Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 zrywa wifi

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Funbox 6 zrywa wifi

Funbox 6  zrywa wifi na ruterze dioda świeci cały czas na pomarańczowo ustawienia standardowe urządzenia to Samsung s9 i Huawei p20 jakieś pomysły?

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Funbox 6 zrywa wifi

Witam tak jak pisałem dla mnie NETGEAR dgn2200m miał większy zasięg więc postawie access point i po sprawie, dziękuję wszystkim za pomoc i serdecznie pozdrawiam, a to że nie odpisywałem to z braku czasu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 zrywa wifi

@soldek4  jeżeli dioda od wifi świeci na pomarańczowo to znaczy że jest w porządku. Opisz czy masz pasma 2,4 i 5 GHz połączone czy rozdzielone, czy standard wifi 6 aktywny czy nie (informacje znajdziesz w menu konfiguracyjnym).

Jeżeli masz ustawienia fabryczne w FB 6, to na pewno pasma 2,4 i 5 GHz są połączone więc je rozdziel nadając inne nazwy SSID na przykład do pasma 5 GHz dodaj "_5" w nazwie aby odróżniała się od nazwy pasma 2,4 GHz, spróbuj również odznaczyć standard wifi 6 na nieaktywny (fabrycznie jest "ptaszek" w kwadraciku oznaczający aktywny standard wifi 6). Daj znać o efektach.

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Funbox 6 zrywa wifi

Witam ustawienia są takie jak opisujesz ustawie wedle wskazówek i dam znać za parę dni

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 zrywa wifi

@soldek4  rozdziel sieci i wyłącznie wifi 6, ale nie jednocześnie, bo nie będziesz wiedział co było nie tak.. Pamiętaj, że przy rozdzielonych musisz świadomie łączyć się do konkretnej sieci 2,4 lub 5, bo tylko wspólne ich działanie zapewnia płynne przejście z szybsze j do wolniejszej w miarę zaniku szybszej na dalszej odległości... Tzw SMART


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 zrywa wifi

@soldek4  oczywiście tak jak mówi kolega @agat13  obie czynności (rozdzielenie pasm i wyłączenie standardu wifi 6) wykonuj osobno (raz jedna, raz druga) wtedy metodą prób dojdziesz do tego co sprawia problemy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 zrywa wifi

@soldek4  jak tam, problem rozwiązany czy nadal istnieje?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 1

Funbox 6 zrywa wifi

  1. Na obecną chwilę nie rozłącza ale jak przełącza się 2,4 na 5 to jest chwilowy brak internetu ,powiem tak miałem Neostradę i ruter NETGEAR 2200m zasięg wifi był większy i nie było z nim problemu a tu światłowód siedem anten a zadka nie urywa mowa oczywiście o wifi bo po kablu śmiga ok , poecicie jakiś ruter żeby  podłączyć po kablu pod funboxa by zwiększyć zasięg w domu jedno rodzinnym , lub inny ruter do światłowodu z wiekszym zasięgiem wifi

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 zrywa wifi

@soldek4  szóstka ma niby siedem anten, ale to anteny wewnętrzne (nie są tak sprawne jak zewnętrzne, występujące w routerach wolnorynkowych). Jeżeli rozdzieliłeś pasma 2,4 i 5 GHz to automatycznie przestała działać funkcja tzw. "Smart" w FB 6 (działa ona tylko przy wspólnej konfiguracji) to może powodować zaniki przy przełączaniu. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na 110 metrach wifi z szóstki radzi sobie bez zarzutów (może problemem jest router i warto rozważyć wymianę).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Funbox 6 zrywa wifi

@soldek4Jest wiele możliwości. Poza tym o czym pisze @slav72, możesz oczywiście wyłaczyć WiFi w FB, kupić dowolny AP o parametrach które będą Cię satysfakcjonować, podłączyć kabelkiem do FB i po sprawie. Osobiście tak właśnie zrobiłem i nie narzekam.

Możesz też wypożyczyć range extendera od operatora -  tyle że to opcja płatna parę PLN miesięcznie. Z tym że możesz bez zobowiązań potestować i jeśli się nie spodoba to oddać.

Zastąpienie FB własnym sprzętem to oczywiście też jest opcja, ale przy FTTH to tylko jeśli masz zewnętrzny ONT i adekwatny ruter będzie dość drogi. No i zostajesz bez wsparcia operatora w zakresie konfiguracji.

 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Funbox 6 zrywa wifi

@soldek4Jeśli nie rozwiązałeś problemu. Proponuję kontakt z BOK.