Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox6 problem z firewallem


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8300
  • 64

Funbox6 problem z firewallem

@rlat Czyli jest tak jak napisałem. Może wcześniej było odwrotnie. Jest więc niezgodność z opisem zasady działania. Co do innych zapór to zazwyczaj ruch przychodzący jest blokowany jeżeli nie ma reguły a ruch wychodzący jest dozwolony. W FB raczej nie ma opcji zmiany zachowania zapory.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Funbox6 problem z firewallem

Tak naprawdę to cholera wie jak działa ten firewall. Jest jakaś możliwość zrzucenia reguł dla poszczególnych poziomów do pliku txt i ich przeanalizowanie ? Może warto zainteresować tematem zaufaną trzecią stronę albo securaka - wszak orange to główny dostawca internetu w PL, może wezmą na testy to co firma oferuje użytkownikom.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8300
  • 64

Funbox6 problem z firewallem

@rlat Na pewno warto zainteresować kogoś z Orange. Zrób zgłoszenie na infolinii, zobaczymy czy dotrze do właściwych osób.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Funbox6 problem z firewallem

Zgłoszeń na infolinii robiłem kilka, raczej były zlewane. Raz zaproponowano mi wymianę routera.  W tej chwili po umieszczeniu wątku na forum, ktoś z orange się zainteresował. Zobaczymy jaki będzie efekt. Może ktoś z posiadaczy funboxa 6 dołączyłbym do testowania firewalla u siebie.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8300
  • 64

Funbox6 problem z firewallem

@rlat Miejmy nadzieję, że to poprawią. Ja mam FB3 więc mimo najszczerszych chęci więcej Ci nie pomogę. Z chęcią natomiast dowiem się jak się sprawa potoczyła.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Funbox6 problem z firewallem

Poprawili. Dostałem odpowiedź z orange, że "Po szczegółowych analizach teraz już powinno być zgodnie z regułami." 

Co sprawdziłem na szybko, to przy poziomie wysokim w firewallu w chwili obecnej połączenie po ftp nie działa. Przy średnim - działa.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8300
  • 64

Funbox6 problem z firewallem

@rlat Dostałeś nową wersję softu? 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Funbox6 problem z firewallem

Chyba nie, nadal jest SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21. 

Przy okazji przy ustawionym poziomie wysokim i UPnP włączonym gry online nie działają. ftp. Też jest blokowany.
Przełączenie firewalla w tryb użytkownika teraz zachowuje się poprawnie. Czyli to co nie jest jawnie nadane jest blokowane (testowane na regule dla ftp) - brak reguły przepuszczającej i ftp nie działa.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8300
  • 64

Funbox6 problem z firewallem

@rlat Z tym UPnP to się trochę zakręciłem bo myślałem, że chodzi Tobie o połączenia przychodzące (takie problemy zwykle tutaj napotykamy), Ty z kolei dopiero później to doprecyzowałeś. Ważne, że działa jak powinno. Błąd o tyle trudny do zauważenia, ponieważ mało kto blokuje ruch wychodzący.

PS Smutne jest natomiast, że ten babol nie wyszedł na testach wewnętrznych.