Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac

Witam,

Chciałbym do FunBoxa podłączyć własny router Synology rt2600ac, który obsługuje całą sieć oraz konfigurację VPN.

W jaki sposób mogę to wykonać ?
W jaki sposób przełączyć FunBoxa w tryb mostu aby jedynie łączył się z Orange i puszczał cały ruch bez problemów z DHCP

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac

@JacekS123  funboxy nie mają trybu bridge. Możesz przekierować cały ruch na adres podsieci, ale i tak będzie podwójne routowanie. Jaka to usługa, bo może coś podpowiemy..? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac

Nie wie czy to jest dobra odpowiedź ale ... Internet firmowy, Paczka S do 80MB


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac

@JacekS123 czyli VDSL po miedzi. Możesz też kupić router z wbudowanym modemem VDSL. I wtedy jeden sprzęt i opcji więcej niż w FB


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac

Czy poza wymianą routera jest jakaś inna opcja w ramach tego sprzętu który jest ?

Mam Internet radiowy ale niestety średniej jakości, bez żadnych problemów dogadał się z Synology ... dlaczego Orange oznacza tylko wieczne problemy 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5373
  • 21524
  • 173

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac


@JacekS123napisał(-a)

Czy poza wymianą routera jest jakaś inna opcja w ramach tego sprzętu który jest ?

Mam Internet radiowy ale niestety średniej jakości, bez żadnych problemów dogadał się z Synology ... dlaczego Orange oznacza tylko wieczne problemy 🙂


Ale o co masz pretensję? Do obsługi VDSL musisz mieć ruter obsługujący VDSL, Orange nic tu nie utrudnia. Oferowany modem (FB) może nie jest szczególnie rozbudowany ale jest modemem VDSL. Jeśli chcesz lepszy to musisz kupić lepszy. Jak chcesz rutery łączyć piętrowo to też (zwykle) możesz, tylko skonfigurować trzeba to odpowiednio, niestety w tym zakresie nie pomogę bo nie znam tego rutera o którym piszesz. Jedyne ograniczenie w tym kontekście to brak obsługi "static route" w FB co z kolei wymusza konieczność NAT na drugim ruterze. W praktyce zwykle nie jest to problem, ale jednak nie wszystko w takiej konfiguracji może działać (podwójny NAT). Jeśli chodzi tylko o lepsze radio to niektóre rutery można skofigurować w tryb AP i wtedy jakoś tam da się je wykorzystać, ale większość zaawansowanych funkcji nie będzie dostępna.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac

Absolutnie nie o pretensje chodzi.

Z uśmiechem na twarzy wspominam te 7 miesięcy od pierwszego zgłoszenia do wczoraj.

Po spędzeniu kilku godzin na infoliniach, po automatycznej odmowie, samodzielnym przekopaniu ulicy w celu poszukiwania kabla, zgłoszeniu usługi pod adresem pustej działki obok mojego domu, bo system  mojego adresu nie chciał zweryfikować ... w końcu mam i teraz mogę się przekonać jakie możliwości techniczne daje Funbox 2.0 bo niestety przed zamówieniem nikt nie potrafił o możliwościach opowiedzieć. Jedna informacja wprost była taka, że należy poprosić o rozmowę z technikiem który przełączy funboxa w tryb "przeźroczysty" cokolwiek to znaczy 🙂 ... padła też ze strony Orange prośba o  zgłoszenie problemu na Youtube 🙂

Cóż ... tyle przeszedłem, przeżyje zakup kolejnego urządzenia.

Piętrowe połączenie routerów działa niestety poza VPN L2TP (działa PPTP ale nie tego bym chciał)

 

Temat można uznać chyba za zakończony, Dzięki.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac

@JacekS123Polecam w takim przypadku  https://www.tp-link.com/pl/home-networking/dsl-modem-router/archer-vr600/  Dość długo miałem podobny Tp-link i żadnych problemów. Później zawsze można z niego AP zrobić 🙂 Ten powinien mieć opcję bridge (ewentualnie można kupić tańszy VR400 https://www.tp-link.com/pl/home-networking/dsl-modem-router/archer-vr400/#specifications i spróbować wykorzystać w nim tylko modem) i można spróbować za nim Twój router uruchomić


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Funbox w trybie mostu połaczenie z routerem Synology rt2600ac

Pomogło dodanie do  rejestru Windows HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\PolicyAgent AssumeUDPEncapsulationContextOnSendRule.

Opis poniżej

https://docs.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-server/networking/configure-l2tp-ipsec-server-...

 

Dzięki za podpowiedzi.