Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei OptiXstar EG8145X6


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

reasumując muszę mieć tak czy siak ich urządzenie

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL  chyba nie za bardzo się rozumiemy, więc jeszcze raz, musisz skontaktować się z infolinią Orange i tam powiedzieć że zakupiłeś bardziej zaawansowany router którego potrzebujesz np. do pracy i zgłaszasz zapotrzebowanie na zewnętrzny ONT od Orange, wtedy operator wyśle do Ciebie technika z tym urządzeniem i technik je zamontuje, podłączy i zarejestruje w systemie, następnie Ty kablem ethernet podłączysz do tego ONT swój router ale do gniazda ethernet (z pominięciem wbudowanego modułu optycznego w Twoim Huawei) i to zadziała w takiej konfiguracji.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13754
  • 56579
  • 669

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL Tak. I tak masz już modem FB... 

Potrzebne będzie jeszcze hasło i login do neostrady i koniecznie sprawdź czy Twój router obsługuje te opcje o których pisałem wcześniej.. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

Właśnie z nimi rozmawiam , przyjęli zgłoszenie instalacji mojego sprzętu określili to jako próba dopisania do infrastruktury ORANGE. 

 

Wyjaśnij proszę po co mają dopisywać jakieś ich kolejne urządzenie , jak w końcu przyjęli zgłoszenie na dopisanie mojego sprzętu który tak jak FB ma wbudowany ONT .

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13754
  • 56579
  • 669

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL  przyznam się, że pierwszy raz słyszę taki wariant sprzętowy. Dwie opcje: zmiany, zmiany, zmiany... Lub niekompetentny konsultant. Daj znać jak sprawę załatwi technik, bo byłby to precedens. Zupełnie nowe podejście do sprzętu klienta... 

Wierz mi.. Wyjaśnię to z moim guru od tych spraw... 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

Właśnie tego się obawiam . Najpierw wałkuje z nimi reklamacje związane z FB . 5 wizyt serwisantów (każdy który był zajmuje się raczej linia a o sprzęcie raczej nie ma pojęcia , chyba że pierwsze uruchomienie FB). Kolejne telefony w końcu chyba przyznali mi rację że ich sprzęt jest do bani bo dostałem rabat na jedną fakturę - zawsze coś) Gdzieś dalej pojawiła się sugestia z ich strony że jak jestem nie zadowolony z FB to zawsze mogę sobie kupić swój sprzęt. Posłuchałem - kupiłem. Tak na marginesie (ten OptiXstar EG8145X6 jest montowany w Hiszpanii tam jest dawany do usługi tak jak u nas FB, Notabene tam jest istne szaleństwo na światłowód). Z racji tego że tam byłem i miałem dostęp do tego EG8145X6 posprawdzałem wszystko i wyszło że jest w pełni konfigurowalny - opcji od metra :). Dotarłem do sprzedawcy na ich terenie i udało się to od nich kupić bez umowy. Kupiłem sam sprzęt. Po powrocie do domu zaczęła się konfiguracja ( tutaj temat już znacie ) Przez dwa tygodnie zapewniali mnie że odłączam FB , konfiguruje nowego i działa. No aż do dziś w końcu sierdzili że trzeba to u nich zarejestrować. Zobaczymy co z tego będzie jutro ma być technik u mnie to napisze co i jak.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

A tak na marginesie napisałem Do WAS o radę bo wydawało mi się oczywiste że mogę podłączyć coś innego a to że nie działa wynika tylko i wyłącznie ze złej konfiguracji. Wyszło jak wyszło zobaczymy. Na razie wygląda to tak jak bym kupił abonament komórkowy gdzie karta działa tylko np z telefonem Samsunga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13754
  • 56579
  • 669

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL  nie ukrywam, że temat mnie zaciekawił. Urządzenie którego oficjalnie nie można kupić da radę kupić.. Ktoś twierdzi, że przypisze do systemu, co jest do tej pory niemożliwe.. Jeszcze pomogą w konfiguracji.. Dał mnie abstrakcja, ale jak zwykle powęszę.. I będę wdzięczny za rzetelne info o przebiegu kolejnej wizyty technika

P. S. Te obostrzenia dotyczące zakończeń sieciowych wynikają tylko z faktu, że jakby każdy podłączył do optyki co tam mu super doradcy w sklepie lub w necie sprzedadzą, to dopiero by cuda się dziać zaczęły... O akwariach i zapanowanie nad usługą nie wspomnę.. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 52
  • 0

Huawei OptiXstar EG8145X6

Wiesz oni sprzedają usługę i defakto to od nich kupujesz.Orange powinien zapewnić stabilność usługi a jak klient marudzi i coś nie działa to już inny problem.

 

Wychodzi na to że jesteś zmuszony do korzystania z jakiegoś ich sprzętu , gdzie wydaje im się że jest świetny i najlepszy na świecie ale to tylko w teorii , praktyka jest całkiem inna . W mojej ocenie FB jest do bani i stąd chęć wymiany na coś innego


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13754
  • 56579
  • 669

Huawei OptiXstar EG8145X6

@MARCHL naprawdę ten ONT to dobre rozwiązanie i nie boli... To tylko konwerter, a router Twój i robisz co chcesz