Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1804
  • 8753
  • 67

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@adrian7ove Nie jestem fanem tego rozwiązania ale czy próbowałeś WPSa?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

Czyli jak pisałem tu HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi – Strona 2 - Nasz Orange - 379435, bez zabezpieczeń jest ok, problemem może być brak możliwości ustawienia Rodzaju zabezpieczeń na starszy typ, czyli następny bug w najnowszym sofcie FB 6 do natychmiastowej poprawki...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 34
  • 0

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

W pierwszej kolejności próbowałem z czystego lenistwa. Zresetowałem ustawienia w drukarce. Kliknąłem WPSA w menu drukarki i na obudowie wspaniałego funboxa i po kilku sekundach drukarka zgłosiła że odbiera ustawienia niestety na funboxie przestało migać od razu a drukarka nie była wstanie odebrać ustawień. Kolejny błąd modemu do poprawy

 

________________
* Edytowałem wpis – Rafał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1804
  • 8753
  • 67

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

Sprawdź jeszcze czy masz najnowszy firmware w drukarce https://support.hp.com/pl-pl/document/ish_2752923-2518981-16


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18683
  • 53505
  • 728

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@Robinio jak dalej są takie trudności z połączeniem drukarki przez WiFi, to bym zaproponował dokupienie PintServera. Nie jest to duży koszt, ale na kabelku zawsze stabilnie pracuje. Niestety będzie wymagana drobną konfiguracja, ale jak masz trochę pojęcia o sieci, to nie będzie dla Ciebie problemu. Innym rozwiązaniem, jak już było podawane, zakupienie routera na potrzeby połączenia drukarki przez WiFi. Jeżeli drukarka ma uszkodzone WiFi, to może być zbędny wydatek, warto sprawdzić na innym WiFi, np udostępniając internet ze smartfona i spróbować połączyć drukarkę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5588
  • 22673
  • 188

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi


@adrian7ovenapisał(-a)

Przez jakiś czas pojawiała się ale jako na szaro jakby nie podłączona i jej adres MAC też był. Ale aktualnie już się nie pojawia. Działało wszystko przez kilka lat bez przeszkód ale kogoś bolało by zepsuć. Na 100% wina stoi po stronie Orange bo po 1. Działało. Po 2. Z innymi sieciami działa i łączy się. Sąsiad ma Vectra za ścianą poprosiłem by mi połączył i działa. Po 3. Na koncie WiFi goście bez zabezpieczeń jako OPEN działa i łączy się. A jak dam jakieś zabezpieczenia to już nie łączy. 


To w zasadzie wyczerpuje dyskusję. Sprawa jest jasna i oczywista: bug w FB6 polegający na jakimś błędzie w obsłudze niektórych protokołów szyfrowania. Karygodne niedbalstwo programistów Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 34
  • 0

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

Nic nie będę dokupywał. Kombinował itp i albo to Orange naprawi albo nie. Nie ma dla mojej drukarki nowszego oprogramowania. Też to sprawdzałem. Najpierw brałem winę że coś z drukarką i szukałem rozwiązań po stronie HP. Mam drukarkę w takim miejscu że nie wchodzi w grę używanie jej po kablu z innymi urządzeniami itp. Nie po to kupuje się urządzenia z WiFi, by potem ktoś zmianami o których nie informuje swoich klientów uniemożliwiał z nich korzystania. Są dziesiątki rozwiązań od dokupienia routera czy innych które umożliwiają korzystanie z tej drukarki, ale to nie pierwszy problem jaki tworzy Orange bo go nie było a stworzyli. Mają słabą kompatybilność swoich usług z różnymi urządzeniami co mam w domu. Mój telewizor Samsung Q80R po włączeniu się dekodera do TV razem z Telewizorem i brak dźwięku!!! Pomagał restart i TV i Dekodera. Wkurzające na Maxa przez rok czasu niespełna. Wina oczywiście Orange. Wymiana dekoderów nie dawała rezultatu aż problem po jakimś czasie ustąpił. Znaczy się nie pojawia się ten problem więc coś musieli naprawić z tego co zepsuli. Inny przykład: losowo przynoszę różne laptopy z firmy i chce się podpiąć do WiFi a one akurat mojego WiFi nie widzą a wszystkie inne widzą to też wina Orange i widziałem że ten temat był już wałkowany tu na tym forum. Tak więc grzechów Orange jest co nie miara. A korzystanie z tej usługi zaczyna być denerwujące do tego stopnia że jako klient coraz częściej zerkam do kiedy mam umowę i gdzie przeniosę swoje wszystkie usługi. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18683
  • 53505
  • 728

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@adrian7ove możesz zgłosić problem na infolinii, czacie, z opisem zaistniałej sytuacji i jakie problemy występują, na jakim sprzęcie. Być może usterka zostanie naprawiona w następnej aktualizacji.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 34
  • 0

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

Zgłosiłem 😂 i… kazali mi tutaj założyć sobie konto i szukać rozwiązań problemu… 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

HP DeskJet 3515 nie łączy się z Funbox 6.0 po Wifi

@adrian7ove  czyli norma..."gdzie konsultant nie może, tam...forum pomoże" 😁