Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ilość urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 83
  • 0

Ilość urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?

Cześć, badał ktoś ile urządzeń WiFi można podłączyć pod sieć FB6 + SB6?

 

 

 

________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53370
  • 620

Ilość urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?

@genogoafreak Kiedyś przy starszych modemach było ograniczenie do około 20 sztuk. Teraz nie ma takiego ograniczenia , czyli teoretycznie 254. Z rejestru urządzeń aktywnych w miarę potrzeb są wyrzucane urządzenia, które nie pracują.

Opcja SMART nad tym czuwa 🙂

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53370
  • 620

Ilość urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?

@genogoafreak Kiedyś przy starszych modemach było ograniczenie do około 20 sztuk. Teraz nie ma takiego ograniczenia , czyli teoretycznie 254. Z rejestru urządzeń aktywnych w miarę potrzeb są wyrzucane urządzenia, które nie pracują.

Opcja SMART nad tym czuwa 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 83
  • 0

Ilość urządzeń urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?

Dzięki za odzew.👌


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53370
  • 620

Ilość urządzeń urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?

@genogoafreak Podłączyć, czyli zalogować można. Nawet do 2 częstotliwości. Inną kwestią jest jakość połączenia i pracy w takiej grupie. Tyle urządzeń podłączonych do jednego punktu dostępowego na m2 pomieszczenia (zasięgu) musi generować problemy-zakłócenia, oraz wielką bitwę o pasmo, które nie jest z gumy. Dodając zakłócenia zewnętrzne....logika nakazuje używać tylko konieczną liczbę urządzeń.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 22
  • 83
  • 0

Ilość urządzeń urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?

Testuję trochę urządzenia  inteligentnego domu (gniazda, czujniki, żarówki, taśmy, przełączniki, itp.) i poszedłem w WiFi (bez dodatkowych bramek)... zastanawiam się ile mogę jeszcze dorzucać🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53370
  • 620

Ilość urządzeń urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?

@genogoafreak Ograniczeń (jak pisałem) nie ma. Te urządzenia przeważnie pracują w 2,4GHz i nie generują dużego ruchu, ale warto wcześniej sprawdzić otoczenie sieciowe. Dużo urządzeń łączy się przez centralę (np Fibaro), co nie obciąża wifi samego modemu.

Warto rozłożyć ruch za pomocą dodatkowego access pointa. Wtedy IP są zajęte, a punkty dostępowe nie dociążone. Ważne, aby AP po kablu do routera podłączać...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Ilość urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?


@agat13napisał(-a)

Teraz nie ma takiego ograniczenia , czyli teoretycznie 254.


Przy masce podsieci 255.255.255.0 w klasie C. 🙂 A zawsze możemy zwiększyć ilość urządzeń poprzez konfigurację właściwości sieci. Oczywiście raczej nie braknie nam adresów w domu w domyślnej konfiguracji. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

Ilość urządzeń WiFi. Ile można podłączyć do Funbox 6 i Smartbox Wi-Fi 6?


@genogoafreaknapisał(-a)

Testuję trochę urządzenia  inteligentnego domu (gniazda, czujniki, żarówki, taśmy, przełączniki, itp.) i poszedłem w WiFi (bez dodatkowych bramek)... zastanawiam się ile mogę jeszcze dorzucać🤔


Jak stworzysz dodatkową sieć > drugi router, to 2x tyle 😄

Choć wygodniej by było z bramki skorzystać 😉