Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja?

Witam,

W lutym podczas AMA - Funbox 6 zadałem pytanie odnośnie wprowadzenia sieci gości odseparowanej od głównej sieci wi-fi i LAN. Mamy końcówkę kwietnia i nadal nie ma żadnej informacji o aktualizacji wprowadzającej tą ważną funkcję. Czy ktoś coś wie na ten temat?

Szczerze powiedziawszy to dla mnie taka sieć jest "must have" i będę musiał korzystać z dwóch routerów co jest utrudnieniem.

 

 

Pozdrawiam,
Piotr

96 ODPOW. 96

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@Piotrek94Jak nic trzeba pytać Specjalistów AMA 🙂 może przez adminów NO? @Bartłomiej  forwardniecie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@agat13  A oni są dostępni "na co dzień" na forum i odpisują? Myślę, że warto zgłosić taki pomysł i jeśli będzie duże zainteresowanie to może przyspieszą pracę. Moim zdaniem każdemu właścicielowi Funboxa 6 powinno na tym zależeć. Takie rozwiązanie na pewno zwiększa bezpieczeństwo.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@Piotrek94  obecnie tylko drugi router sieć gościnną, tego typu obsłuży, może kolejne aktualizacje to zmienią, ale FunBox 6 nowy i pewnie sporo pilniejszych poprawek jest, więc w cierpliwość trzeba się uzbroić 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@Piotrek94Nawet jak ich tu nie ma "aktywnie", to nasz zespół Adminów zapewne trzyma rękę na pulsie i przekazuje co ciekawsze tematy i zapytania. Może warto raz na jakiś czas zaprosić ich do miniAMA?

P.S. widziałem kilka odpisów Specjalistów z AMA np FLEX


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@Anonim a ja jestem innego zdania. Skoro oprogramowanie nie było "gotowe" to może po prostu Orange powinno opóźnić wprowadzenie Funboxa 6 na rynek? Albo zatrudnić więcej programistów. Mamy 2021 rok i każdy router na rynku ma taką funkcję oprócz Funboxów od Orange.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@Piotrek94  jak na razie od AMA FunBox 6 nie było żadnej aktualizacji FB 6, a jest sporo do poprawy, co wynika z wątków forum, co więcej sądzę że niektóre są do naprawy w trybie pilniejszym niż Twoje  (oczywiście bez urazy) zapytanie 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@slav72 no to słabo. Nawet nie wiedziałem, że od tego czasu nie było żadnej aktualizacji bo nie korzystam jak na razie z Funboxa 6. Wniosek może być tylko jeden. Pracuje zbyt mało programistów nad tym projektem.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@Piotrek94  niektóre rzeczy wychodzą jakoby "w praniu", ja uważam jednak że to dobrze że operatorzy (nie tylko Orange) mają rację wypuszczając nowy sprzęt i rozwiązania na otwarty rynek, bo kto najlepiej jeśli nie sami użytkownicy w praktyce przetestują rozwiązania ?, a aktualizacje są po to by wychwycone w ten sposób błędy naprawiać. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Funbox 6 - sieć gości (guest network), odseparowanie sieci, kiedy zostanie wprowadzona aktualizacja

@slav72i tak i nie. Wiesz beta testerom to zwykle się płaci za testowanie nowych rozwiązań 😉 Ponoć Funbox 6 jest dostępny tylko w Polsce. Zastanawiam się dlaczego w innych krajach nie udostępnili tego modelu? Może jeszcze nie jest dopracowany na tym poziomie co powinien? Albo być może ma zbyt mało funkcji? Tego nie wiem, ale to daje do myślenia. Polska zwykle jest do tyłu jeśli chodzi o technologie i rozwiązania, a tutaj jest odwrotnie, więc dziwna sprawa trochę. A i nie jest to hejt w stronę Orange, ale moje luźne przemyślenia.


P.S. Może być też tak, że Polska ma dobrych programistów i nas wykorzystują 😄