standardowy kabel ethernetowy ma 8 pinów, z czego jedna para kabelków to skrętka wykorzystywana do transmisji danych (sygnały TX+ i TX-), a druga  - do odbioru danych (Rec+, Rec-) - reszta nie jest wykorzystana. W technice sieciowej istnieje coś takiego PoE (Power over Ethernet)  - jest to  zestaw metod, które pozwalają zasilić sprzęt sieciowy poprzez skrętkę komputerową przy równoczesnym przesyle danych, Zadając pytanie o zasilanie switcha - może naiwne -  liczyłem na to, że ktoś lepiej zna ode mnie techniczną specyfikację routera FlyBox i odpowie mi na pytanie czy ten router ma opcję PoE - zrozumiałem z nadesłanych odpowiedzi, że takiej opcji nie ma. 

 

Switch NetGear z mojego linku nie ma w zestawie wysyłkowym zasilacza - stąd wniosek, że prawdopodobnie można go zasilać metodą PoE np. z routera lub z innego urządzenia sieciowego, Z tego też powodu musiałem się upewnić czy FlyBox ma opcję PoE zadając pytanie na tym forum.

Na szczęście są na rynku inne switche, gdzie zasilacz jest wymieniony w zestawie wysyłkowym

https://allegro.pl/oferta/szybki-switch-5x-gigabit-1000mb-rj45-lan-szczecin-7464423513 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 351
  • 3

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@ketrasaArtur Dziękuję za konkretną odpowiedź - jest bardzo pomocna, Przypuszczałem, że PoE nie jest dostępna z FlyBoxa, ale musiałem się upewnić. Kupię też innego switcha TP-LINK TL-SG1005D, gdzie zasilacz jest wymieniony w zastawie wysyłkowym

https://allegro.pl/oferta/szybki-switch-5x-gigabit-1000mb-rj45-lan-szczecin-7464423513 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18400
  • 52623
  • 705

Instalacja - dołączenie switch'a do Routera FlyBox Huawei 525c

@Kris_Orng routery internetu mobilnego raczej nie mają zasilania PoE. Najczęściej do takiego zasilania są specjalne switch-e. Nie spotkałem się też, aby router zasilał switch-a przez PoE. Tego typu opcja najczęściej jest stosowana do aktywnych anten, kamer internetowych itp.

 

Co do kabelka RJ45 jeżeli użyjesz tylko dwóch par żył w 8-mio linowej skrętce, to maksymalna przepustowość na takim kabelku będzie 10 Mbit/s. Muszą być użyte wszystkie 8 żył, wtedy osiągniesz maksymalna przepustowość.

 

Switch-e i routery powinny działać na niezależnych zasilaczach.