Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei OptiXstar EG8145X6


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

Witam.

Przepraszam ale jestem tu nowy więc nie wiem czy w dobrej "zakładce" publikuje swoje zapytanie 🙂

Proszę o pomoc przy skonfigurowaniu Huawei OptiXstar EG8145X6. Urządzenie to ma zastąpić FUNBOXA 6 z którego totalnie jestem niezadowolony. Chciałbym zaznaczyć że z samą usługą światłowodu jest wszystko ok i usługa działa wybitnie dobrze 🙂

Przechodząc do tematu . Kupiłem tego huawei , Orange podał mi wszystkie parametry łącza. Wpisuje je w panelu administracyjnym Huawei i w żaden sposób nie mogę uruchomić internetu. Dzwoniłem do nich kilkakrotnie , operator twierdzi że w żaden sposób nie blokuje możliwości podłączenia sprzętu klienta, nie jest wymagana rejestracja nowego urządzenia i nr seryjny też nie jest blokowany. Czy ktoś z Państwa posiada jakąś wiedzę co trzeba zrobić aby uruchomić inny sprzęt na łączu ORAGE.

Dodam że ten OptiXstar EG8145X6 ma wbudowany moduł światłowodu.

Pozdrawiam Marek.

 

41 ODPOW. 41

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL Obym był złym prorokiem - ale bez zautoryzowania wbudowanego w twój router ONT u operatora to raczej jak mawiają na śląsku "Szwagier, to je cinżko sprawa" - czyli: Mission impossible....

Pozdrawiam,

Tony.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHLFunboxa nie zastąpisz modemem z modułem optycznym. Niestety konieczne jest zainstalowanie zewnętrznego ONT od operatora. Wtedy modem zewnętrzny połączysz do tego ONT po kablu eth i wtedy to zadziała. ONT wbudowany w twój modem niestety nie będzie konwertował sygnału optycznego, gdyż nie da rady go dodać do bazy Orange jako terminal końcowy. Bez tego dodania usługa niestety nie zadziała. Takie są wymogi operatora i już. Łącze musi być zakończone sprzętem Orange. czy to modemem czy ONT zewnętrznym...Było o tym sporo tematów i wydaje mi się, że nie ma co o tym dyskutować, a trzeba wnioskować o instalację tego zakończenia. To niestety będzie kosztować wizytę montera (asystę płatną) za 149 zł. Tylko monter może dopisać nowe urządzenie do bazy..


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

Taką informację podał mi sprzedawca. Tak jak pisałem wcześniej Infolinia techniczna Orange twierdzi że żadnym wypadku nie trzeba tego rejestrować u nich. Podają mi nawet przykłady że "widzą" urządzenia klientów ( np Jakieś ZTE ) Nie wiem tylko czy są to urządzenia od nich czy kupione tak jak mój u niezależnego sprzedawcy


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL w przypadku FTTH widzieć mogą wiele. Działać jednak nie będzie. Jeśli Twój sprzęt ma obsługę pppoe i VLAN- ów to będzie działał, ale tylko z zakończeniem optycznym operatora


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL  niestety ale do podłączenia własnego routera potrzebny "po drodze" z gniazda optycznego jest ONT od operatora (niestety ale zostałeś wprowadzony w błąd i sam prywatny router nawet z modułem optycznym nie zadziała).


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

A czy odpłatnie mogą to zarejestrować? Inny użytkownik przed chwilą napisał że kosztuje to 149 zł . tylko dalej nie wiem czy mówi o płatnej rejestracji mojego czy rejestracji ich dodatkowego sprzętu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL  kolega @agat13 mówił o ONT od operatora czyli Orange, osobny ONT (dodatkowy sprzęt od Orange) może zainstalować tylko technik Orange i on zarejestruje te urządzenie w systemie, jest to tzw. płatna asysta technika i kosztuje 149 zł.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

czyli jest szansa że technik to uruchomi ? (po opłacie oczywiście)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL technik tylko założy dodatkowo ONT operatora, który bedzie widoczny w systemie. Nie uruchomi Twojego routera