Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B535-232

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Huawei B535-232

Ponieważ przez krótki czas miałem do dyspozycji router HUAWEI B535-232, postanowiłem podzielić się moimi testami tego routerka, który jest dostępny na stronie orange.pl

Testy prowadzone były w Siedlcach przy ul. Piłsudskiego blisko galerii.

Wygląd routera:

20191203_225724.jpg20191203_225709.jpg

 

Z włożeniem karty SIM do tego routera miałem trochę kłopotów. Może to że już późna pora i jakoś nie zauważyłem slotu na kartę SIM. Jest schowana na spodzie routera pod gniazdami RJ45 Emotikon: Mrugający kilka razy dobrze oglądałem cały router zanim znalazłem.

No nic, do rzeczy. Jak już karta SIM znalazła się w slocie i router otrzymał zasilanie, praktycznie w kilka chwil można było już korzystać z internetu. 

 

Zalecam jednak po uruchomieniu routera zalogować się na router przez www i przeprowadzić szybką konfigurację. po zalogowaniu: 192.168.8.1 i wpisaniu domyślnego hasła, mamy trzy kroki: zmiana nazwy sieci WiFi, hasła oraz hasła do routera. Domyślne hasło do routera można wprowadzić takie jak WiFi (taką dostajemy podpowiedź) lub wpisać własne.

 

W tym routerze nie bardzo mi się podoba interfejs, ale może to kwestia przyzwyczajenia.

huawei_b535_www_1.jpghuawei_b535_www_2.jpg

 

 

W tym sprzęcie interfejs przez www jest bardziej graficzny niż opisowy. Jest też sporo opcji konfiguracji, dołączony VPN (to chyba już w obecnych routerach standard), możliwość ustawienia roamingu, portu WAN, wysyłania i odbierania SMS-ów (nie wiem czemu, ale nazwane jest Rozmowa SMS Emotikon: Mrugający), niestety brak możliwości wysyłania kodów USSD. Router jest tylko wyposażony w 4 porty LAN RJ45 i port 4 pełni funkcje WAN. Szkoda, że nie ma gniazda USB.

W interfejsie zaskoczyła mnie, że w informacji o urządzeniu są podane parametry odbieranego sygnału. Już dawno w Huawei-ach nie spotkałem się z takimi szczegółami. Najczęściej są podane informacje ogólne w postaci paska zasięgu i tyle, co niewiele mówi. W tym routerze jest to fajnie rozbudowane.

sygnal.jpg

 

W aplikacji pod androida interfejs jest też fajnie rozbudowany z elementami grafiki:

Screenshot_20191204-000059_HUAWEI HiLink.jpgScreenshot_20191204-000108_HUAWEI HiLink.jpg

 

Co mi się bardzo nie podoba w routerze, to brak możliwości nadania różnych nazw dla sieci WiFi 5G i 2,4G. W tym routerze nazwy są takie same i nie jestem w stanie rozróżnić, do której sieci WiFi jestem zalogowany. Efektem tego mogą być bardzo kiepskie wyniki pomiaru prędkości.

Screenshot_20191203-231233_Speed Check.jpgScreenshot_20191203-231343_Speedtest.jpgScreenshot_20191203-231529_Speed Test.jpg

W celu wzmocnienia sygnału przy dużych odległościach od nadajnika, można zastosować dodatkowe anteny zewnętrzne i podłączyć do routera.

 

Routerek ogólnie fajnie się sprawuje i posiada opcje dokładnego sprawdzania parametrów sygnału, co często przynajmniej dla mnie się przydaje, jeśli komuś chcę doradzić w doborze sprzętu i usługi w danej lokalizacji. Irytuje mnie jednakowa nazwa sieci WiFi dla pasma 2,4 GHz i 5 GHz. Nie wiem w tedy, do której sieci jestem zalogowany. Fajna jest też opcja graficznego układu sieci, dostępna w interfejsie www jak i w apce.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Huawei B535-232

@ketrasaArtur  recenzja mi się podoba, co by nie pisać,masz zacięcie w tym kierunku 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Huawei B535-232

@ketrasaArtur Dobra robota Szczęśliwa kobieta


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Huawei B535-232

@Bartłomiej starałem się, ale trochę mało czasu na dokładniejsze testy Emotikon: Mrugający Czasami zdarza się, że coś wpadnie ciekawego w ręce i jest możliwość zapoznania się. Ze sprzętów, które miałem do testów w tym roku, najbardziej przypadł mi do gustu NETGEAR M1. Z kolei Huawei B618, to taki sprzęt do biura z dostępem LTE lub WAN, jeśli jest możliwość podłączenia przez RJ45. Dwa źródła internetu zawsze większe prawdopodobieństwo dostępu do Interntu w momencie awarii któregoś ze źródeł (chyba że Orange dzierżawi tą samą nitkę dosyłową co operator lokalny w moim mieście, gdzie przy awarii dosyłu padło wszystko Emotikon: sfrustrowany ).

 

EDIT

Zresztą te testy przeprowadziłem z powodu konkursu, o którym napisała @Aśka_M

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B535-232

@ketrasaArtur  recenzja mi się podoba, co by nie pisać,masz zacięcie w tym kierunku 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Huawei B535-232

Dzięki @Anonim. Tylko czasu brak Emotikon: Mrugający

 

 

Może tak ktoś z Zespołu NO coś ciekawego do testowania podrzucił. Z miłą chęcią zajmę się sprzętem sieciowym, głównie do internetu LTE Emotikon: Mrugający


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei B535-232

Jakbyśmy mieli więcej urządzeń do testowania, to pewnie testujących byłoby więcej 😎

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Huawei B535-232

@ketrasaArtur , proszę... rozbicie na dwa różne pasma 😁 Nie wiem jak z tym ustawieniem w webowej wersji, ale appka "Al life", dedykowana pod ten router radzi sobie z tym doskonale. Wchodzimy w ustawienia wifi i wyłączamy nadawanie priorytetu pasmu 5GHz 😎 Niestety, zrzutu ekranu nie zrobię, bo appka z wiadomych przyczyn na to nie pozwala 🤓


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Huawei B535-232

@mabud73 podczas testu routera w wersji web nie zauważyłem włączania priorytetu sieci WiFi 5G. Być może jest, ale już nie sprawdzę. Do zarządzania routera użyłem również apki: HUAWEI HiLink i też nie zauważyłem priorytetów sieci WiFi 5G. W tym przypadku to moje niedopatrzenie. Miałem też mało czasu na sprawdzenie wszystkich możliwości.

Prawdę powiedziawszy, pierwszy raz mi się zdarzyło, aby router rozgłaszał SSID na WiFi 2,4 GHz oraz 5 GHz z tą samą nazwą. Najczęściej routery wymagają różnych, inaczej nie da się zatwierdzić, albo po zatwierdzeniu najczęściej 5G było znowu ustawiane na SSID domyślne.

Nie udało mi się w tym modelu ustawić różnych rozgłoszeń SSID dla 2,4 GHz oraz dla 5GHz. Możliwe, że też coś przeoczyłem.

Ogólnie ten router nie bardzo mi przypadł do gustu.

Czy masz może dostęp do tego modelu routera?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Huawei B535-232

Tak, mam już go na własność, po podpisaniu OL. W wersji startowej, router rozgłasza sieć 2,4 i 5 GHz w tej samej nazwie, ale po rozbiciu mamy już w nazwie ******5_G i ******2,4_G, więc bez problemu można podpinać się pod wybraną, co w moim przypadku było konieczne ze względu na urządzenia smart, które w większości pracują tylko na 2,4GHz 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Huawei B535-232

@mabud73 niech się wiec sprawuje, natomiast jak byś miał jakieś ciekawe spostrzeżenia, to zapraszam do podzielenia się swoim doświadczeniem. Ja jeszcze sprawdzę sobie aplikację: Al life, którą podałeś w poprzednim poście, na różnych routerach Huawei.