Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi


@ketrasaArturnapisał(-a)

@adrian7ove możesz zgłosić problem na infolinii, czacie, z opisem zaistniałej sytuacji i jakie problemy występują, na jakim sprzęcie. Być może usterka zostanie naprawiona w następnej aktualizacji.


@ketrasaArtur  prędzej jakby napisał na PW do moderacji forum NO z dokładnym opisem na czym polega bug i poprosił aby przesłali do Ekspertów od FB 6. Sam widzisz co się stało gdy próbował zgłosić na infolinii, forum "lekiem na całe zło" 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18471
  • 52838
  • 714

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@adrian7ove @slav72 ciekawa sprawa. Jak możemy pomóc, skoro to technicy Orange mają wgląd w soft FunBox-a. Bardziej bym się spodziewał przekazanie sprawy technikom, niż odsyłanie do forum. Jeżeli moderatorzy zainteresowali by się sprawą, to problem mógłby inną drogą trafić do techników, a widać, że problem może dotyczyć większej ilości osób.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

Tak, czasami pojawia się w podłączonych urządzeniach, ale jest tylko widoczny MAC i nazwa bez adres IP.
Po restarcie FB znikła.

 

Jest możliwość wrzucenia starego firmware do FB, zanim to skopali ? 
Szczerze mówiąc wydaje mi się, że po aktualizacji zasięg wifi też się pogorszył ...
a może to po prostu celowe działanie bo nie chcę z nimi umowy podpisać

 

________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@Robinio  nie snuje teorii spiskowych..😉

Ten problem to wynik zmiany oprogramowania i tyle...downgrade raczej nie jest możliwy. No, chyba, że..


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 10
  • 46
  • 0

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@agat13 wiem wiem żartuję 😉
Co do zmian firmware to doskonale wiem jak to jest  (25 lat w branży zabezpieczeń elektronicznych) w tych czasach większość nowych firmwarów naprawia jedno a psuje drugie ... niestety tu nie ma wyboru, wrzucają co chcą i kiedy a Ty się bujaj później z tym. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@Robinio  życie i "niska szkodliwość społeczna czynu"...czyli naprawimy 19 spraw, zepsujemy przypadkowo jedną. 

Dajmy szansę technice operatora 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi


@Robinionapisał(-a)

Jest możliwość wrzucenia starego firmware do FB, zanim to skopali ? 
Szczerze mówiąc wydaje mi się, że po aktualizacji zasięg wifi też się pogorszył ...


Powrót do starszej wersji softu raczej niestety niemożliwy, "cza" czekać na łatki...

W moim przypadku nie zaobserwowałem pogorszenia zasięgu wifi...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 123
  • 0

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

Mam ten sam problem, tą samą drukarkę i ten sam modem chciałem zapytać co dalej robić?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@ynab 

Ostateczna próba to reset drukarki do ustawień fabrycznych, odinstalowanie całego jej oprogramowania z komputera, i próba konfiguracji "od zera", na najnowszym sciągniętym z HP "setupie".

Jeśli to nie pomoże, pozostaje zakup własnego AP z którym drukarka będzie działała i który nie będzie "aktualizował" swoich ustawień bez Twojej zgody. Wbudowany w FB6 AP można przecież wyłączyć.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 34
  • 0

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

No z tego co tu ustaliliśmy to my szare ludziki nie jesteśmy nic z tym zrobić dopóki technicy od Orange nie naprawią tego co popsuli w protokołach zabezpieczeń że akurat ten model drukarki nie może się połączyć z WiFi nawet jeśli do tej pory działało to jakiś czas temu miesiąc lub więcej temu przestało. Ustaliliśmy że można dokonać kilka rozwiązań zastępczych jak kupowanie dodatkowego routera (bez sensu) albo urządzeń print air które kosztują podobnie jak routery gdy mają być sensowne a nie z AliExpress. Ja zastosowałem rozwiązanie bezpłatne czyli w opcjach routera włączyłem konto GOŚCIA i czas dostępu bez ograniczeń i typ zabezpieczeń OPEN. Czyli bez. Każdy może się podłączyć. Nazwałem te sieć drukarkaHP i szkoda że nie ma możliwości wyłączenia rozgłaszania nazwy bo wtedy byłoby to rozwiązanie lepsze niż mierne. Bo tak każdy może mi się podpiąć i korzystać z mojego neta. Ale pomijając te niedogodności jest kolejna. Drukarka dzięki temu połączyła się bez problemu z siecią o nazwie DrukarkaHP i działa. Ale niestety by coś wydrukować muszę telefon czy też laptopa przełączać do tej niezabezpieczonej sieci by będąc w jednej sieci widzieć swoją drukarkę HP. Plusem jest to że nie tracę połączenia z internetem. Minusem już wymieniłem co. Jak to Ci nie pasuje to użytkuj po kablu. I napiszę raz to jeszcze wstydź się ORANGE! By klienci musieli szukać takich rozwiązań. A ilu będzie takich w Polsce ludzi którzy sobie nie poradzą z tym ? Powodzenia i czekamy na naprawienie przez Orange tego tematu.