Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox regularne zawieszanie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox regularne zawieszanie

Witam.

Mam problem z routerem Funbox (wer. 1), co około 24 godziny zawiesza się tak że niemożliwy jest nawet dostęp do panelu (strony) zarówno po WiFi jak i po kablu, Internet też nie działa.

Co ciekawe zawieszanie się ma dwa etapy, tzn. po kilkunastu godzinach (powiedzmy 17) na routerze gaśnie dioda "telefonu" i to samo widać przez stronę web, przeważnie w tym czasie wszystko inne jeszcze działa chociaż kojarzę że bywają problemy z WiFi (telefon oczywiście nie działa).
Kilka godzin po wypadnięciu telefonu (w sumie będzie to około 24h) Router wiesza się całkowicie i jedyna opcja to restart fizyczny (do panelu nie da się dostać). Co ważne nie jest to zawieszanie co jakiś przypadkowy czas, zawiesza się codziennie niemal z zegarkiem w ręku.

Router był już z tego powodu wymieniany w punkcie i nic to nie dało, nowy zachowuje się identycznie, co więcej aby odrzucić czynnik błędu konfiguracji który mógłby się przenieść ze starego routera całość skonfigurowałem na nowym routerze ręcznie (bez pliku z konfiguracją).

Problem występuje od kilku miesięcy, jedyne co kojarzę że się zmieniło w tym czasie to doszedł w sieci serwerek który jest włączony 24/7 ale przesyła on niewiele danych, co więcej początkowo był wpięty po kablu (też występował problem) a teraz jest po WiFi.
Przypuszczam że jest to błąd oprogramowania routera.

Router Funbox, Neostrada + Neofon do 80Mb/s, telefon stacjonarny wpięty, używany raczej rzadko.

Do routera wpięty tylko jeden kabel LAN idący do switcha 1Gb/s +urządzenia po WiFi (jakieś telefony i wspomniany serwerek).

 

Jakieś pomysły, pewnie wymiana na inny model by pomogła ale Orange za pewne nie da innego modelu do tego pakietu/taryfy ?

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Funbox regularne zawieszanie

A korzystasz z jakiś narzędzi/sprzętu kontrolujące lub wymagającego non stop internetu? Ja zaczął bym od testu i zresetował router do ustawień fabrycznych o dzień pomęczyłbym się na jednym urządzeniu. Wydaje mi się że pierwotną przyczyną jest rozłączenie serwisowe neostrady (raz na 24h) a reszta jest powiazana z konkretną konfiguracją sprzętu u Ciebie. Być może jest też błąd w sofcie ale naprawdę trzeba by testów w wielu kombinacjach by to zdiagnozować.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox regularne zawieszanie

Router był wymieniany więc przywrócenie ustawień fabrycznych tak jakby zostało wykonane.

Jedyne co potrzebuje internetu to wspomniany serwer. Sądzę że rozłączenie co 24h może być co najwyżej jednym z powodów, tak jak wspomniałem telefon zawsze pada wcześniej (mniej niż 24h). Zazwyczaj po kontrolce statusu telefonu wiem czy muszę już restartować router (bo zaraz zawiesi się całkiem) czy może sobie dalej pracować bez restartu.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox regularne zawieszanie


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox regularne zawieszanie

U mnie wiesza się cały Router nie tylko gniazdo, ale spróbuje podpiąć może inny switch i zobaczę czy coś to da.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox regularne zawieszanie


@ZygfrydBańkanapisał(-a)

U mnie wiesza się cały Router nie tylko gniazdo, ale spróbuje podpiąć może inny switch i zobaczę czy coś to da.


Z linku który podałem też wiesza się cały router.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Funbox regularne zawieszanie

Niestety zmiana switcha nie pomogła, telefon wypadł po 22 godzinach natomiast do całkowitego zawieszenia doszło po 32 godzinach od restartu.

 

Innego switcha niż te dwa do testu nie mam (w tej chwili). Na razie podpinam router przez timer żeby się automatycznie restartował, jak wpadnie mi w ręce jakiś inny switch to może jeszcze przetestuje.

 

Macie może jakieś inne pomysły co mogę zrobić i jak to ewentualnie zgłosić do Orange żeby dali np. inny router ?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox regularne zawieszanie

@ZygfrydBańkaDo VDSL masz tylko ten co masz FB 1.0 lub FB 2.0.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Funbox regularne zawieszanie

Innej klasy routera nie dostaniesz z Orange. Tu raczej może ktoś coś pozmieniać by nie zmieniało się ip ale to już zależy od ustawień na centrali i nie w każdym miejscu jest możliwe.