Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Byle router zamiast Funbox 3.0 - mostek od Inei - jakie wymagania?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 2

Byle router zamiast Funbox 3.0 - mostek od Inei - jakie wymagania?

Dostalem wraz z umowa na internet swiatlowodowy funbox 3.0

 

Jestem ze strefy objetej dofinansowaniem UE wiec urzadzenie podlaczonej jest kablem RJ45 do mikro urzadzenia od Inei ... tam jest wpiety swiatlowod

 

Z uslug mam tylko internet

 

Nie planuje call-center w domu wiec voipa nie potrzebuje

 

Dekoder TV ma wyjscie RJ45 wiec nie potrzebuj tez wi-fi

 

Moje wymagania:

 

1. wyjscie na internet z dzialajacym firewallem

2. mozliwosc wpiecia 3 kabli RJ45

 

Nadmienie ze takie rzeczy jak wifi czy voip to potrzebne mi sa jak rybie recznik!

 

Jakie wymagania techniczne musze spelnic kupujac urzadzenie skoro chodzi o wymiane tylko funbox-a nie ruszam urzadzenia do ktorego jest wpiety swiatlowod

 

Mam wrazenie ze moze byc to kazdy "Byle router" czy musze jakies wymagania spelnic i jakie bo lacze sie z pudelkiem ze swiatlowodem RJ45 <-> RJ45

 

Czy ktos z forumowiczow moze potwierdzic ze w przypadku laczenia po kablu ethernet nie ma jakichs specjalnych wymagan no moze poza tym by przepustowosc uwzgledniala 300Mbit 🙂

5 ODPOW. 5

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Byle router zamiast Funbox 3.0 - mostek od Inei - jakie wymagania?

Zastanawia mnie skąd masz Funboxa 3.0? Bo skoro jak mówisz masz ONT (czyli to małe urządzenie do którego jest wpięty światłowód), to powinieneś dostać Funboxa 2.0, którego podłączeniem i konfiguracją zajmują się technicy w trakcie montażu. FB3.0 jest dostępny tylko w opcji gdzie wiązka światłowodowa jest podłączana bezpośrednio do urządzenia, nie będzie działał z zewnętrznym ONT.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 2

Byle router zamiast Funbox 3.0 - mostek od Inei - jakie wymagania?

> skąd masz Funboxa 3.0?

 

Technicy przywiezli

 

> nie będzie działał z zewnętrznym ONT

 

Dziala  .... instalowany z koncem kwietnia 2019 moze to jest powod dla ktorego nie jest to FB2

 

ma wady ... widze ze ktos inny tym zarzadza

 

Ewidentnie nie czuje sie wlascicielem urzadzenia

 

Reguly firewall moge sobie wpisywac

 

Na pudelku napis "Smart Wifi modem FunBox 3.0"

 

Wifi jest az nadto "smart"

 

wylaczylem wifi bo nie potrzebuje

 

wyszedlem z psem na spacer

 

wracam wifi wlaczone 🙂

 

W sumie mi wystarzy tylko "box" opcja "fun" mi nie potrzebna

 

no to sie zaczynam martwic bo myslalem ze kupie 4 portowy routerek ethernet i z glowy a mam "cudem" dzialajaca konfiguracje

 

jeszcze nie kontaktowalem sie z BOKiem w tej sprawie - to przykre ze "prostrze" urzadzenie moze nie zadzialac - myslalem ze to tylko kwesia rejestracji urzadzenia u Inei i tyle


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Byle router zamiast Funbox 3.0 - mostek od Inei - jakie wymagania?

@zbignieww  Funboxy 2.0 zostały wycofane ze wszystkich technologii, którymi dostarczany jest „internet światłowodowy”. Dla ADSL/VDSL dalej jest to router drugiego i pierwszego wyboru. Tak, Funbox 3.0 działa z zewnętrznym ONT.

 

@Edward39  Standardowo w Orange(ONT własności Orange)  musisz mieć router obsługujący tagowanie VLAN i to kilka na jednym interfejsie(porcie RJ-45) do działającej TV. Inea ma swoje VLANy i konfiguracje, więc ciężko mi się wypowiadać jak realizowany jest dostęp do internetu i TV. 

Musi się wypowiedzieć ktoś, kto temat rozpracował. Jeżeli nie ma takiej osoby to jest dla Ciebie pole do zbadania gruntu 🙂


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 2

Byle router zamiast Funbox 3.0 - mostek od Inei - jakie wymagania?

tagowanie VLANów na jednym rj45 wiem o co pytać ... thx @BORAX 

 

dowiem sie co Inea przyjmie z otwartymi rękami

 

inna sprawa że gdyby przeszedł mój pomysł na więcej niż jedno urządzenie do wyboru ten wątek wogóle by nie istniał 😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 7
  • 2

Byle router zamiast Funbox 3.0 - mostek od Inei - jakie wymagania?

Na stronie Inei chcą tak jak tutaj nr klient / nr usługi ... itp. formalnie jestem klientem Orange i nie bardzo wiem co tam wpisać żeby się zalogować na ich forum i dopytać o alternatywne urządzenia

Orange BOK po opisaniu symptonów FB3 z nie zamykającymi się portami zaoferował wymianę urządzenia na nowe.... wymienię

 

Propozycja wymiany urządzenia cieszy bo nie muszę nic kupować


Czy to pomoże to jestem sceptyczny bo jeżeli Trol był w stanie podmienić firmware FB3 to prawdopodobnie firmware płyty głównej komputera nie ominął

 

Postaram się zrobić minimalistyczną konfigurację nowego routera poza własną siecią tak by nie musieć się logować na urządzenie będąc w mojej sieci 😛