Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Cześć,

Proszę o pomoc w temacie konfiguracji podłączenia drukarki do modemu Huawei B315s-22 za pomocą USB.

Poszperałem w internecie, znalazłem kilka instrukcji - niestety żadna nie działa. Testowane na komputerach z win10 oraz z win7.

 

Czy ktoś ma tak podłączoną drukarkę i działa mu w ten sposób?

 

Problem jaki występuje, to brak widoczności drukarki w sieci czy pod adresem routera (\\192.168.8.1\nazwadrukarki). Udostępnianie w routerze i itd są uruchomione. Dopóki system nie zobaczy to nie ma szansy jej zainstalować przez router..

 

Drukarka zainstalowana na komputerze, na kablu działa bez kłopotów.

Model drukarki to Brother DCP-L2500D, jednak to chyba bez znaczenia.

 

Słucham propozycji jak to rozwiązać.

23 ODPOW. 23
Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Moim zdaniem jak to nie pomoże to nici z udostępniania drukarki.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Zainstaluj inne sterowniki.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Dzięki za pomoc, ale wszystko to co podpowiedzieliście już robiłem i nie daje to żadnego efektu. Wg. mnie jest to wina badziewnego routera, w którym nie działa coś, co wg producenta działać powinno. Ciekawe co na to Orange..

Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

@BaczekMyślę że może Ci pomoc ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Masz zainstalowane sterowniki przez windows update lub tylko do usb. Większość producentów udostepnia je również w wersji sieciowej.

Jaki to model drukarki? Pokaż też screen z zakładki udostępnianie z panelu routera.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Sami nie czytacie co piszecie, ani tego co ja napisałem.

 

Ten filmik jest w linku wyżej, znam go na pamięć.

Model drukarki napisałem w pierwszym poście. Nie ma czegoś takiego jak sterowniki usb i sieciowe. Do udostępnienia drukarki przez router jest potrzebna tylko widoczność drukarki dzięki routerowi, sterowniki są te same, bo instaluje się drukarka na czymś w rodzaju wirtualnego USB.

 

edit:

 

załączam screen


Bez tytułu.png

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

To na filmie od @Anonim masz instrukcję. Jeśli to nie działa, to jest błąd na poziomie softu. A gdzie - to trzeba robić testy krzyżowe. Skopane może być wszystko od firmware routera, skopanych sterowników czy błędnych wpisów rejestru.
Anonim

Nie dotyczy

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

@BaczekA moje pytanie jak zabierasz się do konfiguracji drukarki od komputera czy routera ? Jest to bardzo ważne? Takie rozwiązanie jest na elektrodzie i działa.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Huawei B315s-22 - jak skonfigurować drukarkę na USB

Robiłem instalcję wg instrukcji z filmu, czyli instalacja drukarka po kablu, potem uruchomienie udostępniania, następnie wyszukiwanie drukarki po adresie no i tyle. Dalej nie da się przejść, bo tutaj windows wywala błąd, że drukarki pod takim adresem nie ma i jest koniec. Komenda ping również nie znajduje drukarki. Fizycznie pod tym adresem jej nie ma, bo router ją widzi, ale jej nie udostępnia.