Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B525-23A problem z WIFI

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Huawei B525-23A problem z WIFI

witajcie, mam problem z wifi na routerze dla firm 

 

Huawei B525-23a, otóż to na kablu jest prędkość 180/50 a na wifi wchodzi w tryb G (54mbps) i speedtest pokazuje down_20mb / upload_10mb

 

w ustawieniach flyboxa nie widzę aby wymusić pasmo N lub AC

 

po podpięciu do laptopa innej karty np na usb predkosc pobierania w speedtescie wzrasta do 150-160mb

 

co mogę zrobić?

 

wziąłem laptopa hp omen 15 z flyboxem dla firm no i jest problem bo czasami lubie coś pobrać a mozolną prędkością trochę średnio. nie mam ochoty siedzieć przy routerze na kablu pobierając szybciej, nie po to wziąłem laptopa a nie stacjonarkę..

 

czekam na szybką odpowiedź w tym temacie

 

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Huawei B525-23A problem z WIFI

powiem tak, na wifi ogólnym gdzie jest dostęp do flybox via web , jest 54mbps po wifi.

 

na hotspocie "tzw gościa" jest 866,7mbps, więc chyba raczej to nie wina karty a samego routera i jego "brandowanej" konfiguracji która jest śmieszna bo nie da jej sie zbytnio pod siebie ustawić.

 

 

btw. to sam sobie poradziłem, powodem było zabezpieczenie wifi 

 

na "WPA/WPA2 PSK" jest 54mbps

na "WPA2 PSK" jest 866,7mbps

 

nie wiem co to ma do rzeczy ale dziękuję za chęci. pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei B525-23A problem z WIFI

Pasmo masz automatycznie w zależności od podłączonych na wifi urządzeń. Jakie masz podłączone?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Huawei B525-23A problem z WIFI

pasmo sieci wifi tak? wszystko jest automatyczne, jeżeli chodzi o LTE tez automat, ale na innym urzadzeniu jest ok, na innym WIFI także, ustawienia sieciowe karty w laptopie także są w porządku 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Huawei B525-23A problem z WIFI

dostane jakąś odpowiedź albo co mam zrobić? ten brandowany soft jest jakiś dziwny, nie mogę ustawić pasma LTE, musze robić to programem zewnętrznym, ale to nie zmienia prędkości, chodzi tylko o to jak zmienić zeby karta nie wpadała w tryb 54mbps bo to spowalnia cały internet.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei B525-23A problem z WIFI

To nie w routerze. Sprawdź karty sieciowe w urządzeniach.


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Huawei B525-23A problem z WIFI

Jak wyżej sprawdź specyfikację laptopa. Warto zobaczyć czy jest dostępna aktualizacja serowników dla karty sieciowej.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 1

Huawei B525-23A problem z WIFI

powiem tak, na wifi ogólnym gdzie jest dostęp do flybox via web , jest 54mbps po wifi.

 

na hotspocie "tzw gościa" jest 866,7mbps, więc chyba raczej to nie wina karty a samego routera i jego "brandowanej" konfiguracji która jest śmieszna bo nie da jej sie zbytnio pod siebie ustawić.

 

 

btw. to sam sobie poradziłem, powodem było zabezpieczenie wifi 

 

na "WPA/WPA2 PSK" jest 54mbps

na "WPA2 PSK" jest 866,7mbps

 

nie wiem co to ma do rzeczy ale dziękuję za chęci. pozdrawiam.