Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - problem z udostępnianiem plików

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Funbox 6 - problem z udostępnianiem plików

Cześć

Szukam rozwiązania problemu. Mianowicie gdy podłączę do Funboxa 6 dysk zewnętrzny przez USB (próbowałem 2 pendrive i jeden zewnetrzny dysk) nistety nie widzę go w sieci na komputerach podpiętych przez WiFi.

Widzę go na PC podpiętym do rutera przez LAN. Ponadto na tym PC mam udostepnione zasoby z dysku twardego, które bez problemu widoczne są na innych kompach po wifi.

 

Niestety zasoby podpiete przez gniazdo USB w Funboxie nie są widoczne. Na infolinii technicznej nie są w stanie mi pomóc. 

Może ktoś z Was już się  z tym zmierzył?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Funbox 6 - problem z udostępnianiem plików

Tak, ja miałem podobny problem, prześledź mój wątęk, który zamieszczam poniżej, może któreś z rozwiązań tam podanych Ci pomoże.

 

Rozwiązano: SMB2 w routerach Orange - Nasz Orange

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Funbox 6 - problem z udostępnianiem plików

Tak, ja miałem podobny problem, prześledź mój wątęk, który zamieszczam poniżej, może któreś z rozwiązań tam podanych Ci pomoże.

 

Rozwiązano: SMB2 w routerach Orange - Nasz Orange


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Funbox 6 - problem z udostępnianiem plików

@eblues nigdy nie polecam podłączania urządzeń przez port USB w ruterach FunBox-a. Dostęp do dysku sieciowego proponuję zawsze wykonać na dedykowanych do tego celu urządzeniach, podpiętych przez port LAN w routerze. Nie są to obecnie wygórowane kwoty, a już przyzwoity dysk sieciowy można nabyć i cieszyć się bezproblemową wymiana plików w wewnętrznej sieci LAN, a przez odpowiednie aplikacje również w internecie.

Port USB w routerze jest zaprogramowany do kilku wybranych urządzeń (dyski, drukarki) i jakoś nikt nie jest w stanie określić, co na porcie USB w FunBox-ie będzie pracowało.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Funbox 6 - problem z udostępnianiem plików

@eblues Potwierdzam to, co napisał @ketrasaArtur 

USB nie jest portem typowo sieciowym, a tylko FB udostępnia zasoby tego, co ma do USB podłączone. Nie jest to komfortowe rozwiązanie sieciowe, gdyż różnie to bywa i z samym routerem i tym, co FB i sieć  widzi, a czego nie...Jedynie zewnętrzny dysk sieciowy podpinany do LAN to pomysł warty rozważenia i skuteczne rozwiązanie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - problem z udostępnianiem plików

@eblues  w innym temacie wcześniej rozważałeś zakup dysku sieciowego podłączanego do portu LAN 

współpraca wd home cloud z Funboxem - Nasz Orange i tamto rozwiązanie wydawało się najlepsze, z nim nie byłoby problemów.