Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Instalacja/światłowód/router

Highlighted

Poziom 4, Obserwator
  • 1
  • 0
  • 0

Instalacja/światłowód/router

Witajcie,

Myślę o podpisaniu umowy z orange na świadczenie usługi dostępu do internetu (światłowód). Mieszkam w mieszkaniu, w którym już istnieje instalacja orange, stąd pytanie:

Jaki modem otrzymam? (do wyboru jest tylko funbox 3.0?)

W jaki sposób zostanie zrealizowane podłączenie, uwzględniając to, że w przedpokoju mam szafkę (zdjęcie 1), docelowo router ma być w salonie (zdjęcie 2). Czy da się to zrealizować bez instalacji dodatkowego okablowania?  Jeśli tak, czy potrzebuję innego sprzętu niż standardowy, ten otrzymany od orange (funbox 3.0).

Dziękuję za odpowiedź

1.jpg

 

2.jpg

 

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 14, Recenzent
  • 27
  • 17
  • 0

Instalacja/światłowód/router

Witam.

Wybór zależy jak zamierzamy używać sprzęt, jakie urządzenie będą do niego podłączone(TV, komputer stacjonarny, konsola) i jaki pakiet będzie zamówiony (Internet+TV+Telefon)

Jeżeli tylko Internet to Funbox 3.0 można podłączyć do gniazdka światłowodowego w szafce, postawić obok i puścić wszystko bezprzewodowo(WiFi).

Jeżeli w grę wchodzą dodatkowe pakiety lub urządzenia wskazane jest żeby Funbox był w salonie. W takim przypadku trzeba się upierać żeby instalator przywiózł dodatkowo ONT(Huawei Echolife 8010) które będzie podłączone do gniazdka światłowodowego i dalej okablowaniem z przedpokoju do Funboxa w salonie.

Wymagane okablowanie to przewód UTP albo FTP(lepszy) kategorii 5e lub lepiej 6. Patrząc na zdjęcie nr.2 nie sposób wywnioskować czy to ten grubszy kabel. Powinien mieć 4 pary po 2 żyły. Przykładowe zdjęcia na Obi po wyszukaniu "przewód UTP" lub FTP. W chwili obecnej wygląda że żaden koniec kabla nie jest zakończony wtyczką lub gniazdkiem RJ45