Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

Nigdy dla wifi nie używałem 5GHz,dlatego to wyłączyłem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13107
  • 53842
  • 629

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40  czas zacząć... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

Na razie zistawię pasmo 2.4GHz,bo jakoś tak się przyzwyczaiłem. Jeśli będzie trzeba włączę 5GHz i zaznaczę połączenie sieci 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40 uważam że nie ma sensu jego wyłączać, w ustawieniach rozdziel tylko te pasma (ustaw osobną konfigurację dla 2,4 i 5 GHz) SSID i hasła możesz zostawić takie same dla tych pasm lub ustawić dla każdego inne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22249
  • 183

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań


@lukcio40napisał(-a)

Nigdy dla wifi nie używałem 5GHz,dlatego to wyłączyłem.


Twój telefon nie jest z tego zadowolony. Porównaj sobie np. speedtest na telefonie przy połączeniu tylko z 2,4GHz na FB i z obydwoma.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

Chyba włączę pasmo 5GHz dla wifi. Jak w Funbox rozdzielić dwa pasma 2.4GHz i 5GHz tak by router decydował jakie pasmo jest odpowiednie dla sieci wifi?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22249
  • 183

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40 

Najlepiej zostaw tak jak jest domyślnie. Dopiero gdyby coś nie działało, to wtedy trzeba kombinować. W ogromnej większości konfiguracja domyślna jest optymalna.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

Włączyłem pasmo 5GHz i dla obu pasm ustawiłem wspólną konfigurację-nazwę i hasło,a ustawienia zaawansowane zostawiłem domyślne. Jak byłem na chwilę w dużym pokoju, zrobiłem test wifi na speedtest.pl i pokazało mi taki wynik:

Ping: 7 ms

Pobieranie: 482.61 Mb/s

Wysyłanie: 110.23 Mb/s

Chyba jednak warto było włączyć pasko 5GHz,które niepotrzebnie wyłączyłem i nic już nie będę zmianiał w konfiguracji routera. Dobrze jest jak jest 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1730
  • 8444
  • 64

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

@lukcio40 2.4 GHz w praktyce używa się już tylko z konieczności. Ustawiając tę samą nazwę i hasło dla obu częstotliwości dajesz klientowi możliwość decydowania o jej wyborze. Jest to konfiguracja identyczna z nierozdzielaniem sieci w ogóle. Rozdziela się po to aby świadomie podłączać się do konkretnego radia i po to nadaje się różne nazwy dla rozdzielanych sieci. Musisz też pamiętać, że to klient wybiera do czego się podłącza. Router może co najwyżej odrzucać próby połączeń do danej sieci ale nie może sam przerzucić klienta na inną częstotliwość.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 55
  • 286
  • 0

Funbox 6 ustawienia routera - kilka pytań

Ustawienia odnośnie wifi zostają tak jak są i jest dobrze. Teraz router zdecyduje, które pasmo będzie najlepsze po połączeniu się z siecią wifi w telefonie 🙂

Dodatkowo zapytam: Na stronie konfiguracyjnej routera w Sieć mam aktywną TV, a ja mam tylko światłowód. Czy mając sam światłowód usługa TV ma być aktywna na stronie konfiguracyjnej routera?