Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

Witam,

mam Funbox 6 od ok 2 miesięcy, technicy nie zgodzili się na zew ont bo nie.

Kilka godzin temu straciłem wszystko poza lan. Wchodzę do ustawień funboxa a tam cała konfiguracja wyczyszczona:

- nazwa wifi "Orange_Swiatlowod_" zamiast "Orange_Swiatlowod_XXXX", hasło puste

- wszystkie statyczne ip wyleciały

- cała konfiguracja nat wyleciała

Normalnie jakby poszedł reset fabryczny.

Gdyby nie to że jestem zaawansowanym użytkownikiem i po kilkudziesięciu godzinach konfigurowania tego boxa zrobiłem backup ustawień to nie wiem co bym teraz zrobił.

Czy tylko ja to dostałem czy teraz technicy będą jeździć po wszystkich żeby im przywracać wifi?

Czy to jest normalne że przy jakiś większych aktualizacjach konfiguracja jest czyszczona do zera?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14025
  • 57713
  • 696

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

@marrak  to nie jest normalne, bo wiesz jaki by to generowało ruch na infolinii? 

Przecież większość użytkowników ma jakieś własne ustawienia, większe lub mniejsze...

Uważam, że to jakiś bubel, z którym aktualizacja nie dała sobie rady, więc nie przetworzyli Twoich danych na nowy soft, a po prostu na łatwiznę, wgrała swój i defaultowe ustawienia...

Backup rzecz święta, a teraz zerknij czy stare ustawienia nie gryzą się z nowym softem, bo je wytnie..

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14025
  • 57713
  • 696

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

@marrak  to nie jest normalne, bo wiesz jaki by to generowało ruch na infolinii? 

Przecież większość użytkowników ma jakieś własne ustawienia, większe lub mniejsze...

Uważam, że to jakiś bubel, z którym aktualizacja nie dała sobie rady, więc nie przetworzyli Twoich danych na nowy soft, a po prostu na łatwiznę, wgrała swój i defaultowe ustawienia...

Backup rzecz święta, a teraz zerknij czy stare ustawienia nie gryzą się z nowym softem, bo je wytnie..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

No po wgraniu z backupu na szczęście na razie wszystko co udało mi się sprawdzić to działa.

Bardziej obawiam się żeby to nie było cykliczne, ja pojadę na delegację na kilka miesięcy a rodzinie wytnie wifi. Dostęp zdalny też wykasowało oczywiście więc zostaje TeamViewer do kompa który jest po lan ehh 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14025
  • 57713
  • 696

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

@marrak  nie vj miesiąc da aktualizacje...a więc następna za hohoho


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2085
  • 10054
  • 83

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

@marrak Miałeś aktywny dostęp zdalny? Ostatnio użytkownicy zgłaszali problemy z jego konfiguracją w menu FB, prawdopodobnie po aktualizacji oprogramowania. Może ktoś Ci się wbił i dla żartu zmienił ustawienia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

Nie, nie miałem. Włączam go tylko gdy wyjeżdżam, a aktualnie jestem w domu i to całe szczęście.

Poza tym żeby się wbić to musiałby na zmiennym ip orange i nie domyślnym porcie złamać mi mocne hasło. Ale z ciekawości sprawdzę czy Funbox blokuje dostęp po kilku nieudanych próbach logowania tak jak każdy porządny router.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2085
  • 10054
  • 83

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

@Samotnicktak jak pisałem nie miałem włączonego obecnie zdalnego dostępu, ale same dane były dodane w konfiguracji.

Teraz jak włączyłem to działa a bruteforce jest blokowany - jest komunikat "Zbyt wiele nieudanych prób. Poczekaj chwilę przed kolejną próbą."

 

Jedyna szansa żeby ktoś się dostał z zew to że wcześniej przyszła jakaś aktualizacja, która wyczyściła logowanie do wartości domyślnych i ustawiła dostęp włączony. W takim przypadku nie mogę wykluczyć że ktoś się włamał i zrobił reset ustawień. Ale nadal bardziej prawdopodobne wydaje mi się że to sam update wyczyścił konfig do zera. Nic, będę miał na to większe uważanie teraz. Dzięki wszystkim za pomoc 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2085
  • 10054
  • 83

Funbox 6 stracił całą konfigurację po aktualizacji

@marrak Miałem na myśli właśnie taki scenariusz jaki opisałeś. Zgodzę się, że bardziej prawdopodobny jest błąd aktualizacji konfiguracji.