Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei OptiXstar EG8145X6


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

zobaczymy jutro się odezwę , Dzięki wszystkim za pomoc


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

ONT ich i mój router , pewnie tak . Ale kupiłem ten i chciałbym go uruchomić. Opcja o której piszesz była na wyciągniecie ręki i nie trzeba było aż w Hiszpanii go kupować. Zakup był przez przypadek bo tam byłem i tam gdzie mieszkałem była usługa światłowodu , wieczorami sprawdzałem wszystko i dlatego zdecydowałem się na zakup a że się udało ( nie mały szok ) to kolejny plus. Cena była ok (80euro) a funkcji jak w naszych routerach za 1000zł.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL  zważywszy co do tej pory było/jest wiadomo na temat współpracy(jej braku) prywatnych routerów bez operatorskiego ONT oraz wielu tematów na ten  temat na forum i prób innych forumowiczów jestem bardzo sceptyczny do tego iż akurat Twój router da się przypisać/uruchomić bezpośrednio do systemu bezpośrednio. Ale być może dużo się zmieniło w bardzo krótkim czasie, a to byłby wielki przełom, więc również jak kolega @agat13  czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój sytuacji u Ciebie i na Twoją relację z wizyty technika i montażu - jak to wszystko się zakończy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23749
  • 200

Huawei OptiXstar EG8145X6


@MARCHLnapisał(-a)

Taką informację podał mi sprzedawca.

 

Sprzedawca czego?

 

Tak jak pisałem wcześniej Infolinia techniczna Orange twierdzi że żadnym wypadku nie trzeba tego rejestrować u nich.

 

To oczywista nieprawda. Albo czegoś nie zrozumiałeś albo zostałeś wprowadzony w błąd.

 

Podają mi nawet przykłady że "widzą" urządzenia klientów ( np Jakieś ZTE ) Nie wiem tylko czy są to urządzenia od nich czy kupione tak jak mój u niezależnego sprzedawcy


IMHO dla Twojej sytuacji jest całkowicie nieistotne co mają inni i co operator może czy nie może zrobić innym klientom. Ważne co może/zechce zrobić z Twoim modemem. Wszyscy trzymamy kciuki żeby Ci się udało, bo byłby to precendens historyczny na który przez kolejne dekady powoływałyby się pokolenia użytkowników NO.

 

BTW: w umowie masz sam internet czy IP TV lub telefon stacjonarny też jest? Pytam bo ciekaw jestem ewentualnej konfiguracji tych pozostałych usług na Twoim sprzęcie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13754
  • 56579
  • 669

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHLI tu od razu poprę @j131 w ostatnim temacie. O ile sam net da radę prosto skonfigurować na "obcym" sprzęcie (pod warunkiem jego opcji-jak pisałem wcześniej), to IPTV i VoIP to droga przez mękę, pod górę i po ciemku...Na konsultantów nie licz w kwestii pomocy w tych zakresach, a i na forum niewiele jest osób, którym się to udało (w 100% lub nawet to nie)

Warto więc się zastanowić nad konfiguracja zamawianych usług (można zamówić, ale ze świadomością,że jak sobie nie poradzisz z własnym modemem zawsze możesz pozostać przy FB) i nad rozwiązaniem z zewnętrznym ONT


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13754
  • 56579
  • 669

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHLP.S. Zmartwię Cię...otrzymałem odpowiedź w sprawie możliwości podłączenia Twojego modemu do sieci Orange mówiącą, że nie ma takiej możliwości, aby to zadziałało. Szereg uwarunkowań technicznych sprawia, że modem (ONT) może być widoczny w sieci, ale niestety nie będzie działał poprawnie.

O IPTV też pomyśl, bo ten router nie obsługuje sygnału telewizyjnego na długości 1550 nm (wedle specyfikacji)


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Huawei OptiXstar EG8145X6

@agat13  czyli jest tak jak mówiliśmy wcześniej prywatny router oczywiście ale tylko w parze z ONT operatora, podłączony do gniazda ethernet (z pominięciem modułu optycznego w przypadku kolegi @MARCHL ) no i oczywiście jako router do samej usługi neta, gdyż z konfiguracją usług tv i voip byłby WIELKI problem.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

cześć

Dzwonił do mnie technik ale nie pasowały mi godziny wizyty , przełożyłem temat na piątek. Natomiast pogadałem z nim przez telefon. Pan który do mnie dzwonił oczywiście miał w zgłoszeniu instalację (zew ONT oranga). Mówię mu że nie tego dotyczy zgłoszenie. Zaskoczony pyta a czego? . Więc tłumaczę, no i pieśń zaczyna się od nowa. Ja jednak naciskam ,nie poddaje się , walczę 🙂 Na szczęście człowiek ten wie o co chodzi , dzwoni gdzie trzeba i uwaga !!! oddzwania  do mnie z odpowiedzią. Udziela mi odpowiedzi że ORANGE ma w 100% możliwość dopisania urządzenia klienta ale tego NIE ZROBI (Nie zrobi wybrzmiało tak ,NIE BO NIE i koniec). Jedyna możliwość dopisania urządzenia klienta jest tylko i wyłącznie wtedy jak by inny operator korzystał z infrastruktury orange.(np nie wiem jakaś Tv kablowa z koziej górki) ,wiecie o co chodzi. Wychodzi na to że możliwości są tylko nie to przeforsowania.

Zostaje mi ich ONT i mój ten nowy sprzęt.

 

Informację o rejestracji sprzętu uzyskałem od sprzedawcy routera a druga taka sama informacja padła z infolinii producenta

 

 

 

_____________________

*Połączenie treści z postów - moderator Wojciech.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL  czyli jest tak jak od samego początku Tobie tłumaczymy i odpowiadamy, nic w temacie własnego routera się nie zmieniło i bez operatorskiego ONT ani rusz, niestety ☹️

PS.

Z informacją że Twój własny sprzęt wystarczy i zadziała zostałeś wprowadzony, delikatnie mówiąc w maliny...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5834
  • 23749
  • 200

Huawei OptiXstar EG8145X6


@MARCHLnapisał(-a)

Informację o rejestracji sprzętu uzyskałem od sprzedawcy routera a druga taka sama informacja padła z infolinii producenta


Ale przecież to nie jest wiarygodne źródło informacji. Sprzedawca czy producent sprzętu może dowolne deklaracje składać, ale jeśli dotyczą one antycypowanych działań firm trzecich to w jaki sposób miałyby być wiarygodne? Od pierwszego Twojego postu wszyscy tutaj starali się Ci to przekazać.

Sytuacja kiedy usługa jest świadczona na infrastrukturze firmy trzeciej także nie "uwalnia" terminala światłowodowego od restrykcji - różnica jest tylko taka że to ta firma dostarcza terminal (inny niż te terminale które wynajmuje Orange ale nadal nie są to terminale z wolnego rynku).

Tak czy owak - bardzo jestem ciekaw dalszego ciągu, koniecznie napisz.