Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5549
  • 22477
  • 185

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw 

Z czystej ciekawości sprawdziłem na FB3 i podobnie jak @slav72 nie widzę żadnego związku między WiFi a ustawieniami zapory, także na tym ruterze. W szczególności przy zaporze ustawionej na poziom "wysoki", urządzenia łączące się przez WiFi uzyskują normalny dostęp do internetu. Tak że jeśli to jest uszkodzenie/błąd oprogramowania, to musiałoby być obecne tylko w FB6 i to tylko w niektórych. Możliwe oczywiście, ale dziwne.

Poprzednio poprosiłeś o upewnienie się, czy aby dokładnie takie kroki jakich się spodziewasz są robione w ramach sprawdzenia połączenia. Dopytam wobec tego: jak sprawdzasz czy urządzenie połączone z LAN po WiFi ma czy nie ma dostępu do internetu? Bo może w tej procedurze jest jakaś rozbieżność?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13268
  • 54429
  • 637

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw Pytanie: Ustawienia na nowym modemie zrobiłeś od nowa, czy skopiowałeś może soft ze starego modemu? Masz ustawienia własne, czy to, co było z defaultu na modemie, tylko podnosiłeś poziom zabezpieczeń?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2112
  • 7764
  • 31

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika


@adamtppawnapisał(-a)

Dostałem nowy router. Niestety działa tak jak ten poprzedni 😠.


ja wiedziałem, że tak będzie.

 


@adamtppawnapisał(-a)

Zgłoszę, żeby wiedzieli, że mają jakiś błąd do poprawy... w sumie nie wiem gdzie.


odpuść sobie, żaden feedback do nich nie dociera


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Przepraszam za głupie pytania, jestem tu nowy :-). 

Co to jest NO i PW?

 

Tak @slav72 to bardzo dziwna sprawa. Na ile znam konstrukcję routerów w ogóle, to to, czego doświadczam do niczego mi nie pasuje. Technik pracujący zdalnie też strasznie się dziwił. Jak teraz będę zgłaszał ponownie to dopiero się zdziwi.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13268
  • 54429
  • 637

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw  Zespół adminów Nasz Orange i Prywatną Wiadomość 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@agat13 , aby mieć pewność, przywróciłem ustawienia fabryczne, podłączyłem się pod wifi, . Potem przełączyłem tryb na wysoki i po chwili miałem Połączono bez internetu na wszystkich urządzenia na WIFI.

Sprawdziłem jeszcze raz czy lan mi chodzi poprawnie w tym czasie. Działa.

Strasznie to dziwne.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

Tak sobie myślę, że może partia sprzętu jest felerna. Instalator mówił, że to świeża produkcja i w związku z tym jest mało aktualizacji do pobrania na starcie. 

Po wymienia skorzystałem z okazji i sprawdziłem jak router zachowywał się przed aktualizacją softu i po. Nie było żadnej różnicy.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29465
  • 270

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw  być może masz rację, zdarzyło się już w przeszłości tak że jedna partia FunBoxów 6 miała feler w postaci błędu w sofcie. Tak jak pisałem skontaktuj się z jednym z członków Zespołu Nasz Orange w Prywatnej Wiadomości opisz problem i poproś o poinformowanie o problemie Ekspertów od FB6.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1768
  • 8595
  • 65

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@adamtppaw Wiem, że to nie pomoże rozwiązać problemu ale czy możesz sprawdzić jak wyglada sprawa widzenia się hostów między siecią wifi i eth w zależności od ustawień zapory? Czy to wycina ruch z/do wifi w całości czy tylko ruch z wifi poza LAN? Puść choćby pinga.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 142
  • 0

Funbox 6 - wifi bez dostępu do internetu gdy zapora jest na poziomie wysokim lub uzytkownika

@Samotnick  , sprawdziłem. Sieci ethernet i wifi widzą się. Pingi chodzą.
Zainspirowałeś mnie do głębszej analizy. Użyłem apki Net analitics i co się okazało?
1. Pingi na zewnątrz po domenie nie dochodzą.. bo nie można rozwiązać nazwy serwera na adres IP
2. Pingi na zewnątrz po adresach IP dochodzą
3. Po IP wszystko chodzi: pingi tracerouty, nawet zewnętrzną stronę www udało mi się uruchomić używając adresu IP.
4. W Net analitics jest też rozwiązywanie adresów IP, które działa, tj. gdy podam domenę (i adres serwera DNS) to rozwiąże mi ją na adres IP.

Rzecz jest zatem w adresie DNS'a.

Zajrzałem więc do kompa na WIFI (w komórce nie umiem znaleźć adresu serwera DNS), a tam okazuje się, że adresy DNS są w trybie ręcznym z preferowanymi wartościami 192.168.4.1 i 172.20.16.100. Nie mam nic wspólnego z tymi sieciami.
Gdy zmieniłem adres DNS na router wszystko zaczęło działać.

Wniosek: DHCP nie dostarcza poprawnych adresów serwerów DNS przy połączeniach WIFI, gdy poziom zapory jest wysoki lub użytkownika.